Wybierając łóżka dla dzieci, stajemy przed sporym dylematem. Na rynku dostępne są bowiem różnorodne modele i ciężko zdecydować się na konkretny mebel. Z pomocą przychodzi Ci więc nasz dzisiejszy artykuł! Przedstawimy w nim łóżka dla dzieci, które są najczęściej i najchętniej wybierane przez rodziców.

Łóżka dla dzieci z szufladami

Łóżka dla dzieci z szufladami to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą optymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju. Szuflady zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli, zabawek czy ubrań. Takie łóżka mogą być wyposażone w barierki, które można w każdej chwili zdemontować. Dużą popularnością cieszą się drewniane łóżka z szufladami. Idealnie sprawdzą się zarówno jako pierwsze łóżko po łóżeczku niemowlęcym, jak i łóżko dla starszych dzieci. Łóżka dla dzieci z szufladami dostępne są w różnych wymiarach – doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu kefmeble.pl. Bez problemu dostosujesz je więc do wzrostu pociechy.

Łóżka dla dzieci typu domki

Jeśli chcesz zachęcić dziecko do samodzielnego spania we własnym pokoju, to łóżko typu domek może w tym bardzo pomóc. Designerskie łóżka dla dzieci domki cudnie się prezentują i są uwielbiane przez najmłodszych. Na górnej belce możesz zawiesić lampki, które stworzą subtelne oświetlenie, a możesz też pozwolić dziecku zawiesić tam ulubione zabawki. Łóżka domki to nie tylko miejsce do spania. To także przestrzeń do świetnej, kreatywnej zabawy!

Łóżko dla rodzeństwa – podwójne czy piętrowe?

Potrzebujesz łóżka dla dwójki dzieci? Tutaj także mamy sprawdzone rozwiązania. Na rynku dostępne są łóżka podwójne i łóżka piętrowe, które różnią się nieco konstrukcją. Niemniej podstawowym założeniem jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do spania dla rodzeństwa.

Łóżka piętrowe składają się z dwóch kondygnacji. Są to łóżka z solidną drabinką, po której dziecko może bezpiecznie wejść na górne łóżko. Obie kondygnacje, zarówno dolna, jak i górna, wyposażone są w bezpieczne barierki, które zapobiegają wypadnięciu podczas snu. Dzięki temu łóżko piętrowe sprawdzi się dla dzieci w różnym wieku.

Alternatywnym rozwiązaniem jest łóżko podwójne. W takim modelu drugie miejsce do spania wysuwane jest podobnie jak szuflada na czas snu i chowane w ciągu dnia. Wysuwany segment możesz ustawić w dowolnym miejscu w pokoju lub obok wyższego łóżka. Dzięki łóżkom wysuwanym zaoszczędzisz sporo miejsca w pokoju i zapewnisz obu pociechom wygodną przestrzeń do spania.

Podsumowując, łóżka dla dzieci powinny być solidne, bezpieczne i wygodne. Godną uwagi opcją są na pewno łóżka drewniane malowane ekologicznymi farbami. Poszukując odpowiedniego dla swojej pociechy, zwróć uwagę na krawędzie – dla młodszych dzieci poleca się łóżka z zaokrąglonymi rantami.