Jak dobrze znasz tę sytuację? Dzieje się coś fajnego, coś ważnego, coś wyjątkowego, więc szybko chwytasz za telefon, odblokowujesz go i klikasz ikonkę aparatu. Każda sekunda się liczy, każda jest na wagę złota, bo tak bardzo chcesz uchwycić ten moment, tę chwilę, która właśnie trwa i nigdy więcej się nie powtórzy. Robisz szybko zdjęcie, jedno, drugie, piąte, dziesiąte – jeszcze jedenaste, tak na wszelki wypadek, bo chcesz trafić w tę konkretną mikrosekundę. A wiadomo, któreś na pewno będą rozmazane, więc chcesz mieć kilkanaście ujęć, żeby potem wybrać to jedno najlepsze.

Jest! Super! udało się! Wspaniałe zdjęcie. Kto by pomyślał, że tak świetne zdjęcie można zrobić telefonem?

Jednak w tej całej euforii odkładasz usunięcie tych dziesięciu nieudanych ujęć, mimo że każdorazowo denerwujesz się, że tyle czasu zajmuje Ci znalezienie tego konkretnego zdjęcia. A potem znowu dzieje się coś ważnego i wartego uwagi, znowu robisz serię zdjęć i cyk! Jedno wspaniałe, ale przy okazji kilkanaście rozmazanych, które trzeba usunąć.

Spotykasz się ze znajomymi, przychodzą goście, albo Ty wpadasz do kogoś w odwiedziny – do mamy, do babci, do teściowej, do szwagierki… Rozmawiacie, śmiejecie się i przypominasz sobie o tych zdjęciach. Wyciągasz telefon, chcesz się nimi pochwalić i… zaczyna się. Szukanie. Scrollowanie. Przekopywanie się przez całą galerię:

Dobra… moment, czekaj… Jejku, kiedy to było? Ok, ma. Fajnie, co nie? Ok.. następne… czekaj, czekaj, czeeeekaj. Nie, nie to. O, jest.

I tak przez pół godziny. Zaprezentowanie najważniejszych momentów z ostatniego tygodnia nie jest łatwe jeśli Twój smartfon pęka w szwach. Czasami możesz niechcący pokazać jakieś zdjęcia, które lepiej, żeby nie ujrzały światła dziennego. Jak w takim razie pozbyć się bałaganu z telefonu i uporządkować wspomnienia?

Czy jest na to sposób?

Oczywiście! Wywoływanie zdjęć online na www.picpac.pl

Drukując zdjęcia ze swojego smartfona w PicPac pozbywasz się bałaganu z telefonu. Wybierasz najważniejsze wspomnienia, wszystkie małe i duże momenty, które udało Ci się złapać i drukujesz je na bezkonkurencyjnym na rynku i najlepszym jakościowo papierze Fujifilm Crystal Archive. Pewnie myślisz: a co niby czyni go takim bezkonkurencyjnym? Teraz każdy tak mówi. Ten papier to 100 (naprawdę, sto lat !!!) gwarancji, że zdjęcia:

  • zachowają swoją jakość,
  • nie pożółkną,
  • nie utlenią się,
  • nie pojawią się na nich brzydkie plamy od światła.

Ujmując to inaczej, po kilkunastu, kilkudziesięciu latach, a nawet po stu latach zdjęcia wywołane online w PicPac będą dokładnie takie jak w dniu gdy przywiózł je kurier. Tylko pomyśl, zdjęcia, które wywołasz dziś będą być może oglądać Twoje dzieci - tak jak Ty przeglądasz dzisiaj te wszystkie stare albumy w domu rodzinnym.

Wywoływanie zdjęć online – ktoś to jeszcze robi?

Pewnie, że tak! To już nie te czasy, gdy wydrukowane zdjęcia w jednym rozmiarze i o lekko klejącym wykończeniu wsadzało się do albumów i zapominało o nich. Przez te ostatnie lata technologia poszła bardzo do przodu.

