Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowo ważny moment w życiu rodziny. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce obchodzić go hucznie. Często jednak brakuje nam pomysłu w jaki sposób zorganizować urodziny malucha, by wszyscy - niezależnie od płci i wieku bawili się doskonale. Tymczasem zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia nie musi być trudne. Wystarczy jedynie trzymać się ustalonego planu by urodzinowa impreza była niezapomniana.

Stwórz listę gości

Organizację pierwszych urodzin dziecka warto zacząć od stworzenia listy gości, których chcemy zaprosić na imprezę. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli nam nie tylko zorientować się jak dużej przestrzeni potrzebujemy, ale również zaplanować atrakcje dostosowane do wieku gości. Przykładowo, jeśli okaże się, że w gronie zaproszonych gości znajduje się sporo rodzin z dziećmi warto pomyśleć o zorganizowaniu atrakcji dla najmłodszych.

Wybierz kolorystykę lub temat przewodni

W dzisiejszych czasach imprezy urodzinowe są dopracowane w najdrobniejszych nawet szczegółach. Warto wziąć to pod uwagę planując świętowanie pierwszych urodzin dziecka. Dobrym pomysłem jest ustalenie kolorystyki lub tematu przewodniego imprezy. Pomoże ci to w wyborze odpowiedniej zastawy i dekoracji. Jeśli planujesz temat przewodni zachęć zaproszonych gości do tego, by odwołali się do niego strojem lub makijażem.

Ustal menu

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest ustalenie menu. Każda osoba z zaproszonych gości powinna móc znaleźć coś dla siebie. Zadbaj więc o to, by serwowane posiłki były różnorodne. Wśród nich powinny znaleźć się zarówno klasyczne dania, lekkie dietetyczne posiłki jak i dania wegańskie. Dzięki temu każda z zaproszonych osób będzie miała możliwość zjedzenia czegoś pysznego.

Czas na plan wydarzeń

Urządzając urodziny dla dziecka warto zadbać o pamiątkowe momenty. Warto więc zaplanować wydarzenia, które będą miały miejsce podczas wydarzenia. Jednym z nich może być zaproszenie gości do wpisania się do pamiątkowej księgi. Jeśli obawiasz się, że część bliskich osób będzie się tego obawiać poleć im życzenia na roczek dla dziewczynki i chłopca, które można znaleźć w sieci. Poza tym warto zorganizować inne aktywności takie jak wspólne zabawy taneczne, wykonywanie rękodzieła czy rodzinna sesja zdjęciowa.

Zadbaj o komfort malucha

Nie da się ukryć, że pierwsze urodziny malucha mogą stanowić dla dziecka spore wyzwanie. Ogrom gości, głośna muzyka, kolorowe dekoracje - wszystko to może prowadzić do przebodźcowania malucha. Aby tego uniknąć zadbaj o to, by w miejscu imprezy znalazło się miejsce, w którym znajdziesz chwilę relaksu wraz ze swoją pociechą. Pokój dla mamy, altanka, odosobnione miejsce w lokalu - w przypadku rocznego malucha możliwość skorzystania z takich miejsc jest na wagę złota.  Czasem wystarczy kilka chwil w odosobnieniu, by dziecko poczuło się lepiej.

Podsumowując, organizacja pierwszych urodzin dziecka może stanowić duże wyzwanie. Kluczowe znaczenie ma więc planowanie oraz dbałość o szczegóły. Pozwoli ci to zatroszczyć się o potrzeby wszystkich gości i sprawić, że będzie to niezapomniane wydarzenie.