Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów w życiu małego człowieka oraz wielkie wydarzenie dla rodziców, oraz rodziców chrzestnych. Chrzest w religii katolickiej to niejako wstąpienie do wspólnoty wiernych kościoła. Chrzest najczęściej odbywa się w pierwszych miesiącach życia dziecka, zatem nikt z nas nie ma możliwości, aby pamiętać ten wielki dzień. Na szczęście mnogość i różnorodność pamiątek z chrztu świętego sprawiają, że można zatrzymać ten wielki moment i wrócić po latach do pięknych wspomnień.

Często mamy dylemat co kupić maluszkowi z okazji chrztu świętego. Dziecko przyjmujące chrzest najczęściej jest bardzo małe i żadne zabawki nie sprawią mu radości. Dlatego najchętniej wręczamy pieniądze, aby rodzice mogli zakupić dla dziecka wszystko to, co jest mu potrzebne Warto jednak zakupić też drobny upominek w formie pamiątki, która jest nie tylko niezwykle estetyczna, ale przede wszystkim pozwoli zachować pamięć o tym wielkim wydarzeniu na wiele długich lat. Obecnie dostępne w sklepach prezenty różnią się często z uwagi na płeć. Zestawy dla chłopców nieco różnią się od zestawów dla dziewczynek, choć różnice bywają subtelne, najczęściej dotyczą one koloru.

Wybór upominków na chrzest dla chłopca

Niezmiennie od lat wśród prezentów z okazji chrztu króluje biblia jako zbiór wszystkich nauk kościoła katolickiego. Biblia to kodeks każdego katolika, dlatego wpisuje się ona idealnie w uroczystość chrztu świętego, gdyż pełni rolę drogowskazu dla małego człowieka, który będzie powoli wkraczał w życie młodzieńcze, a potem dorosłe. Biblia dedykowana dla chłopców różni się w zasadzie kolorem okładki, na której będzie dominował niebieski. Biblię można zamówić w specjalnym drewnianym pudełeczku, które spakowane jest w eleganckie prezentowe pudełko. Warto wybrać biblię dla dzieci – pełną obrazków, które w prosty sposób wyjaśnią zasady, jakimi powinien kierować się człowiek wstępujący do katolickiej wspólnoty. Wiele egzemplarzy biblii pozwala na wpisanie odręcznej dedykacji wraz z datą chrztu świętego. Biblia to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów dla dzieci na chrzest od wielu lat.

Kolejnym świetnym upominkiem z okazji chrztu dla chłopca jest album na zdjęcia. To bardzo praktyczny upominek, który pozwoli zachować na długie lata zdjęcia nie tylko z samego chrztu, ale również z całego okresu dzieciństwa. W sklepach znajdziemy albumy różnych wymiarów i o różnej pojemności. Albumy najczęściej są personalizowane, więc jest dodatkowa możliwość wpisania swoich własnych życzeń dla maluszka oraz umieszczenia jego imienia na okładce. Przepiękne personalizowane albumy ze zdjęciami to ponadczasowe, bardzo praktyczne prezenty, które pozwolą zachować w pamięci wszystkie ważne chwile w życiu małego człowieka.

Nowinką na rynku są personalizowane pluszaki. Tego typu prezenty to odejście od tradycyjnych i konwencjonalnych upominków i pewien powiew świeżości w segmencie podarunków dla dzieci. Pluszowy miś to nie tylko pamiątka, ale również maskotka i zabawka. Dlatego tak ważne jest, aby był on wykonany z najlepszej jakości certyfikowanych materiałów, które nie będą podrażniać niezwykle delikatnej skóry maluszka i będą dla niego w pełni bezpieczne. Pluszowy miś dla chłopca najczęściej ubrany jest w specjalnie przygotowane niebieskie ubranko, na którym można naszyć imię dziecka lub krótkie życzenia wraz z datą.

Rozważając prezent na chrzciny dla chłopca można też postawić na klasyczne pamiątki w postaci kartki z życzeniami, złotego łańcuszka czy obrazka z podobizną świętych.
Można również zamówić zestaw, który będzie zawierał wiele cennych skarbów: pudełeczko na pierwsze ząbki małego chłopczyka, białego słonia na szczęście, małą ramkę na zdjęcie, niebieskie pluszowe skarpetki czy malutką świeczkę, która doskonale będzie symbolizować chrzest święty. Taki zestaw najczęściej jest zamknięty w niewielkim drewnianym pudełku z jasnego drewna i opatrzony stosowną grafiką zawierającą imię dziecka, datę chrztu oraz informację na temat wręczającego prezent. Całość jest pięknie i estetycznie wykonana i będzie zdobić dziecięcy pokoik przez wiele długich lat. Z biegiem lat drewniane pudełko zmieni swą funkcję i może stać się miejscem do przechowywania innych pamiątek czy drobnych skarbów.

Mówiąc o upominkach nie sposób nie wspomnieć o odcisku stópki dziecka. W ostatnich latach to niezwykle popularny upominek, który przypomina głównie o tym jak dzieci szybko rosną. Upominek zawiera zestaw służący do samodzielnego wykonania odcisku rączki lub nóżki dziecka w specjalnie przygotowanej masie gipsowej. Całość najczęściej umieszczona jest w niebieskiej puszce w asyście przyjacielskiego misia. Opakowaniem zbiorczym jest drewniana skrzyneczka lub szkatułka z pięknie nadrukowanymi informacjami dotyczącymi maluszka. To ozdoba ponadczasowa, pasująca do każdego wnętrza i wywołująca ciepłe wspomnienia i łzy wzruszenia

Oprócz tego w sklepach z prezentami znajdziemy również zestawy, które nie są bezpośrednio związane z chrztem świętym, ale świetnie wpisują się w to wydarzenie bez bezpośrednich powiązań i religijnych atrybutów. Przykładem może być drewniana skrzynka z pluszowym zajączkiem lub innym zwierzątkiem i małą kartką z życzeniami na miękkiej wyściółce. Z czasem taka skrzyneczka może pełnić rolę skarbca różnych pamiątek, jakie dziecko będzie kolekcjonować.

Każda osoba zaproszona na chrzest święty dziecka powinna pamiętać o zakupie drobnej pamiątki, która będzie nawiązywać do tego niezwykłego wydarzenia. Drobne upominki nie są kosztowne, a jakość i estetyka ich wykonania sprawiają, że prezentują się niezwykle elegancko i nietuzinkowo i przez długie lata mogą zdobić najważniejsze miejsca w domu. Kupując prezent dla chłopca mamy do dyspozycji szereg możliwości: personalizowaną biblię, przepiękne drewniane szkatułki z drobnymi pamiątkami, takimi jak pudełeczko na pierwsze zęby czy personalizowanie pluszowe misie w niebieskim ubranku. Możemy też postawić na klasykę i podarować obrazek z motywem świętych, ozdobną kartkę, złoty łańcuszek czy album na zdjęcia. Pamiątki można zakupić w sieci, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Czas dostawy jest stosunkowo szybki nawet przy upominkach personalizowanych. Wybór pamiątek jest ogromny i bez trudu oferta sklepów spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów w zakresie jakości wykonania czy kolorystyki.