Urodziny dla małego wielbiciela magii – jak udekorować salę?

2024-04-03 22:45:00
Urodziny dla małego wielbiciela magii – jak udekorować salę?

Każde dziecko marzy o niezapomnianej imprezie urodzinowej, która poruszy jego wyobraźnię i dostarczy mnóstwa radości. Gdy jubilat fascynuje się, na przykład, postacią Harry’ego Pottera, idealnym pomysłem będą dekoracje na imprezę w klimacie magii. Wybierając odpowiednią kolorystykę – typowo kojarzone z magią fiolety, butelkową zieleń i srebrne czy złote odcienie – oraz odpowiednie elementy dekoracyjne, możemy stworzyć przestrzeń prosto ze świata magii i czarów. Obowiązkowe są również przekąski i stół z magiczną zastawą, tworzące atmosferę iście czarodziejskiego bankietu.

Aranżacja sali o magicznym charakterze

magicznym świecie detale mają ogromne znaczenie, więc powinniśmy zadbać o to, by wszystko, od zasłon, po podłogę, nawiązywało do motywu przewodniego. Jeśli tylko masz taką możliwość, powieść w oknie nieco teatralne, gęste zasłony lub też przysłoń okna za pomocą zwiewnych apaszek (na przykład tiulowych).

Ściany i sufit mogą ozdobić srebrne gwiazdki wycięte z tektury i owinięte folia aluminiową. W takiej aranżacji nie powinno także zabraknąć nastrojowego światła – świec (w przypadku przyjęcia dla dzieci bezpieczną alternatywą będą świece LED), lampek choinkowych i podobnych elementów świetlnych.

Magicznego uroku dodać mogą balony urodzinoweW przypadku ich wykorzystania postaw na nadmuchanie ich helem, by unosiły się pod sufitem. Wybieraj baloniki dekorowane wzorami gwiazdek, złote lub srebrne, albo też przezroczyste i wypełnione mieniącym się konfetti. Pamiętaj, by przywiązać do nich sznureczki lub wstążki, żeby łatwiej było je ściągnąć na ziemię po zakończeniu imprezy w magicznym stylu.

Jakie dekoracje wybrać dla fanów magii?

Odpowiednie dekoracje imprezowe to podstawa. Są one tym elementem, który składa się na ogólny wizerunek pomieszczenia i wpływa na atmosferę panującą na imprezie. Dla fanów magii istotne będą, przede wszystkim, akcesoria nawiązujące do znanych bajek i filmów o czarodziejach. Powinniśmy zatem pomyśleć o gadżetach imprezowych z postaciami z Harry'ego Pottera czy plakatach z obrazem Hogwartu.

Wybierając dekoracje na imprezę w klimacie magii postaw na naczynia jednorazowe. Mają one dwie, ważne zalety. Pierwszą jest możliwość błyskawicznego uprzątnięcia ich po przyjęciu, drugą natomiast dostępność w tak wielu wzorach, że znalezienie takich, które dopasują się do czarodziejskiego klimatu, nie powinno stanowić problemu.

Skoro o jednorazowych naczyniach mowa, warto dodać też papierowe słomki – mogą one nadać napojom magicznego charakteru – z całą pewnością dzieci uczestniczące w imprezie natychmiast uznają je za imitacje magicznych różdżek!

Dopełnieniem dekoracji imprezowych dla małego fana magii powinny być także wielokolorowe serpentyny, girlandy papierowe lub foliowe, a także girlandy balonowe. Z tych ostatnich można przygotować oryginalny łuk, którzy przypominać będzie portal do magicznego świata, stając się jednocześnie oryginalnym tłem do pamiątkowych zdjęć.

Zabawy i atrakcje na magicznej urodzinowej imprezie

Wszystko jest gotowe: dekoracje imprezowe, a także akcesoria dla małych magów. Teraz czas na zabawy i atrakcje, które umilą czas na urodzinowej imprezie. Może to być, na przykład, pokaz magicznych sztuczek, gry edukacyjne czy konkursy na najlepszą dekorację czarodziejskiej, tekturowej różdżki lub czapki/kapelusza (warto wybrać jednorazowe czapeczki imprezowe z tektury, które bez trudu można dekorować z użyciem zwykłego kleju, papieru kolorowego czy naklejek). Najważniejsze jest to, aby te atrakcje były dopasowane do wieku i zainteresowań malucha.

Chcesz jeszcze więcej inspiracji? Odwiedź już teraz sklep Moje Party!

Autor:Autor: mojeparty.pl; Źródło zdjęcia: www.pexels.com