Zajęcia z robotyki dla najmłodszych (i trochę starszych) to sposób na naukę dla dzieci poprzez zabawę. Jest to metoda sprawdzona, a robotyka i warsztaty z nią związane cieszą się coraz większą popularnością. Zajęcia odbywają się w różnych grupach dostosowanych do poziomu zaawansowania uczestników. 

Robotyka to zajęcia, podczas których dzieci uczą się, jak stworzyć swojego robota. Na tym nie koniec – to także nauka programowania robotów, tak by działały! Taki efekt to duża radość dla dzieci w różnym wieku – najmłodsze mają trzy lata! I to nie tylko tych, które mają wrodzone predyspozycje do przedmiotów ścisłych. To również rozwijanie innych umiejętności uczestników zajęć.

Zajęcia z robotyki – dlaczego warto je wybrać dla swoich pociech

Program zajęć to nie tylko tajniki robotyki, ale także rozwijanie kreatywności, nauka rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Jak już wcześniej wspomniano, zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Dlatego też nie ma mowy o tym, by dziecko nudziło się na zajęciach, czy też wyszło po nich zniechęcone zbyt wysokim poziomem trudności. Zarówno język używany na zajęciach, jak i zestawy klocków są ściśle dopasowane do etapu rozwoju dziecka – na podstawowym i wyższym poziomie zaawansowania. Wciągające zajęcia umożliwiają etapowe poznawanie kolejnych odsłon robotyki i tego, na czym polega programowanie. Co istotne, do tworzenia robotów są używane zestawy klocków Lego, a te są zarówno przez mniejsze dzieci, jak i te większe, uwielbiane. Poza tym, jak powszechnie wiadomo, rozbudzają wyobraźnię. A ta jest potrzebna nie tylko podczas procesu skutecznej nauki, ale i w codziennym życiu. Robotyka i zajęcia z niej – dla dzieci i młodzieży – to wyjście naprzeciw potrzebom prostego wytłumaczenia poprzez zabawę podstaw matematyki i fizyki. Być może po takiej zachęcie dziecko z większą chęcią będzie uczestniczyło w szkolnych lekcjach.

Warsztaty to nie tylko poznawanie tajników programowania. To także praca zespołowa, która uczy dziecko współpracy i otwartości na innych ludzi.

Robotyka dla dzieci – Wrocław i nie tylko

Rok szkolny to niejedyny czas, gdy można skorzystać z cyklicznych warsztatów robotyki w opcji robotyka dla dzieci Wrocław. To także półkolonie i możliwość zorganizowania dziecku urodzin, na których nikt nie powinien się nudzić. Poza Wrocławiem warsztaty z robotyki i zapisy na nie są dostępne w takich miastach jak: Gdańsk, Częstochowa, Łódź czy Poznań. 

Zajęcia prowadzone przez specjalistów, którzy mają tak zwane podejście do dzieci, być może przyniosą skutek w postaci nowych przyszłościowych zainteresowań, których początkiem była właśnie robotyka.