Smartwatch dziecięcy to dobre urządzenie dla najmłodszych członków rodziny. Dbające o bezpieczeństwo i dobrą zabawę naszych podopiecznych urządzenia, zaprojektowane zostały bowiem pod kątem gustów użytkowników, jak również ich potrzeb.

Nauka przez zabawę ze smartwatchami dla dzieci

Wolność, jaką daje dziecku posiadanie własnego urządzenia pozostaje bezcenna. Niektóre zegarki dla dzieci są również świetnymi narzędziami do wykonywania codziennych obowiązków domowych, prac domowych lub rutynowych zajęć przed snem. Rodzice mogą korzystać z aplikacji, aby ustawić codzienne przypomnienia, takie jak „myj zęby przez dwie minuty” lub „czytaj przez 15 minut przed snem”. Czynności, które są zwykłe przyziemne, nagle stają się o wiele przyjemniejsze.

Aktywność fizyczna ze smartwatchem dla dzieci

Smartwatch dla dzieci mają wiele zalet. W istotny sposób zachęcają one najmłodszych do aktywności fizycznej. I tak młodzi użytkownicy mogą sprawdzić liczbę kroków w ciągu dnia lub otrzymać przypomnienie, aby wstać na kilka minut. Ogromną przyjemność daje  wówczas świętowanie na ekranie, gdy osiągnięto cel dziennej aktywności. Wprawdzie ustawienia można modyfikować w aplikacji dla rodziców, ale ustawienie przez dziecko własnych alarmów lub przestrzeganie własnych reguł aktywności może być świetnym sposobem na przejęcie odpowiedzialności. 

GPS

GPS będzie najważniejszym czynnikiem decydującym dla rodziców, którzy interesują się smartwatchami dla dzieci, pozwalającymi im na prowadzenie zdalnej opieki. Wiele z tych urządzeń działa jak telefon komórkowy w tym sensie, że rodzice mają na żywo kartę lokalizacji dziecka oraz możliwość pisania SMS-ów i dzwonienia.. 

Sprawdź otoczenie swojego dziecka

Niektóre smartwatche dla dzieci pozwalają rodzicom słuchać tego, co dzieje się wokół zegarka. Podobnie jak niania elektroniczna, możesz zyskać pewność się, czy Twoje dziecko jest w bezpieczne. 

Alarm 

Możesz ustawić alert sabotażu, aby otrzymywać powiadomienia, jeśli Twoje dziecko zdejmie zegarek. Jeśli tak, otrzymasz komunikat ostrzegawczy z ostatnimi znanymi informacjami GPS. 

Rozmowa telefoniczna

Smartwatch dla dzieci daje możliwość dzwonienia przez użytkownika do rodziców. W zależności od modelu zegarek może być połączony ze smartfonem przez Bluetooth, WIFI, 2G lub 3G. Ty i Twoje dziecko możecie również prowadzić rozmowę wideo. 

Wiadomość głosowa i tekstowa 

Jeśli Twoje dziecko jest obecnie w szkole lub w kinie, zawsze możesz wysłać mu wiadomość głosową lub SMS. Ta funkcja jest również świetna, gdy jesteś na spotkaniu w sprawie pracy. To dobra funkcja, aby być w ciągłym kontakcie i dzielić się ze sobą wydarzeniami z dnia.

Bezpieczna lista kontaktów

Twoje dziecko może kontaktować się z ograniczoną liczbą osób. Rodzice mogą ustawić białą listę do 20 numerów telefonów. Co ważne — uniemożliwia to kontakt nieznajomych numerów z Twoim dzieckiem. 

Kolorowe wzory, wiele zabawy ze smartwatchami dla dzieci!

Na rynku możemy znaleźć coraz większy wybór smartwatchy dla dzieci. Zegarkowe brandy tworzą specjalne linie urządzeń dedykowanych najmłodszym, zachwycających swoimi kolorowymi wzorami. Tak też jest w przypadku zegarków Garett, które dostępne są w barwach róży, czerwieni, niebieskiego, czy ciekawych połączeń czerni z żółcią. Dostosowane do rozmiarów nadgarstka dziecka koperta oraz czytelny wyświetlacz z bajkowymi motywami z pewnością spełni oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych urządzenia, będą towarzyszyć naszym pociechom w trakcie szalonych zabaw.

Podobnie jest także w przypadku zegarków dziecięcych Garmin, wśród których znajdują się zarówno smartwatche, jak i smartbandy. Modele te pomyślane o najmłodszych użytkownikach, mają na obudowie wydrukowane printy z ulubionymi postaciami z bajek i filmów — wśród nich znajdzie się Spider-Man, Myszka Daisy, czy księżniczki Disneya. Specjalna aplikacja poprzez zabawę z superbohaterami zachęca dzieci do realizacji codziennych czynności oraz aktywności sportowej. Do wspólnych zabaw mogą przyłączać się także rodzice za pomocą swoich smartwatchy. Tutaj też sami rodzice mogą zlecać zadania do wykonania, rozdając za ich realizację wirtualne nagrody w aplikacji. Od teraz każda czynność zyska rangę prawdziwej misji do realizacji!