Tomek i Przyjaciele to wspaniała bajka, która od kilkudziesięciu lat podbija serca maluchów na całym świecie. Bohaterami serialu animowanego są kolejki, pracujące na Wyspie Sodor, którym przewodniczy dzielny i zawsze uśmiechnięty Tomek. Jako główny bohater animacji, stanowi inspirację do odgrywania wielu wspaniałych zabaw – dzieciaki w końcu uwielbiają wcielać się w różne role! Jaka jest twoja ulubiona postać z serialu animowanego?

Kolejka Tomek i Przyjaciele

Zabawne kolejki z bajki Tomek i Przyjaciele stanowią spory asortyment marki Fisher Price. Jak się okazuje, coraz to nowsze serie zabawek przedstawiają kolejki z uśmiechniętymi i pogodnymi buziami, idealnie odzwierciedlającymi różne emocje, jakie wywoływane są różnymi zadaniami wykonywanymi na Wyspie. Wśród poszczególnych modeli znajdziemy nie tylko różne odsłony kolejek Tomka, ale też takich postaci jak Piotrusia, Giny, Nii, Karolci, Kuby, Kevina czy Tobika. Lokomotywki posiadają standardowy rozstaw kół i można dołączać do nich wagoniki – wszystko dzięki wygodnym mocowaniom na haczyki. Kolejki sprzedawane są pojedynczo, choć można kupić też większe zestawy z lokomotywkami, torami i licznymi dodatkami. Część kolejek posiada wbudowany napęd na baterie, który jeszcze bardziej urozmaica zabawę.

Tomek i Przyjaciele Trackmaster

Trackmaster to jedna z najpopularniejszych linii kolejek, która jako jedyna doczekała się swojej kontynuacji – wszystkie kolejki zostały ujednolicone do tego samego rozmiaru rozstawu kół, dzięki czemu obecnie nie ma obaw, że któraś ciuchcia nie będzie mogła poruszać się po nowo zakupionych torach. Kilka sezonów wstecz maluchy mogły korzystać również z takich serii jak Take-n-play, Adventures czy Minis, które jednak wymagały użycia zupełnie odmiennych od siebie torów, co zdecydowanie utrudniało zabawę. Tomek i Przyjaciele w wersji Trackmaster stanowią obecnie najpopularniejszy model kolekcjonowanych kolejek z serialu animowanego.

Zestawy Tomek i Przyjaciele

Zestawy z bajki Tomek i Przyjaciele umożliwiają wspaniałą zabawę w budowanie przejazdów oraz późniejsze odgrywanie różnych przygód. Tory i dołączone do nich dodatki są niebywale kolorowe i gwarantują ciekawą zabawę, która nigdy się nie skończy! Na szczególną uwagę zasługują zestawy z ze stacjami, wzniesieniami, rozjazdami czy wielkimi garażami dla kolejek.