Wózek spacerowy to jeden z podstawowych elementów codzienności dzieci i ich rodziców, zastępujący wózek głęboki. Może być stosowany od 6. miesiąca życia malucha lub w momencie, kiedy zaczyna samodzielnie siadać. Wówczas zainteresowane jest otaczającym go światem, wychyla i obserwuje to, co dzieje się do koła. Gondola, czyli wózek głęboki, nie jest już wówczas najlepszym rozwiązaniem – nie posiada zabezpieczeń, które mogłoby uchronić niemowlę przed przypadkowym wypadnięciem. Jeśli więc dziecko siada samodzielnie – to czas na wprowadzenie do życia codziennego spacerówki.

Wózek Recaro Lexa – charakterystyka

Rodzice mają więc trudne zadanie – wybór odpowiedniego modelu nowego wózka, który spełni wymagania dziecka i ich samych. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji – jedną z nich jest wózek Recaro Lexa.

Recaro Lexa to kompaktowy, niezwykle lekki wózek spacerowy, który zapewni dziecku i jego rodzicowi komfort i bezpieczeństwo podczas przechadzki. Waży zaledwie 6,4 kg, jego wymiary zewnętrzne to 47 / 80 / 104 cm (szer./gł./wys.), natomiast po złożeniu - 47 / 27 / 58 cm (szer./gł./wys.). Wózek posiada regulowane oparcie i podnóżek, co doskonale sprawdzi się w trakcie spaceru, nawet gdy dziecku zachce się spać. Wygodne i szerokie siedzisko sprawdzi się u maluchów do 4. lat. Dzięki amortyzowanym bezobsługowym kołom każde wyjście przebiegnie bezproblemowo, niezależnie od ścieżki, po której rodzic będzie przechadzał się z pociechą. Ponadto, wózek można złożyć jedną ręką. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że można bez trudu włożyć go do bagażnika samochodu.

Czym wyróżnia się wózek Recaro Lexa?

  • szybkie składanie – spacerówka Lexa składa się bezproblemowo przy użyciu jednej ręki. Stoi samodzielnie w złożonej formie, a ponadto – dzięki kompaktowym wymiarom – zajmuje mało miejsca w samochodzie.
  • wyjątkowo lekki – wózek ważny jedynie 6,4 kg – łatwo więc go przenosić i prowadzić po różnorodnym podłożu,
  • wygodne siedzenie i oparcie – zarówno podnóżek, jak i oparcie są regulowane – dzięki temu mniejsze i większe dzieci mogą wygodnie podróżować,
  • podróżny system – specjalne adaptery umożliwiają zamontowanie nosidełka Salia Elite i Avan, co pozwoli dziecku komfortowo usnąć,
  • amortyzacja – dzięki amortyzowanym kołom spacerówki – spacer jest dla dziecka wygodny w każdych warunkach, nawet na trudnej powierzchni żwirowej czy kostce brukowej

Wózek Lexa posiada siateczkowe okienko w daszku. Umożliwia to odpowiednią cyrkulację powietrza. Rodzice mają natomiast stały podgląd na swoją pociechę. Dużym udogodnieniem jest kosz na zakupy, który pozwala załatwić codzienne sprawunki bez konieczności dźwigania dodatkowych toreb. Rączka w wózku Lexa wykonana jest z przyjemnej w dotyku i odpornej na czynniki zewnętrznej pianki.

Wózek spacerowy Lexa – dodatkowe zalety

Wózek wyróżnia 5-puntkowy system pasów, posiadających dodatkowe ochraniacze na ramiona, wykonane z miękkiego materiału. Podnóżek w tym modelu jest regulowany, co pomaga zachować optymalną pozycję ciała dziecka. Wykonane z siatki wstawki, umiejscowione z dwóch stron siedziska, umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Spacerówka posiada hamulce typu flip-flop, co ułatwia obsługiwanie w każdym typie obuwia – lub bez.

Tapicerka w wózki Recaro Lexa wykonana jest z łatwego do czyszczenia materiału. To ważne, ponieważ małe dzieci szybko brudzą wszystko dokoła, zwłaszcza podczas posiłków czy w zimie. Spacerówki brudzą się znacznie szybciej niż wózki głębokie. Obicie można łatwo zdjąć, wyprać i wysuszyć.

Spacerówka Lexa, jak wszystkie produkty marki Recaro, posiada wszystkie wymagane atesty – został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa. Nie ma więc obaw, że dziecku w którymkolwiek momencie stanie się krzywda. Jest odpowiedni zarówno na krótsze, jak i na dłuższe wyjścia – podczas zakupów, spaceru po parku czy wizyty w kościele. Większy maluch, który potrafi już chodzić, w każdej chwili może powiedzieć, że jest zmęczony i chce się położyć. Wózek Lexa umożliwi mu szybką regenerację w kryzysowych sytuacjach.

Spacerówkę Lexa można traktować jako pojazd zapasowy. Zajmuje niewiele miejsca – bez problemu można włożyć go do samochodu, zabrać na wycieczkę czy podróż samolotem. Jest niezwykle przydatny podczas krótkich wypadów – do sklepu czy urzędu.