Jak zachęcić dziecko do zdobywania nowych umiejętności? Jak zmotywować je do rozwijania ich już od najmłodszych lat? Niewątpliwie kilkuletnie dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę. Wcale nie uciekają od poznawania świata, a wręcz przeciwnie - są go bardzo ciekawe. Należy jednak umiejętnie podejść do zachęcania dzieci do zdobywania nowej wiedzy i rozwoju, aby nie spowodować odwrotnego efektu.

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie rynkowe w asortymencie zabawek edukacyjnych i interaktywnych dla dzieci znalazły się tablice manipulacyjne, które wpisują się zarówno w wymagania rodziców, jak i oczekiwania najmłodszych użytkowników. Inna ich nazwa to tablice sensoryczne - skąd takie nazewnictwo? Tablice motywują dziecko do wykorzystania podczas zabawy swoich wszystkich zmysłów. Zawarte na nich elementy zachęcają do dotykania, sprawdzania, pociągania, nasłuchiwania. To niepozornie wyglądająca, niezwykle rozwijająca zabawka dostępna również w sklepie internetowym Manibox.pl. Z czego wynika jej fenomen? Przedstawiciele sklepu mają odpowiedź na to pytanie, a oferując jakościowy i solidny produkt mogą bez wątpliwości polecać go rodzicom zarówno rocznych dzieci, jak i kilkuletnich maluchów. 

Postaw na rozwój dziecka nie szczędząc mu przyjemności z zabawy - podaruj mu tablicę manipulacyjną. 

Wybierając zabawki edukacyjne dla swojego dziecka wcale nie musisz oszczędzać mu przy tym rozrywki wynikającej ze świetnej zabawy. Tablica manipulacyjna przeznaczona jest do zabawy, przy której dziecko nabywa dodatkowych umiejętności. To łączenie przyjemnego z pożytecznym. Rozwój dziecka polega w tym wypadku na nauce cierpliwości, ćwiczeniu koncentracji, rozwoju małej motoryki i wykorzystywaniu wszystkich swoich zmysłów do poznawania świata. Tablice tworzone są w zgodzie z nurtem Montessori, zakładającym pomoc w osiągnięciu przez dziecko pełnego rozwoju w różnych sferach życia. W tej pomocy towarzyszą dzieciom nie tylko rodzice, opiekunowie i nauczyciele, ale również przedmioty pomagające w edukacji, do których dzieci chętnie wracają. Duża liczba elementów pozwala na dokładne poznanie różnych form, kształtów i mechanizmów działania poszczególnych przedmiotów.

Bezpieczny rozwój dziecka w każdym wieku z tablicą manipulacyjną.

W ofercie sklepu Manibox.pl znajdują się tablice manipulacyjne, które stworzone zostały z myślą o bezpiecznej zabawie najmłodszych. Tablice mogą być wykorzystywane zarówno przez roczne dzieci, jak i przez kilkuletnie maluchy. Duża ilość elementów sprawia, że konieczne jest stabilne przymocowanie ich do tablicy, aby nie stanowiły one zagrożenia dla zdrowia i życia najmłodszych użytkowników, a pozwalały na beztroską zabawę. Jakościowo wykonane zabawki dziecięce są gwarantem bezpieczeństwa dzieci oraz trwałości poszczególnych produktów.

Tablice manipulacyjne zakupione z pewnych źródeł posłużą dziecku przez długi czas. Staną się nie tylko świetną zabawką, do której najmłodsi użytkownicy będą powracać każdego dnia, ale również ozdobą pokoju dziecięcego. Różnorodność kolorów i kształtów tablic, ich różne wymiary i mnogość elementów mogą zostać dobrane do indywidualnych potrzeb dziecka, ale i w zgodzie z designem i wyposażeniem wnętrza dziecięcego pokoiku. Tablica to rodzaj zabawki, której nie musisz chować i pozbywać się z pokoju. Stanowi ona nie tylko użyteczny produkt, ale dekoracyjny element aranżacji wnętrza. Postaw na sprawdzone rozwiązania, zgodne z potrzebami swojego malucha i skorzystaj z oferty sklepu Manibox.pl gwarantując dziecku świetną zabawę i możliwości rozwojowe.