Mata edukacyjna jest jednym z mniej oczywistych, ale bardzo wartościowych artykułów dziecięcych, które warto skompletować do wyprawki dla maluszka. Odpowiednio dobrana mata edukacyjna dla niemowlaka to nie tylko ozdoba i ciekawy element wyposażenia dziecięcego kącika, czy pokoju, ale też artykuł stymulujący do rozwoju psychoruchowego waszej pociechy. Jakie zalety niesie zabawa i wypoczynek dziecka na interaktywnej macie edukacyjnej? Na co zwracać uwagę przy wyborze maty edukacyjnej dla niemowlaka i tej odpowiedniej dla starszego już bobasa? Poniżej zawarliśmy odpowiedzi na typowe zagadnienia związane z tematyką wyboru i użytkowania mat edukacyjnych dla małych dzieci.

Kiedy można kupić dziecku matę edukacyjną?

Z czym kojarzy wam się hasło ,,mata edukacyjna”? Pewnie wielu rodziców odpowie, że jest to zajmujący sporo przestrzeni przedmiot podobny do dywanu, który ma zadanie stymulować twórczy rozwój starszego dziecka. Oczywiście w tym stwierdzeniu jest sporo prawdy, ale warto zdać sobie sprawę, że na rynku artykułów dziecięcych są już dostępne przeróżne typy mat edukacyjnych, a co najważniejsze – niektóre z nich będą odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się podnosić główkę, chwytać zabawki, siadać, raczkować, a wreszcie coraz lepiej chodzić. Zdaniem pediatrów i fizjoterapeutów dobrze wybrana mata edukacyjna to artykuł sprzyjający harmonijnemu rozwojowi dziecka i mogą korzystać z niej maluszki już w pierwszych miesiącach swojego życia. Zanim dokonacie zakupu maty edukacyjnej, zastanówcie się, jaka jej wielkość, powierzchnia, kształty i funkcje oraz akcesoria dodatkowe będą odpowiednie pod kątem rozwoju właśnie waszego dziecka. Oczywiście zdarza się, że rodzice kupują maty edukacyjne jako element wyprawki jeszcze przed narodzinami dziecka, albo dziadkowie, czy chrzestni w prezencie dla świeżo upieczonych rodziców. Naszym zdaniem najlepiej jest jednak zakupić matę edukacyjną, kiedy już znamy swoje dziecko i lepiej rozumiemy jego aktualne potrzeby rozwojowe. Przecież nie chodzi o to, by mata edukacyjna była tylko kolorowym gadżetem w pokoju dziecka, ale lubianym przez nie miejscem do kreatywnej zabawy i aktywnego wypoczynku.

Mata edukacyjna dla niemowlaka - która będzie najlepsza?

Wśród oferowanych przez nas mat edukacyjnych znajdziecie modele o przeróżnych rozmiarach, fantazyjnych kształtach, żywych lub bardziej stonowanych kolorach. Poszczególne rodzaje mat edukacyjnych są dostosowane potrzeb i możliwości dzieci na różnych etapach rozwoju. Jeśli macie w planach zakup maty edukacyjnej dla niemowlaka, zachęcamy do wyboru artykułu o niezbyt krzykliwych barwach, najlepiej w kolorach kontrastowych, czyli czarno-białego, który zawiera wiele ciekawych elementów sensorycznych, stymulujących zmysły małego dziecka. Kiedy wybieracie matę dla niemowlęcia w wieku 0+, kupcie model z pałąkami, których położenie można łatwo modyfikować, nie kupujcie maty zawierającej zbyt wiele zabawek lub efektów dźwiękowych. Mata edukacyjna dla niemowlaka powinna zapewniać mu przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, nie może dostarczać zbyt wieli bodźców naraz, albo zawierać elementów, których maluch nie może dotknąć, podnieść, czy łatwo zauważyć. Jeśli szukacie oryginalnej, a zarazem wysokiej jakości maty edukacyjnej dla maluszków, polecamy wam np. produkt od znanej i cenionej przez naszych klientów firmy Kindekraft, czyli 4SMART dla dzieci w wieku 0+. Ten model posiada aż 6 zabawek o różnorodnych walorach estetyczno-poznawczych (lusterko, piłka sensoryczna, 13 kontrastowych kart, miękkie zabawki), jest łatwy w transportowaniu i przenoszeniu, a przy tym zwraca uwagę unikalnym i bardzo przyjaznym dziecku designem. Zdajemy sobie sprawę, że w gronie naszych klientów znajdują się też rodzice, którzy wybierając akcesoria dziecięce, szukają produktów nie tylko stylowych, ale też zgodnych z naczelnymi zasadami pedagogiki Montessori. Jeśli jesteście więc wielbicielami zabawek w stylu Boho, kochacie kolekcje ekologiczne i sprzyjające rozwojowi kreatywności, to zainteresujcie się np. dostępną w naszym sklepie matą TINY LOVE BOHO CHIC Gimnastyka dla Bobasa ze Stojakiem. Wspomniany produkt ma ciekawy kształt, jest połączony z drewnianym stojakiem, który można łatwo przesunąć, oddzielić od maty. W skład tej pięknej uroczo wykonanej maty edukacyjnej dla dzieci od 0 do 3 miesiąca życia znajdziecie szereg atrakcyjnych i funkcjonalnych elementów np. muzyczną zawieszkę leniwiec, lusterko-łapacz snów, szeleszczący liść gigant, panel z grzechotką do uderzania nóżkami, czy pierścień z grzechotką i satynowymi wstążeczkami.

