Weź coś odlej!...czyli co nieco o odlewach gipsowych.

2021-10-07 21:07:00
Weź coś odlej!...czyli co nieco o odlewach gipsowych.

Czy chcesz aby Twoje dziecko rozwijało się manualnie? Odkrywało w sobie talenty plastyczne? Oderwało się od smartfona, tabletu czy laptopa? Chcesz aby rozwijało wyobraźnię i kreatywność? Mamy na to mnóstwo świetnych rozwiązań… Oto jedno z nich. Potrzebujesz tylko trzech składników…. Gips, woda i foremki.

Odlewy gipsowe to nic innego jak kopiowanie form przestrzennych, tak aby były jak najwierniejszym wzorem oryginału. Początki tej metody twórczej sięgają antyku i  towarzyszą ludziom do czasów obecnych. Dziś możemy wykorzystywać ten rodzaj aktywności do kreatywnej zabawy z dzieckiem, do nauki i rozwijania jego zdolności plastycznych i manualnych oraz do doskonalenia zdolności koncentracji i uwagi.

Co jest potrzebne aby zrobić odlewy gipsowe?

Foremka, woda i gips. Tylko tyle wystarczy, żeby stworzyć wspaniałe odlewy, płaskorzeźby i rzeźby.  Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Dzięki tej manualnej formie zabawy, mogą powstać piękne prezenty na wszystkie okazje. Możemy tak stworzyć własnoręcznie wspaniałe pamiątki, podarki, magnesy na lodówkę, zawieszki na choinkę, obrazki lub po prostu figurki dekoracyjne.

Na czym to polega? Można wykorzystać gotowe foremki  (np. silikonowe lub plastikowe)zakupione w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Do odlewów mogą służyć również różnorodne przedmioty codziennego użytku. Wystarczy dać się ponieść wyobraźni i poszukać czegoś odpowiedniego w swoim otoczeniu. Następnie mieszamy gips i wodę, wlewamy do formy i…….czekamy, czekamy, czekamy….

 

Czy mogę zamówić gotowe odlewy gipsowe?

Ale jeśli brakuje Ci czasu na cały proces twórczy lub nie lubisz zabawy z gipsem i woda, w naszym sklepie znajdziesz gotowe już odlewy przeróżnych kształtów. Wystarczy że przejrzysz ofertę, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz dokończyć nasze dzieła malując je farbami lub ozdabiając jak tylko chcesz.  Będzie to doskonały okazjonalny upominek (np.z okazji dnia Mamy, Walentynek, dnia Chłopaka itp.) Zapraszamy.

Śmiało kliknij w link i przenieś się do krainy naszych odlewów gipsowych https://sklep-pracownianitka.pl/odlewy-z-gipsu/

Autor:Autor: Pracowniaanitka- https://sklep-pracownianitka.pl