Zabawki dla dziewczynek na 2023

2023-01-09 22:21:00
Zabawki dla dziewczynek na 2023

Czym będą się bawić dziewczynki w 2023 roku? Wiele hitów wśród zabawek utrzyma swoją pozycję, pojawią się jednak pewne nowości. Dowiedz się, jakie zabawki będą modne w nadchodzących miesiącach.

1. Króliczek Alilo 0+

Króliczki Alilo szturmem podbiły serca dzieci na całym świecie. Wgrane melodie i piosenki umożliwiają naukę angielskiego, uprzyjemniają podróż, ułatwiają zaśnięcie. Króliczki mogą być wykorzystywane również jako lampka nocna. Niektóre modele posiadają wbudowaną funkcję nagrywania dźwięku (propozycja dla małych piosenkarek) lub też działają jako głośnik bluetooth (można połączyć się z telefonem rodzica). 

2. Mały odkrywca Wonder Buddies: Myszka Coco (6m+)

Dla najmniejszych dziewczynek, które dopiero uczą się eksplorowania świata wokół siebie, przygotowano wiele ciekawych propozycji. Jedną z nich jest Myszka Coco, która zaprasza do zabawy! Rodzic może ją schować np. pod kocykiem, a myszka zacznie nawoływać malucha. W ten sposób dziecko uczy się koordynacji sensorycznej. Słodka postać myszki na pewno przypadnie do gustu wszystkim dziewczynkom. 

3. Albik: mówiące pióro (2+)

Omawiając zabawki preferowane przez dziewczynki koniecznie trzeba pamiętać o Albiku. Ten hit ostatnich lat to prawdziwe odkrycie edukacyjne. Albik to mówiące pióro, które "czyta" tekst książek po przyłożeniu końcówki pióra do tekstu. Wydawnictwo udostępniło już kilkanaście pozycji czytelniczych, dostosowanych do różnych grup wiekowych. Z Albikiem można uczyć się czytać i liczyć; można poznawać geografię, świat zwierząt i zjawiska przyrodnicze. Zabawa na długie godziny gwarantowana dla każdej ciekawej świata dziewczynki!

4. Puzzle Londji (2+)

Puzzle Londji słyną z wysokiej jakości wykonania, nieoczywistych kształtów i inspirujących rysunków. W najnowszej kolekcji znajdziemy m.in. dwustronne puzzle Witaj w moim domu. Na uwagę zasługują również puzzle nawiązujące do bajek, z Czerwonym Kapturkiem, Syrenką i zwierzętami. 

5. Hasbro. Magiczny zamek księżniczek Disney (3+)

W tym wyjątkowym domku z akcesoriami może zamieszkać każda księżniczka! Duży rozmiar (122 cm) dopasowany jest do wielkości lalek Barbie lub innych lalek marki Hasbro (ta marka posiada licencję na postaci Disney'a). Domek zasilany jest bateriami, które pozwalają na zapalanie świateł i wydawanie dźwięków. 

6. B.Toys Symfonia. Pulpit Dyrygenta (3+)

Pozostając w tematyce muzycznej nie można nie wspomnieć o hicie ostatnich lat, który równie dobrze będzie się sprzedawać w roku 2023. Symfonia B.Toys to idealny sposób na stawianie pierwszych kroków w komponowaniu własnych utworów muzycznych, a także zapoznanie się z podstawowymi właściwościami i charakterystyką instrumentów symfonicznych. Niebywałym plusem dla rodziców jest to, że dźwięki wydawane przez symfonię są naprawdę przyjemne: czego nie można zawsze powiedzieć o wszystkich interaktywnych zabawkach dla dzieci. 

7. Skakanka sterowana automatycznie (4+)

Jedną z najstarszych zabaw świata jest skakanie przez skakankę w grupach. Ten niepozorny sprzęcik pozwala na zabawę małych i dużych bez użycia rąk. Zdalnie sterowana skakanka, wykonana z wysokiej jakości materiału, przetrwa wiele godzin pełnej energii zabawy.

8. Learning Resources Code & Go. Myszka do programowania (4+)

Dla małych programistek stawiających pierwsze kroki w nauce informatyki idealnym prezentem okaże się mysz-robot, dzięki któremu można ćwiczyć umiejętności kodowania. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 4 lat: uczy kreatywnego, nieszablonowego myślenia i rozwiązywania problemów logicznych. Piękne wykonanie zachęca do zabawy. 

9. Gra: Magia Gwiazd (5+)

Zabawka interaktywna Magia Gwiazd to bajkowa odsłona popularnego Łowcy Duchów, która została przygotowana specjalnie z myślą o małych dziewczynkach. W zestawie znajdziemy projektor gwiazd w kształcie księżyca (w bonusie wbudowana opcja lampki nocnej!), różdżka ze światłami i dźwiękami. Z pomocą różdżki można "łapać" gwiazdy. Dla wszystkich wróżek, czarodziejek i czarownic!

10. Prasa do roślin (5+)

To propozycja dla starszych dziewczynek, które fascynuje flora i lubią zabawy z roślinami. Prasa do roślin umożliwia stworzenie własnego zielnika. W zestawie znajdziemy profesjonalną prasę, dwa pudełeczka służące do ozdabiania i kolorowy papier pobudzający kreatywność. Dzięki temu zestawowi dziewczynka stworzy unikatowe prezenty dla swoich najbliższych przyjaciółek lub przygotuje pudełeczko na swoje największe, prywatne skarby. 

11. Lego Friends (7+)

Jedna z najbardziej znanych marek zabawek dla dzieci od lat wypuszcza na rynek kolejne zestawy Lego Friends. To seria przygotowana specjalnie z myślą o dziewczynkach. Dzięki zestawom możliwe jest zbudowanie całego miasta Heartlake zamieszkiwanego przez nierozłączne przyjaciółki. W roku 2023 mają mieć miejsce premierę kolejne zestawy!

12. Otamatone Classic: syntezator muzyczny (10+)

Dzięki tej zabawce możliwe jest zagłębienie się w świat muzyki! Intuicyjny sposób sterowania pozwala na wydawanie niskich i wysokich dźwięków. Zabawna "twarz" zabawki zrobiona z gumy pozwala na zmienianie głośności i natężenia basu przez przesuwanie policzków i poruszanie ustami. Zabawka zasilana jest bateriami i posiada 3 poziomy regulacji głośności. Must-have dla każdej dziewczynki zakochanej w dźwiękach!

Autor:Autor: hijunior.com/pl; Zdjęcie główne: adobestock_553170658.jpeg