Rodzinne zawody wędkarskie – sposób na spędzenie wolnego czasu

2023-04-25 19:23:00
Rodzinne zawody wędkarskie – sposób na spędzenie wolnego czasu

Podczas wiosennych i letnich weekendów często szukamy sposobu na spędzenie wolnego czasu wśród przyrody. Jednym z pomysłów, który można zrealizować, jest urządzenie rodzinnych zawodów wędkarskich. Nawet jeśli nikt z Twoich najbliższych nie jest zapalonym wędkarzem, zaplanujesz taki wypoczynek w łatwy sposób, bez dużych nakładów finansowych. Żeby zorganizować mini zawody wędkarskie nie potrzebujesz żadnych specjalnych uprawnień – wystarczy udać się na specjalnie wyznaczone do tego celu łowisko, gdzie za niewielką opłatą możesz spędzić z rodziną cały dzień.

Rodzinne zawody wędkarskie – zasady

Jeśli postanowisz zorganizować rodzinne zawody wędkarskie, bardzo ważne jest ustalenie jasnych zasad. Kiedy masz do dyspozycji tyle wędek, ilu jest członków rodziny, zadanie jest ułatwione, ponieważ wówczas można się umówić, że zwycięzcą jest ten, kto przez cały czas trwania zabawy złowi najwięcej ryb.

Co jednak zrobić, jeśli wędek jest mniej? To również nie stanowi dużego problemu, po prostu każdy łowi przez określony czas, a po jego upływie wędkę przejmuje kolejny członek rodziny. Zmiany następują przez cały czas, który poświęcacie na zawody, a nagrodę otrzymuje ten, kto złowi najwięcej ryb.

Co może być zwycięskim trofeum?

Nagrodą za zwycięstwo może być coś wartościowego dla Waszej rodziny – ulubiony posiłek, przedmiot, na którego zakupie nam zależy czy zestaw słodyczy. Doskonałym pomysłem są także medale lub puchary z pamiątkowym grawerem. Taka nagroda z pewnością pozostanie w pamięci na długo. Trofea sportowe nie muszą być kosztowne – zakup medalu to wydatek rzędu kilku czy kilkunastu złotych, podczas gdy na puchar trzeba wydać nieco większą sumę (od około 30 zł wzwyż). Jak zamówić taki puchar czy medal? Bardzo łatwo – wystarczy wybrać dobry sklep internetowy, np. taki jak Boccale i złożyć odpowiednie zamówienie, pamiętając o wyborze treści grawera.

Czy żeby wędkować musisz mieć specjalne uprawnienia?

Co do zasady – tak, jednak w Polsce jest wiele miejsc, w których możesz wędkować nie posiadając dokumentów. Są to specjalnie wyznaczone do tego celu łowiska, zwykle sztuczne zbiorniki wodne, w których za odpowiednią opłatą możesz łowić ryby.

Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy chcesz zorganizować zawody wędkarskie. Takie nadzorowane, często prywatne zbiorniki wodne, są doskonale zarybione, dlatego szanse na złowienie w nich ryby są duże. A przecież, zwłaszcza w przypadku dzieci, to właśnie sukces w postaci złapanej ryby jest zwieńczeniem takich zawodów. Większość tego rodzaju łowisk przeznaczona jest właśnie do hodowli ryb, a panujące w wodzie warunki spełniają normy, które sprawiają, że ryby są jadalne. Oczywiście każdą złowioną rybę można również wypuścić z powrotem do zbiornika.

Co jest niezbędne do wędkowania?

Żeby rozpocząć wędkowanie, potrzebujesz kilku podstawowych rzeczy:

Jeśli nikt z Twoich bliskich nie zna się na wędkowaniu i nie wiadomo, czy ten sposób spędzania wolnego czasu okaże się dla Was atrakcyjny, nie musisz kupować całego potrzebnego sprzętu. Na początek znacznie lepiej pożyczyć go od zaznajomionego wędkarza. Taka wędkująca dość często osoba na pewno doradzi Ci też w sprawie doboru spławików czy przynęty i udzieli wszystkich niezbędnych informacji na początek przygody z tym sportem.

Autor:Autor: boccale.pl; Zdjęcie dostarcza: boccale.pl