Spódniczki to obok sukienek jeden z ulubionych elementów dziewczęcej garderoby. Zarówno małe, jak i starsze dziewczynki bardzo je lubią. Zobacz, dlaczego warto mieć podstawowe modele w szafie i jak prosto stworzyć z nimi stylizację.

Spódnice – komfort na każdą okazję

Dziewczynki zakładają spódnice na wiele okazji. Ten komfortowy i stylowy element garderoby nadaje się bowiem na szczególne uroczystości, ale jest także odpowiedni na co dzień czy do wakacyjnej, luźnej stylizacji. Wystarczy dobrać odpowiedni model i dopasować go do okoliczności. Inną spódniczkę wybierzemy do stroju galowego, a co innego założymy w upalny, wakacyjny dzień. Nie zmienia to jednak faktu, że spódnice dla wielu dziewczynek stanowią ubranie, bez którego nie mogłyby się obejść. Są bowiem bardzo dziewczęce i stylowe, dodają uroku nawet prostym zestawom. A nade wszystko są wygodne! To chyba główna cecha, za którą dziewczynki lubią spódniczki.

Do szkoły i przedszkola – jaką spódnicę wybrać?

Spódnica bardzo dobrze wpisuje się w klasyczny szkolny strój galowy. Uzupełni elegancką stylizację na uroczystą szkolną lub przedszkolną okazję. Wystarczy wybrać czarną lub granatową spódniczkę, a do niej białą bluzkę. Taki prosty zestaw będzie dobrze widziany na akademiach czy szkolnych apelach. Szykując taki strój, trzeba jednak pamiętać, by spódniczka była odpowiedniej długości, zbyt krótka nie sprawdzi się do szkoły. Warto rozważyć długość midi, taka będzie bardzo praktyczna i sprawdzi się także na wiele innych okazji. Warto zaopatrzyć dziecko w jeden taki klasyczny model, na pewno się przyda i ułatwi galowe ubieranie.

Oryginalna dwukolorowa spódniczka dla dziewczynek

Wśród mnóstwa rodzajów spódnic, na uwagę zasługuje model dwukolorowy. To ciekawa wersja spódniczki w dwóch kontrastowych barwach. Dzięki takiemu pomysłowi można mieć dwa kolory w 1. To praktyczne rozwiązanie także dla niezdecydowanych. Taka propozycja przyda się także, jeśli użytkowniczka często się brudzi. Z dwukolorową spódniczką plama nie stanowi już problemu, wystarczy szybko przełożyć spódnicę na drugą stronę. Na tę wersję powinny zdecydować się przede wszystkim miłośniczki kolorowych ubrań. Spory wybór takich modeli można znaleźć tu - https://mybasic.pl/dziecko/spodniczki. Niebanalne połączenia dodadzą energii i szybko zyskają uznanie.

Z czym nosić spódniczki?

W zależności od rodzaju spódnicy można do niej dobrać wiele elementów garderoby. Mogą to byś proste, klasyczne koszulki, dzięki którym łatwo stworzycie szybką stylizację na co dzień do szkoły czy przedszkola. Spódnicę można także połączyć z bluzą lub koszulą. Także elegancka bluzeczka będzie pasowała. Na lato warto dobrać koszulkę bokserkę lub topik. Wybór modelu spódnicy należy natomiast od preferencji. Wiele dziewczynek, szczególnie młodszych lubi spódniczki, które ładnie się kręcą. To dla wielu ważna funkcja, którą musi posiadać ulubiona spódniczka.

Spódnice dla dziewczynek – co sprawdzi się na co dzień?

Najwygodniejsze spódniczki stają się często najchętniej wybierane. Modele z dzianiny sprawdzą się idealnie do codziennego użytku. Są wygodne, dobrze się prezentują i nie gniotą zbyt szybko. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór modelu na gumce, który najlepiej dopasuje się do dziewczęcej figury. W kwestii wzornictwa decydujący powinien być gust małej użytkowniczki, jednak dość wygodnym rozwiązaniem na szybkie stylizacje np. do przedszkola jest wybór jednokolorowych modeli. Dużo łatwiej łączyć je z posiadanymi już ubrankami np. w printy.