Dla dzieci zabawki to nie tylko narzędzia służące rozrywce, ale też edukacji i rozwojowi. Dobór odpowiednich zabawek i akcesoriów jest zatem bardzo ważny. Muszą być dobrej jakości, zaprojektowane z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka, a ponadto estetyczne i atrakcyjne dla oka. Najlepiej, gdy nawiązują również do ulubionej bajki dziecka. Wielki hitem ostatnich lat jest Psi Patrol. Podpowiadamy zatem, po jakie zabawki z tym motywem warto sięgnąć.

TOP 3 zabawki edukacyjne Psi Patrol

Psi Patrol zabawki interaktywne czy edukacyjne są uniwersalne – nadają się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Jest to produkcja, która łamie wszelkie stereotypowe podziały. Bajka jest adresowana do wszystkich dzieci, bez względu na płeć. Dziewczynki uwielbiają postać rezolutnej Skye czy sprytnej Everest. Chłopcy bardzo lubią takie pieski jak: Rocky, Zuma czy Marshall. Warto szukać zabawek czy akcesoriów, które przedstawiają wizerunki piesków z Psiego Patrolu. Dostępne są całe serie zabawek z motywem Psiego Patrolu. 

Do najciekawszych zabawek edukacyjnych należą:

  1. Gra logiczna TREFL Memos Classic Plus Psi Patrol – jest to gra, która rozwija i ćwiczy pamięć malucha. Doskonała dla przedszkolaków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami czy grami karcianymi. Na kartach memo odkryją postaci ulubionych piesków. Gra ma różne stopnie trudności. Sprawdzi się więc zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych dzieci.
  2. Puzzle 3D RAVENSBURGER Psi Patrol – to puzzle inne niż wszystkie. Po ułożeniu stworzą niebanalną dekorację, idealną do pokoju miłośnika Psiego Patrolu. Trójwymiarowy sposób układania puzzli wspomaga koncentrację i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Konstrukcja jest wytrzymała i trzyma się bez użycia kleju.
  3. Zegarek z projektorem LEXIBOOK Psi Patrol – zegarek z ulubionymi postaciami z bajki pomaga przyswoić zasady odczytywania godzin. Nie jest to jednak zwykły zegarek, ale świetny gadżet z projektorem. Dzięki niemu można wyświetlać 20 obrazów Psi Patrol w dowolnym miejscu, a także wysyłać zakodowane wiadomości.

Gadżety i akcesoria Psi Patrol

Zabawki sensoryczne (przeznaczone dla najmłodszych dzieci), edukacyjne (np. gry planszowe, klocki Lego) czy interaktywne to doskonały wybór. Na rynku dostępna jest jednak cała gama akcesoriów i różnego rodzaju gadżetów dla dzieci.

Jeśli chcesz kupić maluchowi coś innego niż zabawki dla dzieci, to polecamy:

  • Artykuły szkolne i plastyczne – na rynku dostępne są całe zestawy, na które składają się kolorowanki, bloki rysunkowe, kredki, flamastry czy farby do malowania. Taki prezent zachęci malucha do prac plastycznych, które wspomagają rozwój motoryki małej i pobudzają kreatywność.
  • Zabawki do kąpieli
  • Lampka w kształcie pieska z Psiego Patrolu
  • Książeczki interaktywne
  • Krótkofalówka
  • Zastawa stołowa (komplet: talerzyk i sztućce z motywem Psiego Patrolu).

Możliwości jest naprawdę wiele. Zabawka czy gadżet z wizerunkiem ulubionego pieska to idealny prezent dla każdego przedszkolaka.