Łóżeczko drewniane ze szczebelkami - biorąc pod uwagę koszty oraz aby dziecko nie musiało zmieniać przyzwyczajeń co do własnego miejsca do snu, rodzice po urodzeniu często decydują się na klasyczne łóżeczko. Powinno ono nam się nie tylko podobać, ale również spełniać kilka podstawowych wymogów bezpieczeństwa. 
Stelaż powinien charakteryzować się trzystopniową regulacją, aby nie było konieczności nadmiernego pochylania się oraz aby niemowlę nie wypadło gdy podrośnie i rozpocznie próby wstawania. Najwyższe położenie powinno znajdować się na wysokości 40 cm od górnej krawędzi łóżka. 
Szczebelki- odległość pomiędzy szczebelkami powinna wynosić od 4,5 cm do 7,5 cm. W przeciwnym wypadku dziecko może się zakleszczyć pomiędzy nimi. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyjmowania szczebelków, dzięki czemu starsze dziecko może samodzielnie wchodzić lub wychodzić z łóżeczka. Rodzice do wyboru mają szczebelki okrągłe lub płaskie/prostokątne. Warto wybrać łóżeczko, które będzie miało możliwość opuszczenia jednego z boków.
Materac do łożeczka - przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę, aby był wykonany z bezpiecznych substancji. Najczęściej wybierane są materacyki lateksowe i piankowe. Grubość powinna wynosić 10 cm, nie może być on zbyt twardy ani zbyt miękki. Dziecko nie powinno zapadać się w głąb na więcej niż 2 cm. Ważne jest, aby krawędź była odporna na napór, aby zapobiec ewentualnemu zakleszczeniu stopy dziecka pomiędzy ramą a materacem, w sytuacji gdy dziecko zaczyna wstawać i podciągać się na szczebelkach. Łóżeczka tradycyjne drewniane często są wyposażone w dodatki typu szuflada, dzięki czemu rodzic zyskuje dodatkowy schowek na drobiazgi dziecka.
W sprzedaży dostępne są również łóżka z funkcją tapczanika, tzn. w chwili gdy dziecko podrośnie można zdemontować bok
i przekształcić standardowe łóżeczko w tapczan. Naszym zdaniem rewelacyjnym rozwiązaniem są łóżeczka drewniane z komodą oraz przewijakiem. Przy zagospodarowaniu minimum miejsca można mieć wszystko pod ręką: komoda z najpotrzebniejszymi rzeczami, przewijak  i łóżeczko w jednym.

Warto zobaczyć: