Systematycznie rośnie liczba kobiet rozpoczynających działalność gospodarczą, lub pracę zdalną w czasie urlopu macierzyńskiego. Jednocześnie urlop macierzyński tradycyjnie pozostaje trudnym okresem, wiążącym się z ogromnym obciążeniem pracą. Rodzicielstwo nie ma dni wolnych, nie ma urlopów, a obciążenie budżetu rodzinnego wzrasta. Wiele osób przebywających na urlopie macierzyńskim staje przed koniecznością dalszego zarabiania pieniędzy. Ale jak? Odległa praca! Możesz poszukać samodzielnie lub skorzystać z pomocy Jooble i znaleźć oferty pracy zdalnej dla osób bez doświadczenia w ich serwisie.

Przejdźmy teraz bezpośrednio do zawodów zdalnych.

  1. Wirtualny asystent

Wirtualni asystenci świadczą zdalnie szeroki zakres usług, w tym zarządzanie pocztą e-mail, planowanie, organizację podróży i różne zadania związane z gospodarstwem domowym. Dla mam może to być świetna okazja do zarobienia pieniędzy, pozostając w domu z dziećmi.

Wymagania: Umiejętności organizacyjne, umiejętność pracy z komputerem i programami biurowymi, a także dobra znajomość języka.

  1. Edytor treści internetowych

Redaktorzy treści internetowych zajmują się redagowaniem i korektą tekstów, artykułów, blogów i innych typów treści do publikacji online. Może to obejmować sprawdzenie pisowni, gramatyki, stylu i formatowania. Praca odbywa się zdalnie poprzez Internet.

Wymagania: Doskonała znajomość ortografii i gramatyki, umiejętność pracy ze standardami i stylami redakcyjnymi. Doświadczenie w redakcji lub dziennikarstwie może być pomocne, ale nie wymagane.

  1. Projektant stron internetowych

Projektanci stron internetowych tworzą atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne strony internetowe dla klientów. Są odpowiedzialni za rozwój projektu, projekt wizualny, interfejs użytkownika i inne aspekty projektów internetowych. Praca polega na interakcji z klientami, zrozumieniu ich potrzeb i celów oraz tworzeniu unikalnych, wysokiej jakości stron internetowych.

Wymagania: Znajomość projektowania i tworzenia stron internetowych, umiejętność pracy z edytorami graficznymi i programowaniem, kreatywność i dbałość o szczegóły.

  1. Sprzedawca internetowy (przedsiębiorca internetowy)

Sprzedawcy internetowi tworzą i prowadzą sklepy internetowe oraz sprzedają produkty lub usługi za pośrednictwem platform internetowych. Mogą angażować się w sprzedaż własnych produktów, dropshipping, marketing afiliacyjny i inne metody. Praca obejmuje opracowywanie strategii marketingowych, zarządzanie zapasami, przetwarzanie zamówień i obsługę klientów.

Wymagania: Znajomość zagadnień e-commerce, marketingu i sprzedaży, umiejętność pracy z platformami internetowymi w celu tworzenia i zarządzania sklepami internetowymi.

  1. Specjalista zdalnego wsparcia HR

Specjaliści zdalnego wsparcia HR służą radą i pomocą pracownikom i menedżerom w różnych kwestiach HR. Mogą zapewniać wsparcie w obszarach zatrudniania, wdrażania nowych pracowników, zarządzania wynikami, rozwiązywania konfliktów oraz rozwoju i szkolenia personelu. Praca obejmuje konsultacje telefoniczne, korespondencję mailową oraz spotkania wirtualne.

Wymagania: Znajomość podstaw zarządzania zasobami ludzkimi, umiejętności doradcze, empatia, dobra komunikacja i umiejętności organizacyjne.

  1. Zdalny księgowy

Zdalni księgowi świadczą usługi księgowe zdalnie dla firm lub osób prywatnych. Zajmują się transakcjami finansowymi, raportowaniem, przygotowywaniem podatków i innymi zadaniami finansowymi. Praca polega na kontaktowaniu się z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej, wideokonferencji i systemów księgowych online.

Wymagania: Znajomość rachunkowości i podatków, doświadczenie w obsłudze programów księgowych, dbałość o szczegóły i umiejętność pracy w finansach.

  1. Menedżer treści w sieciach społecznościowych

Menedżerowie treści w mediach społecznościowych są odpowiedzialni za tworzenie treści i zarządzanie nimi na platformach takich jak Instagram, Facebook, YouTube itp. Może to obejmować pisanie tekstów, tworzenie i edytowanie zdjęć i filmów, planowanie postów i interakcję z odbiorcami. Pracę można wykonywać zdalnie, co pozwala mamom na elastyczne zarządzanie czasem i pracą z domu.

Wymagania: Kreatywność, dobra znajomość mediów społecznościowych i ich algorytmów, podstawowe umiejętności projektowania wizualnego i edycji treści. Doświadczenie nie jest wymagane, ale znajomość platform społecznościowych będzie pomocna.

  1. Wirtualny korepetytor (tutor)

Wirtualni korepetytorzy zapewniają uczniom wsparcie edukacyjne i pomoc w korepetycjach z różnych przedmiotów za pośrednictwem platform internetowych. Może to obejmować pomoc w odrabianiu zadań domowych, naukę do egzaminów, wyjaśnianie materiału i prowadzenie lekcji. Praca jako wirtualna korepetytorka pozwala mamom pracować z domu i mieć elastyczność w zarządzaniu swoimi harmonogramami.

Wymagania: Dobra znajomość tematu, umiejętność jasnego i przystępnego wyjaśnienia materiału, dobre umiejętności komunikacyjne. Doświadczenie w edukacji nie jest wymagane, ale może być pomocne.

Wniosek


Na współczesnym rynku pracy istnieje wiele elastycznych opcji zatrudnienia dla matek z dziećmi, jednak kluczowe jest indywidualne podejście do wyszukiwania pracy, które pasuje do ich potrzeb i sytuacji życiowej. Kobiety powinny aktywnie badać różne oferty pracy, korzystając z zasobów online, sieci kontaktów zawodowych oraz organizacji wspierających rodziców na rynku pracy, aby znaleźć opcje, które umożliwią im osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym.