Rożek niemowlęcy to jedno z najważniejszych akcesoriów w wyprawce przygotowywanej dla niemowlaka. Trudno się zatem dziwić mamom, które podczas jego wyboru zadają sobie mnóstwo pytań. Ogromna oferta rożków w kontekście zapewnienia dziecku komfortu i zdrowych warunków do snu sprawia, że zakup nie jest tak dosłowny, jak mogłoby się wydawać. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką postać rożka kupić to koniecznie zajrzyj do dalszej części artykułu!

Rożki niemowlęce - nie tylko modny wzór ma znaczenie

Jeśli przygotowujesz wyprawkę dla niemowlaka to pewnie wiesz, jak trudno skupić się podczas kompletowania wszystkich elementów na tych akcesoriach, które faktycznie posłużą w praktyczny sposób. W gąszczu wszystkich akcesoriów można się pogubić, a co ważne też kupić drobiazgi, jak chociażby rożek niemowlęcy, który nie spełni oczekiwań Twoich i dziecka. Kluczem do sukcesu jest dobór rożka przygotowanego w odpowiednim rozmiarze, z delikatnych materiałów i co ważne z myślą o komforcie maluszka.

Dobrej jakości rożki niemowlęce z wkładką ułatwią Ci przenoszenie maluszka, zapewniając jego pleckom idealne podparcie. W praktyce także dziecku będzie po prostu przyjemniej i dużo cieplej. A przecież to właśnie poczucie bezpieczeństwa jest dla takiego niemowlaka niezwykle ważne.

Becik niemowlęcy, otulacz - ile sztuk umieścić w kompletnej wyprawce?

W każdej wyprawce przygotowywanej dla chłopca lub dla dziewczynki powinny znaleźć się co najmniej dwa rożki lub kocyk w formie otulacza. Druga opcja, czyli przyjemny w dotyku otulacz przyda się na pierwsze spacerki lub podczas karmienia piersią.

Nie zmienia to faktu, że beciki niemowlęce warto mieć zawsze pod ręką. Małe dzieci mogą ulewać, wymiotować, jak również ślinić się, gdy wychodzą im pierwsze ząbki. Codzienna wymiana becika niemowlęcego będzie zatem nieodłącznym elementem obowiązkowo wykonywanych czynności.

W ofercie znanych marek dziecięcych znajdziemy rożki niemowlęce dziewczęce w kwiaty, kolorowe gwiazdki lub w jednym pastelowym odcieniu. Podobnie jednak będzie w przypadku chłopięcych rożków. I tutaj nie brakuje fikuśnych wzorów, które zachwycają rodziców nowonarodzonych maluszków.

Pamiętaj, by do kompletowanej wyprawki maluszka dołączyć także pieluszki muślinowe. Ułatwią Ci pielęgnację maluszka oraz przydadzą się do utrzymania czystości w gondoli, łóżeczku, jak również podczas karmienia. Pieluszki muślinowe są wyjątkowo przyjemne w dotyku, a przez to sprawią Twojemu dziecku niebywałą przyjemność ze wspólnie spędzonych chwil.

Już wiesz, dlaczego w Twojej wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć becika oraz pieluszek, czy otulacza? Zacznij przygotowywać swoją kompletną wyprawkę już teraz!