Tort czy babeczki na urodziny dziecka? Wybieramy najlepszą opcję

2024-03-24 09:36:00
Tort czy babeczki na urodziny dziecka? Wybieramy najlepszą opcję

Przyjęcie urodzinowe to zazwyczaj dla najmłodszych członków rodziny ogromna atrakcja, zatem warto starannie zaplanować ten dzień. Oznacza to nie tylko wybór prezentów i dekoracji, ale także ułożenie menu oraz wybranie, jaki deser powinien być podany. Dowiedz się zatem, na jakie przysmaki warto postawić podczas organizowania urodzin dziecka i czy lepiej zdecydować się na tort, czy może na babeczki.

Wybór deserów na urodziny dziecka

Obecnie istnieje ogromny wybór deserów i słodkich przysmaków, jakie każdy jest w stanie samodzielnie przygotować we własnej kuchni lub zamówić w pracowni cukierniczej. Wiele z nich świetnie nadaje się jako część menu na przyjęcie urodzinowe. Zwłaszcza dzieci będą zachwycone, gdy na stole pojawią się łakocie. Przy tej obfitości czasami jednak trudno się zdecydować i na przykład wybrać, czy tort będzie lepszy od babeczek, czy może to jednak smakowite muffinki sprawdzą się doskonale w takich okolicznościach.

Jakie są zalety babeczek podanych podczas urodzin?

Niewielkie, pyszne i proste w przygotowaniu babeczki uwielbia wiele osób. Mogą się doskonale sprawdzić w czasie urodzin dziecka, ponieważ zazwyczaj podaje się je w papierowych papilotkach: https://torcik.net/sklep/papilotki-do-muffinek/. Dzięki temu mali uczestnicy przyjęcia nie pobrudzą się nimi i będą mogli je wygodnie trzymać w rączkach podczas jedzenia. Muffinki można przygotowywać w rozmaitych smakach, a do ich przyrządzenia wystarczy kilka prostych akcesoriów, takich jak na przykład silikonowe formy do pieczenia.

Dlaczego tort jest ważną częścią przyjęcia urodzinowego?

Mnóstwo osób zapytanych o to, jaki deser kojarzy im się z urodzinami, z pewnością bez wahania wskazałoby tort. To doskonały wypiek, który na dodatek da się ozdobić na różne, ciekawe sposoby i dopasować jego wygląd do upodobań jubilata. W przypadku dziecka będzie to na przykład figurka z masy cukrowej przedstawiająca jego ulubioną postać z bajki. Urodzinowe ciasto to często największa atrakcja takiej imprezy i pozwala on na uświetnienie jej, a jego wygląd można swobodnie dostosować do swoich własnych pomysłów.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – wybierz odpowiedni deser

Jak widać, zarówno tort, jak i babeczki doskonale sprawdzą się podczas przyjęcia urodzinowego organizowanego dla dziecka. Jeśli zatem masz taką możliwość, to warto podać oba przysmaki. Tort z powodzeniem możesz zamówić w pracowni cukierniczej, a muffinki przygotujesz samodzielnie, wybierając do tego ulubione produkty swojej pociechy i tematyczne, ozdobne papilotki. Wystarczy, że zaopatrzysz się też w odpowiednią formę silikonową, na przykład jedną z tych: https://torcik.net/sklep/silikonowe-foremki-do-muffinek/.

Gdzie najlepiej zamawiać produkty potrzebne do wykonania urodzinowego deseru?


Gdy zdecydujesz się na deser urodzinowy, zastanów się, czy wolisz zakupić gotowe przysmaki, czy może chcesz je przyrządzić własnoręcznie. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, to pamiętaj o niezbędnych akcesoriach cukierniczych, które znacznie ułatwią Ci pracę. Znajdziesz je w ofercie sklepów internetowych takich jak https://torcik.net/, gdzie szeroka oferta pozwoli zamówić Ci potrzebne produkty. Zaplanuj dzięki temu doskonałe przyjęcie z okazji urodzin dla dziecka.

Autor:Autor: torcik.net; Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license