Przyjęcie komunijne to duże wydarzenie dla całej rodziny – każdy, kto je organizuje, chce więc, by jego oprawa była dopracowana w nawet najmniejszym detalu. Jednym z głównych punktów wspólnego świętowania jest oczywiście komunijny tort. Wypiek na tak wyjątkową okazję powinien zachwycać nie tylko pysznym smakiem, ale także eleganckim, odświętnym wyglądem. O ile o pierwszej kwestii decyduje przepis i składniki, o tyle w aspekcie wizualnym bardzo pomocne okazują się toppery komunijne. Jak udekorować nimi tort i gdzie szukać odpowiednich? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym są toppery komunijne?

Toppery komunijne to gotowe ozdoby cukiernicze, które przyjmują formę napisów lub symboli graficznych. Taka dekoracja zwykle wykonana jest ze sklejki lub plexi i wyróżnia się naprawdę prostą aplikacją. Toppery są bowiem wyposażone w specjalne szpikulce, które wystarczy wbić w gotowy wypiek przed jego podaniem. Jest to więc znakomita opcja bez względu na to, czy pieczesz tort samodzielnie, czy też zamawiasz go w cukierni.

Dlaczego warto zdecydować się na topper komunijny?

Najważniejszą zaletą topperów komunijnych jest bez wątpienia ich efektowny wygląd. Dzięki nim nawet najprostszy w formie tort może prezentować się naprawdę zjawiskowo. Co więcej, tego rodzaju dekoracje można spersonalizować – dzięki temu na topperze może znaleźć się np. napis “Pierwsza Komunia Święta” wraz z imieniem przystępującego do sakramentu dziecka i datą tego wydarzenia. Ozdobiony w ten sposób wypiek z pewnością sprawi, że główny bohater imprezy poczuje się jeszcze bardziej wyróżniony.

Toppery komunijne docenia się także za to, że przepięknie prezentują się na pamiątkowych zdjęciach. Co ciekawe, dekoracja jest też pamiątką samą w sobie. Topper możesz błyskawicznie doprowadzić do czystości, dzięki czemu może stać się np. elementem pamiątkowego albumu. W takim wydaniu pozostanie z dzieckiem na lata.

Gdzie szukać efektownych topperów na komunię?

Choć toppery komunijne są obecnie bardzo popularne, to niestety zwykle próżno szukać ich w sklepach stacjonarnych – szczególnie jeśli zależy Ci na opcji personalizacji. W takim przypadku znakomitym wyborem okazuje się internet. Efektowne toppery do zamówienia online znajdziesz np. w e-sklepie PS Dziękuję – w specjalnej kategorii https://psdziekuje.pl/podziekowania-prezenty-upominki-komunia-topper punkt przygotował dekoracje o różnych formach i kolorach, które możesz bez problemu dopasować do swoich preferencji i oprawy przyjęcia. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujesz, jedno jest pewne – tort ozdobiony komunijnym topperem będzie prezentował się zjawiskowo i bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tej wyjątkowej imprezy.