Teraz można drukować zdjęcia w przeróżnych rozmiarach, na www.picpac.pl rozmiary zaczynają się od standardowego 10 cm x 15 cm, a kończą na spektakularnych 20 cm x 30 cm oraz 30 cm x 40 cm. To więcej niż kartka formatu a4! To dopiero kawał zdjęcia. Babcia i dziadek chowają małe czarno-białe zdjęcia w barku, a za kilka(naście/dziesiąt) lat Ty wyjmiesz ogromne zdjęcia ze swojej szuflady. I w końcu nikt nie będzie miał wątpliwości, czy jesteś na nich Ty, czy Twój brat.

Ale skąd mam wiedzieć jaki rozmiar wybrać?

Na www.picpac.pl możecie wybierać spośród pięciu rozmiarów zdjęć? Dlaczego tylko pięciu? Bo szkoda się zastanawiać, czy zdjęcie powinno mieć 10 cm, 11 cm, czy 12 cm. Rozmiary celowo nie są do siebie za bardzo zbliżone, żeby nie tracić czasu na zastanawianie się. Ale który wybrać?

  • 10 cm x 15 cm to klasyka gatunku. Standardowe, uniwersalne, kompaktowe. To najbardziej lubiany i typowy z formatów. Zdjęcia takiej wielkości zmieszczą się do tradycyjnego albumu z foliami, ale będą również świetnie wyglądać jako kolaż w antyramie lub mniejszych ramkach. Małe chwile ubrane w mały format.
  • 13 cm x 18 cm to rozmiar najczęściej wybierany do ramek w sypialni lub na półkę w salonie. Nie jest ani zbyt duży, ale nie jest też za mały. Jeśli jesteś fanką minimalistycznych rozwiązań, na pewno wpadnie w Twój gust i poczucie estetyki. Ramki to nie Twój styl? Wywoływanie zdjęć online w formacie 13 cm x 18 cm to również sprawdzony wybór do albumów.
  • 15 cm x 21 cm - tutaj żarty się skończyły, bo format 15 cm x 21 cm to już całkiem spore zdjęcie. Idealne jesli na zdjęciu jest więcej osób, lub wiele szczegółów, które chcesz zapamiętać.
  • 20 cm x 30 cm - zdjęcie wielkości kartki a4? Jak się bawić, to się bawić. Jeśli stawiasz na spektakularne wrażenia, bierz ten rozmiar! Te wszystkie zdjęcia z wakacji, widoki, góry, zachody słońca… no aż się proszą o należytą oprawę.
  • 30 cm x 40 cm - top of the top, królowa rozmiarów - 30 cm x 40 cm. PicPac nieźle tu zaszalał. Już widzisz te wszystkich stylowe ramy, które na portalach wnętrzarskich stoją w salonie na komodzie lub na podłodze w sypialni. W końcu zdjęcia to nie tylko fotki z najbliższymi to również widoki i grafiki, które podkreślą styl Twojego wnętrza. 

Wywołując zdjęcia online z PicPac możesz wybrać matowy lub błyszczący papier. Błysk to typowa klasyka gatunku. To wzruszający powrót do przeszłości do tych wszystkich zdjęć, które Twoi rodzice trzymają w albumach w pawlaczu lub na strychu. Zdjęć, na których masz trzy, może cztery latka. Przyjemnie skrzypiący pod palcami papier z bardzo dobrze nasyconymi kolorami i dobrze oddaną kolorystyką. Po prostu klasyk.

Jeśli lubisz nowości i nowoczesne wykończenia, na PicPac możesz również wybrać matowe wykończenie. To jest dopiero rewelacja i absolutna nowość! Matowe wykończenie zdjęć to zupełnie inna historia. Już pierwsze dotkniecie palcem, pierwsze przejechanie dłonią po zdjęciu działa jak podróż w czasie i przenosi do momentu, gdy szybko złapałaś za aparat, żeby złapać ten jeden moment. Matowy papier, niezwykle przyjemny, delikatny i aksamitny w dotyku to zupełnie innych wymiar przywoływania wspomnień. Ale to nie wszystko – na matowym wykończeniu nie pozostaną nieestetyczne odciski palców.