Krzesełko do karmienia - jeden z bardziej niedocenianych artykułów dziecięcych

2021-09-18 19:11:00
Krzesełko do karmienia - jeden z bardziej niedocenianych artykułów dziecięcych.

Krzesełko do karmienia to mebel, który możecie nabyć w większości sklepów z artykułami dziecięcymi. Jeśli od jakiegoś czegoś interesujecie się tego typu sprzętem, pewnie zauważyliście, że na rynku dostępnych jest wiele modeli krzesełek do karmienia, a ich ceny zaczynają się już kilkudziesięciu złotych. Większość młodych rodziców ma w planach zakup krzesełka do karmienia swojej pociechy, ale niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa ten mebel nie tylko w życiu dziecka, ale i całej jego rodziny. Tymczasem dobrze dobrany fotelik do karmienia to nie tylko mebel, który ułatwia opiekę nad maluchem, ale sprzyja rozwojowi jego samodzielności i wdraża dziecko w świadome bycie członkiem rodziny. Co warto wiedzieć o krzesełkach do karmienia? I jaki model takiego krzesełka wybrać, by służył waszemu dziecku nie kilka, a kilkanaście miesięcy? Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika.

Kiedy jest ten właściwy moment na zakup krzesełka do karmienia?

Każde dziecko rozwija się w indywidualny sposób, ale przyjmuje się, że z krzesełek do karmienia powinny korzystać maluchy w wieku od około 6 miesięcy, które potrafią już dość stabilnie siedzieć i zaczynają się wdrażać w naukę jedzenia urozmaiconych posiłków. Warto zdać sobie sprawę, że starannie dobrane krzesełko do karmienia to wartościowy zakup na długi okres czasu – zwykle malec może korzystać z takiego mebla nawet do 3 lat lub osiągnięcia wagi
25 kg
. Z pewnością moment, kiedy dziecko rozpoczyna naukę jedzenia przy stole, jest bardzo ważny w życiu każdej rodziny i bez wątpienia ułatwia rodzicom opiekę nad nim, ale… Miejcie na względzie to, że z krzesełka do karmienia powinno korzystać dziecko, które stabilnie utrzymuje główkę w pionie i ma dość dobrze opanowaną umiejętność samodzielnego siedzenia. Zdaniem pediatrów lepiej jest rozpocząć sadzanie dziecka w krzesełku do karmienia później, niż ryzykować zbyt wczesną jego pionizację i zmuszanie do jedzenia przy stoliku, co może prowadzić do zaburzeń rozwoju układu kostnego.

Dlaczego warto starannie wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia to mebelek o określonym przeznaczeniu, dlatego zwykle dokonujecie jego zakupu tylko raz i chcecie by służyło waszemu synkowi lub córeczce jak najdłużej, a często macie w planach używanie go także przy kolejnym dziecku. Ceny dostępnych na rynku krzesełek do karmienia zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, ale przymierzając się do zakupu takiego mebla dziecięcego, należy mieć na względzie, jak ważną funkcję spełnia on w rozwoju i wychowaniu każdego maluszka. To dzięki niemu dziecko siedzi w wygodnej i bezpiecznej pozycji, uczy się dobrych nawyków podczas jedzenia i rozwija pierwsze umiejętności społeczne. Pamiętajcie, że bezpieczne krzesełko do karmienia dziecka to takie z atestem, które będzie miało wymiary dostosowane do waszej pociechy, jak również posiadające stabilne siedzisko, wytrzymały stelaż, pasy bezpieczeństwa, kółka transportowe, a czasem też dodatkowe elementy np. tackę do karmienia, czy schowek przeznaczony na zabawki.

Jakie krzesełko do karmienia będzie idealne dla waszej pociechy?

Plastikowe, drewniane, składane, regulowane… W kategorii artykułów dziecięcych pod hasłem ,,krzesełka do karmienia” znajdziecie wiele rodzajów mebli, które ułatwiają dziecku przybranie właściwej pozycji podczas jedzenia i przyzwyczajają je do udziału w rodzinnych posiłkach. Jeśli chcecie kupić krzesełko do karmienia dla półrocznego brzdąca – poważnie rozważcie zakup wielofunkcyjnego mebla z funkcją kołyski lub leżaczka. Takie modele będą sprzyjały rozwojowi dzieci, które nie siedzą jeszcze zbyt stabilnie i szybciej się męczą. Krzesełko z regulacją do pozycji leżącej lub półleżącej to również dobry patent na zapewnienie malcowi bezpiecznej i wygodnej pozycji np. na czas poobiedniej drzemki. Jeśli natomiast szukacie stabilnego i bardziej odpornego na uszkodzenia mebla, który z czasem można będzie przekształcić w krzesełko i stolik do zabawy lub dostawić do stołu rodziców, zdecydujcie się na zakup pięknego drewnianego krzesełka do karmienia. Wybierając krzesełko do karmienia dziecka, weźcie pod uwagę również wymiary swojego mieszkania i styl życia, jaki prowadzi wasza rodzina. Dla rodzin zajmujących mniejsze mieszkania lub dużo podróżujących idealne będą takie modele krzesełek do karmienia, które po jedzeniu można łatwo złożyć i przetransportować lub schować do czasu następnego posiłku dziecka.

Czego jeszcze nie wiecie o krzesełkach do karmienia dzieci?

Z czym kojarzą wam się krzesełka do karmienia? Pewnie wielu rodziców odpowie, że z wysokimi i zajmującymi sporo miejsca w domu meblami wyłącznie dla maluszków. Tymczasem produkowane obecnie krzesełka do karmienia to nierzadko starannie zaprojektowane, bardzo nowoczesne łatwe do złożenia meble, które mogą spełniać wiele różnych funkcji np. huśtawki, bujaczka, stoliczka do zabawy, a starszym dzieciom służą z powodzeniem jako wygodne krzesło ustawiane przy wspólnym, rodzinnym stole. Dostępne na rynku krzesełka do karmienia to naszym zdaniem meble o wielu zastosowaniach, które znacznie ułatwiają sprawowanie opieki nad dzieckiem i umożliwiają rodzicom wykonywanie wielu codziennych obowiązków np. możecie posadzić dziecko w krzesełku i dać mu coś do zabawy, a sami zabrać się za przygotowywanie posiłku, mając je jednocześnie w polu swojego widzenia.

W naszym sklepie znajdziecie wiele atrakcyjnych modeli plastikowych i drewnianych krzesełek do karmienia, które wyróżnia nowoczesny design, piękne żywe kolory i ciekawe, dodatkowe funkcje. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z opisem poszczególnych modeli np. easyGo, CotoBaby, Klupś czy Drewex i wybrania takiego krzesełka do karmienia, który spełni potrzeby właśnie waszego dziecka!

Warto zobaczyć:

Autor:Grzegorz Kaczorowski