• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla dzieci - jak wybrać idealną zabawkę, która będzie im długo służyła?

Większość z nas ma w rodzinie małe dzieci i kiedy tylko mamy ku temu okazję, staramy się sprawić im przyjemność, kupując mniejsze, czy większe prezenty w postaci zabawek dla dzieci. Rodzice, dziadkowie i dalsi krewni wciąż usiłują pogodzić upodobania najmłodszych z trendami na rynku zabawek dla dzieci, ale czy można dziś za rozsądną cenę kupić coś, co sprawi dziecku frajdę i będzie wspierało jego rozwój? Wbrew pozorom zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając upominki i dla najmłodszych i tych starszych pociech.


Pierwsze zabawki dla dzieci – zwróć uwagę na potrzeby rozwojowe i miej na uwadze bezpieczeństwo maluszków!

Zanim kupisz coś dziecku, pamiętaj, że nie należy kierować się wyłącznie ceną i wyglądem zabawki. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka oraz wybór takiej zabawki, która będzie dostosowana do jego etapu rozwoju psychomotorycznego oraz wzrokowego. Jak więc zabrać się za zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka? Naszym zdaniem, od czasu do czasu można kupić maluchowi coś uniwersalnego dostosowanego do wieku dziecka zabawki sensoryczne np. maskotkę taką, jak Świnka Peppa, albo piesek z bajki Psi Patrol, która ucieszy i kilkumiesięcznego bobasa, i poważniejszego już przedszkolaka zafascynowanego postaciami z bajek. Najlepiej ofiarować dziecku zabawkę wspierającą jego rozwój. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę zabawek dla dzieci w różnym wieku. Dla kilkumiesięcznych bardzo ciekawych świata brzdąców polecamy np. edukacyjną zabawkę mądry domek, który wyposażony jest w dwuspadowy podnoszony daszek z otworami do wrzucania przedmiotów, klawiaturę numeryczną i może służyć również jako pojemnik na inne zabawki. Jeśli szukasz zabawki edukacyjnej,która sprawić może przyjemność maluchowi i będzie też atrakcyjna dla bawiących się z nich rodziców, czy starszego rodzeństwa, rekomendujemy ci wybór produktu z szerokiej gamy produktów od Fisher Price np. taki, jak zabawka edukacyjna Ogródek Malucha. Ten zabawny ogródek zawiera 7 elementów aktywizujących, dzięki którym dziecko może poznać kolory, uczyć się liczyć, odkrywać warzywa i owoce, słuchać piosenek i ćwiczyć mowę. Daj rozkwitnąć wyobraźni malucha! Podaruj mu zabawkę idealną dla małych odkrywców.


Zabawki dla dziewczynek - dostępne w naszym sklepie internetowym.

Najchętniej wybierane zabawki dla dziewczynek to oczywiście lalki, wózki, różnego rodzaju akcesoria do zabawy w dom – związane z gotowaniem i sprzątaniem. Faktycznie wiele małych panienek chętnie bawi się tego typu akcesoriami, ale są przecież i takie dziewczynki, którym największą frajdę sprawi zabawa samochodzikami, albo zabawkami drewnianymi dedykowanymi raczej dla małych chłopców. Jeśli wybieracie zabawkę dla małej dziewczynki, kierujcie się przede wszystkim jej zainteresowaniami i aktualnymi potrzebami psycho rozwojowymi. Wszak podział na zabawki adresowane wyłącznie do jednej płci, może ograniczać wyobraźnię dziecka i nakładać na nie krzywdzące kody kulturowe. Kto powiedział, że dziewczynkom nie wolno bawić się w strażaka, albo budować z klocków garażu na zdalnie sterowane autka?


Zabawki dla chłopców - kreatywne zabawki.

Utarło się, że idealne zabawki dla chłopców to przede wszystkim klocki, samochody, wielopoziomowe garaże, wozy strażackie, albo też tory wyścigowe. Zdaniem psychologów w zakresie wczesnego rozwoju dziecka tego typu zabawki uczą chłopców głównie koncentracji, logicznego myślenia, koordynacji ruchowej oraz wiedzy o świecie. Co będzie najlepszą edukacyjną zabawką dla chłopczyka, która nie znudzi mu się po chwili i będzie służyła zabawie przez długi czas? Naszym zdaniem doskonałym pomysłem na prezent dla chłopca są odpowiednie zabawki edukacyjne, klocki, układanki, albo też różnego rodzaju puzzle. Niezależnie od tego, czy wybieramy zabawki dla dziewczynki, czy zabawki dla chłopca, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i kupujmy zabawki uniwersalne dobrane do etapu rozwoju dziecka  – którymi można bawić się całą rodziną. Staraj się ograniczyć dostrzegalną wśród wielu współczesnych rodziców tendencję do zasypywania dzieci mnóstwem, często zbędnych zabawek, lepiej mniej a postawić na ciekawe zabawki.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zabawek edukacyjnych, kreatywnych, wspierających wszechstronnie rozwój dzieci w różnym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą oferta drewnianych zabawek.


Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka - macie coraz więcej okazji do twórczej zabawy ze swoją pociechą - może warto pomyśleć o zabawki sensoryczne bądź sprawdź zabawki interaktywne.

Dla niemowląt, które skończyły już pół roku, możecie wybierać coraz więcej bardziej złożonych interaktywnych i edukacyjnych zabawek. Z kategorii ,,zabawki edukacyjne do 12 miesięcy"warto dla nich wybierać takie artykuły, które rozwijają umiejętności manualne malucha albo zachęcają go do raczkowania, stania, pierwszych prób siadania. W naszym sklepie znajdziecie nowocześnie zaprojektowane i oryginalne zabawki dla dzieci z tego przedziału wiekowego. Rodzice, którzy mają dzieci w wieku 6-12 miesięcy szczególnie chętnie kupują dla swych pociech następujące zabawki: piramidkę Interaktywną Lama Linkimals FISHER-PRICE, książeczkę moje pierwsze rymowanki Vtech, jak również multisensoryczny Dmuchany roller ze zwierzętami Infantino B-kids


Zabawki dla dzieci po ukończeniu 12-miesięcznego dziecka - powinny uczyć poprzez zabawę i rozwijać wyobraźnię.

Dzieci, które skończyły już roczek lub są nieco starsze bardzo lubią uczyć się poprzez naśladowanie, stają się ruchliwe, uwielbiają zabawy z kształtami, kolorami, charakterystycznymi dźwiękami np. naśladującymi odgłosy wydawane przez zwierzęta. Jeśli chcecie kupić dziecku w takim wieku coś oryginalnego, a zarazem edukacyjnego, to rekomendujemy wam pierwsze zabawki dla dzieci jak interaktywne stoliczki np. EDUKACYJNY STOLICZEK STOLIK INTERAKTYWNY DŹWIĘKI ŚWIATŁO SMILYzabawki interaktywne z wieloma guziczkami i dźwiękami np. Roztańczone Biedroneczki Vtech, albo coraz bardziej popularne i polecane przez rodziców drewniane zwierzątka na kółeczkach takie jak choćby: zebra do ciągnięcia na sznurku drewniana IWood.Zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat są szczególnie polecane przez pediatrów, psychologów i pedagogów dziecięcych dla małych dzieci.

Maluchy, które mają już za sobą pierwsze urodziny, są chętne do poznawania coraz to nowych przedmiotów, otwarte na doświadczenia, pragną poznawać świat wszystkimi zmysłami. Dzieci w okresie od 1 do 3 lat zaczynają płynniej mówić, mają coraz lepszą koordynację ruchową oraz doskonalą wciąż swoje zdolności manualne. Jeśli chcecie, by wasza pociecha rozwijała się harmonijnie i adekwatnie do swych indywidualnych możliwości, warto wybierać zabawki w sposób przemyślany do etapu rozwoju i tak, by były one różnorodne, rozwijały wyobraźnię, kształtowały zdolności logicznego myślenia jak np. różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Odpowiednie zabawki edukacyjne są zatem szczególnie polecane przez pediatrów, psychologów i pedagogów dziecięcych? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą drewnianych zabawek dla nieco starszych dzieci.


Zabawki edukacyjne dla dzieci - dlaczego są ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka kilkuletniego dziecka?

Warto mieć na uwadze, że dzieci w wieku 1,5 do 3 lat wykazują wiele chęci do wchodzenia w różne role, lubią aktywność fizyczną i z coraz większym zainteresowaniem bawią się klockami, puzzlami, czy układankami. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór odpowiednich zabawek i przyjaznych maluszkom zabawek edukacyjnych oraz zabawek drewnianych, które rozwijają wyobraźnię, a zarazem podążają za naturalnymi predyspozycjami do nauki dziecka na różnych etapach jego rozwoju.

Z kategorii zabawki edukacyjne dla dzieci od 1 do 3 lat, szczególnie polecamy waszej uwadze sortery kształtów w nowoczesnej odsłonie np. Sorter z klockami Słonik B-kids, ładnie wykonane układanki np. Układankę Drewnianą Miś Pojedynczy Brimarexdrewniane zabawki z młoteczkiem: Młoteczek przebijanka drewniana Kolorowa IWood


Zabawki edukacyjne od 3 lat - poznajcie artykuły szczególnie polecane przez zadowolonych rodziców i opiekunów

Rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci w wieku od 3 lata szczególnie chętnie wybierają zabawki poszerzające słownictwo maluszków, kolorowe książeczki lub puzzle odwołujące się do emocji, kategorii tematycznych oraz pobudzające dziecko do kreatywnego myślenia. Jeśli macie w planach zakup tego typu zabawek edukacyjnych, wybierz zabawki z tej kategorii wiekowej, waszej uwadze polecamy zapoznać się z ofertą drewnianych zabawek np. ślicznie wykonane Drewniane owoce do krojenia IWood, kolorowe klocki z samochodem Klocki drewniane 9 elementów Top Bright - Straż Brimarex, jak również ciekawa zabawka edukacyjna na kółeczkach ze sznurkami: Zwierzątko Wiązanka Montesori Quercetti.