Mata interaktywna - sprawdzony sposób na wartościowy prezent dla starszego dziecka

Jeśli macie w planach zakup maty edukacyjnej dla starszej pociechy – w wieku powyżej 3 miesięcy, albo szukacie oryginalnego prezentu dla dziecka, które zaczyna raczkować i jest coraz ciekawsze otaczającego go świata, wybierzcie model z grupy wiekowej 0-18 miesięcy. Może przypadnie wam do gustu np. mata basen z piłkami 9600 w kształcie kojca przywodzącego na myśl wesołego żółwika? Ten typ maty edukacyjnej sprzyja rozwojowi zmysłu wzroku, pobudza dziecięcą kreatywność, posiada wygodne pałąki z zabawkami, które łatwo można odpinać. W zestawie tej maty edukacyjnej znajdziecie kolorowe i starannie wykonane: kule w ilości 30 sztuk, rybkę, gwiazdkę, meduzę i kraba. Opisywana tutaj zabawka do zabawy na podłodze pomaga dziecku uczyć się kolorów, kształtów oraz nazw zwierząt. Warto zdać sobie sprawę, że w ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele ciekawych mat edukacyjnych o większych rozmiarach, które są jednak łatwe do złożenia i transportowania. Dlatego z powodzeniem możecie używać ich latem do zabawy na dworze, albo zabierać np. na wakacyjne wypady na działkę. Która mata interaktywna będzie idealna na takie okazje? Polecamy zainteresowanie się np. modelem TINY LOVE GIGANT, czyli Matą Interaktywną Zabawa na Łące – idealną do motorycznych i sensorycznych doświadczeń dziecka starszego, które uwielbia leżeć na pleckach, albo brzuszku, turlać się, dotykać szeleszczących zabawek, czy bawić się lusterkiem. Ta dużych rozmiarów mata zapewni waszemu dziecku komfort i bezpieczeństwo w czasie każdej zabawy, czy wypoczynku. Model posiada zróżnicowaną strukturę, satynowe wstążeczki, materiałowe elementy zabawek, kółeczko umożliwiające dopięcie ulubionej zabawki dziecka.

Maty edukacyjne dla niemowlaka czy starszego niemowlęcia to ciekawa zabawka, która rozbudza dziecięcą ciekawość świata i pozwala ćwiczyć zmysły, równowagę, prawidłową postawę. W naszym sklepie znajdziecie szereg oryginalnych mat edukacyjnych np. z pałąkami, z kojcami, z piłeczkami, w kształcie wigwamu, czy namiotu, albo maty idealne do wodnych zabaw. Zachęcamy do uważnego prześledzenia artykułów dostępnych w kategorii Maty edukacyjne dla dzieci i wybranie modelu, który umili wam czas spędzany na twórczej zabawie ze swoją ukochaną pociechą.

Warto zobaczyć: