Mechelinki to niewielka nadmorska miejscowość, którą każdego roku odwiedza mnóstwo turystów. Jak się okazuje, miejsce to jest godne odwiedzenia o każdej porze roku. Warto dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w Mechelinkach, jeżeli wybieramy się tam razem z dzieckiem. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

Wypoczynek na plaży 

Rodzinny wypoczynek w Mechelinkach może być jak najbardziej udany. Z wielu rozrywek można przecież korzystać na plaży. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jeżeli cenimy sobie wypoczynek aktywny, możemy postawić na szybkie marsze brzegiem morza. Doskonałym pomysłem będzie również jogging. Można także rozważyć uprawianie nordic walkingu. Jeśli jednak preferujemy bardziej leniwe formy relaksu, lepiej postawić na spacer. Być może uda nam się znaleźć jakieś muszelki i bursztyny? Wspólne poszukiwanie skarbów morza okaże się wspaniałą zabawą zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Ze znalezionych bursztynów i kolorowych kamieni będzie można później przygotować niebanalną dekorację. Jeżeli zamierzamy wypocząć w Mechelinkach w miesiącach letnich, pamiętajmy o tym, że może być dość tłoczno. Jeśli jednak udamy się do tej miejscowości zimą, na nadmiar turystów raczej nie powinniśmy narzekać. Będzie wtedy wyjątkowo spokojnie. Nie będzie trzeba martwić się o uciążliwy hałas. 

Obcowanie z kaszubską kulturą 

W Mechelinkach może pojawić się całkiem sporo okazji do obcowania z kaszubską kulturą. W wielu miesiącach organizowane są różne festiwale, na których nie brakuje stoisk z kaszubskimi wyrobami. Mowa tu zarówno o rękodziele, jak i o żywności. Wśród godnych wypróbowania potraw na uwagę zasługują przede wszystkim te z ryb. Bliskość morza sprawia, że będziemy mogli liczyć na naprawdę smakowite, świeże okazy. Kto wie, być może będziemy mieli okazję wysłuchać jakiejś kaszubskiej opowieści o zamierzchłych czasach? A może zainteresuje nas oryginalny kaszubski język? Jeśli tak, warto nauczyć się przynajmniej kilku podstawowych zwrotów. Może być to szczególnie interesujące dla dzieci, które zazwyczaj uwielbiają zdobywać nową wiedzę.

Co jeszcze można robić w Mechelinkach?

Rodzinny urlop w Mechelinkach mogą urozmaicić nie tylko spacery brzegiem morza oraz festiwale. Równie dobrze można poszukać ciekawych wrażeń w rezerwacie noszącym piękną nazwę Mechelińskie Łąki. Miejsce to jest atrakcyjne nie tylko latem, ale również jesienią czy zimą. Można podziwiać w nim wiele wyjątkowych gatunków roślin oraz zwierząt. Dzieci będą mogły pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć na chwilę od szklanych ekranów smartfonów i tabletów. Warto jednak starannie wybrać miejsce, w którym się zatrzymamy. Dobrym pomysłem może okazać się wygodny i przestronny apartament, w którym zatrzymamy się wraz z dziećmi. Jeżeli zamierzamy zabrać ze sobą czworonożnego członka rodziny, wybierzmy takie miejsce, które zgodzi się na jego pobyt. Pomocne będzie na pewno przejrzenie ofert. Dzięki temu, będziemy mogli określić, które są dla nas atrakcyjne pod względem cenowym oraz jakościowym. 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki