Ciąża to niezwykle ważny czas w życiu kobiety. Musi wówczas troszczyć się nie tylko o siebie, ale również o rozwijające się w jej ciele życie. To również czas wielu ograniczeń dotyczących między innymi przyjmowania leków. Nie da się ukryć, że jest to dość problematyczne, ponieważ kobiety w ciąży również przechodzą choroby i infekcje. Jedną z tych, które występują bardzo często jest przeziębienie. Czy w tym przypadku możemy skorzystać z popularnych wcierek? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

Wcierki w czasie przeziębienia - w czym mogą pomóc?

Zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego w ciąży warto uważać na leki oraz preparaty, które przyjmujemy. Odpowiedź jest prosta - to co bezpieczne dla dorosłego człowieka może mieć zgubny wpływ na rozwijające się dziecko. Wszystkie substancje zawarte nie tylko w lekach przyjmowanych doustnie, ale również maściach czy wcierkach wnikają w organizm kobiety ciężarnej i przenikają do układu krwionośnego. Razem z krwią przenikają łożysko i dostają się jednocześnie do krwioobiegu płodu. Trudno określić jakie stężenia danej substancji nie będą miały wpływu na prawidłowy rozwój dziecka. Niemniej jednak nie oznacza to, że przeziębiona kobieta nie może korzystać z żadnej formy leczenia.

Wcierki na przeziębienie są bardzo często stosowaną metodą leczenia, która może przynieść sporą ulgę oraz skrócić czas występowania dolegliwości. Przede wszystkim wcierki doskonale rozgrzewają, co więcej - zawarte w nich olejki eteryczne dodatkowo udrażniają drogi oddechowe.

Amol w ciąży - co warto wiedzieć?

Jedną z substancji, które często wykorzystuje się w trakcie leczenia przeziębienia jest Amol. To preparat na bazie alkoholu etylowego, w którym znajdziemy liczne wyciągi z ziół. Wśród nich wymienić możemy między innymi miętę, goździki czy olejek cynamonowy. Amol jest reklamowany jako środek całkowicie naturalny, co sprawia, że wiele kobiet uznaje, iż amol w ciąży jest całkowicie bezpieczny. Czy jednak jest tam w istocie? Jak się okazuje - niekoniecznie. Nie możemy zapominać, że Amol to preparat o bardzo wysokim stężeniu alkoholu. Ten zaś wnika do organizmu nie tylko spożywany, ale również aplikowany na skórę. Jak wiemy, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla rozwijającego się dziecka. Dlatego też warto zrezygnować z tego preparatu.

Jakie inne preparaty możemy stosować?

Zamiast preparatów z alkoholem takich jak Amol o wiele bezpieczniej jest korzystać z naturalnych olejków eterycznych, które dają te same skutki - mowa tu między innymi o sośnie, mięcie, eukaliptusie, które doskonale sprawdzą się w udrażnianiu dróg oddechowych. Wcierka z kremu oraz pieprzu cayenne będzie za to bardzo dobrym sposobem na osiągnięciu efektu rozgrzania.

Podsumowując, warto mieć świadomość, że w ciąży dobrze jest uważać na każdą substancję, którą przyjmujemy - niezależnie czy jest ona przyjmowana doustnie, czy też aplikowana na skórę. Jednocześnie jednak nie oznacza to, że przyszła mama musi rezygnować z jakichkolwiek prób leczenia się czy pielęgnacji. Mimo to, w przypadku wcierek na przeziębienie lepiej zrezygnować z preparatów zawierających

Dziękujemy portalowi Puppo.pl za udzielenie nam informacji, które przyczyniły się do powstania tego artykułu.