Zakup idealnego wózka dla dziecka bywa sporym wyzwaniem. Zastanawiamy się nad tym, jaki model wybrać, jaką markę i dodatkowe funkcjonalności. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji, wśród których dominują wózki 3w1. To świetna propozycja dla każdego, kto chce użytkować dziecięcy wózek przez długi czas, ciesząc się wygodą. Czym cechują się takie wózki? Jak dokonać wyboru?

Jaki wózek wybrać?

Jaki wózek dla dziecka wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każdy rodzic może mieć inne oczekiwania. Na początku warto poznać różne rodzaje wózków i przemyśleć to, jaki model chcemy dobrać dla swojej pociechy. Pierwsza propozycja to gondola, czyli głęboki wózek przeznaczony dla najmłodszych maluszków. Odznacza się dużym koszykiem i rozkładanym daszkiem, co pozwala przewozić dziecko na płasko. Gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać, dobrym rozwiązaniem jest wózek spacerowy. 

Ogromną popularnością cieszy się wózek dziecięcy 3w1, który składa się z:

 • Gondoli
 • Spacerówki
 • Fotelika samochodowego

To wielofunkcyjny produkt, wzbudzający zainteresowanie wśród rodziców. W tym wypadku od razu do dyspozycji mamy także fotelik samochodowy, dlatego nie musimy się martwić osobnym zakupem tego akcesorium. 

Wózek 3w1

Nie od dziś wiadomo, że rodzice bardzo chętnie wybierają wózek 3w1Dlaczego warto rozważyć zakup takiego produktu? Istotne jest to, że jednorazowy zakup posłuży dziecku przez długi czas. Wielofunkcyjny wózek powinien wystarczyć nawet na kilka lat. Poza tym wózek 3w1 odznacza się bezpieczeństwem i wygodą. Zazwyczaj jest wyposażony w duże koła, a część spacerowa posiada pięciopunktową uprzęż bezpieczeństwa. Wiele modeli stawia także na ochronny pałąk.

Wózki tego typu wyróżniają się kompatybilnością - tutaj wszystkie elementy do siebie pasują. Zamiana gondoli na spacerówkę zajmuje zaledwie kilka chwil.

Wózki dla dzieci 3w1 są dostępne w różnym zakresie cenowym, przy czym na ostateczną cenę wpływa też fotelik dołączony do zestawu. Z pewnością warto zapłacić trochę więcej, tak aby cieszyć się nosidełkiem z testami bezpieczeństwa. Faktem jest, że odpowiednie dobrane nosidło pozwala chronić dziecko przed urazami lub może nawet uratować mu życie podczas wypadku. 

Co jest ważne podczas zakupu?

Podczas poszukiwań wózka dla dziecka, trzeba mieć na uwadze następujące aspekty:

 • Koła - im większe, tym łatwiej będzie nam pokonywać nierówności podczas spacerów.
 • Waga wózka - zapomnijmy o zbyt ciężkich wózkach, z którymi młoda mama może sobie nie poradzić. 
 • Wymiary - ma to znaczenie zwłaszcza dla rodziców, którzy mają do dyspozycji niewielkie mieszkanie lub muszą wnosić wózek na 3-4 piętro. 
 • Łatwa obsługa - wózek powinien się składać szybko i łatwo. 
 • Amortyzatory - mają one za zadanie łagodzić wstrząsy. 
 • Pasy i hamulce - pasy powinny być trzy lub pięciopunktowe, a hamulce muszą działać tak, aby wózek stał nieruchomo także na pochyłych terenach. 
 • Regulowane rączki i wysokość - swobodne oparcie rąk jest dla rodzica niezwykle ważne. Mile widziana jest tutaj regulacja rączki. 
 • Budka i gondola - budka ma na celu chronić dziecko przed warunkami zewnętrznymi. Gondola z kolei powinna być głęboka, duża i wygodna dla maluszka. 
 • Oparcie wózka - postawmy na wysokie oparcie z kilkustopniową regulacją.

Co jeszcze jest istotne w trakcie poszukiwania wózka? Nie należy pomijać tapicerki, barierki ochronnej, czy też podnóżka. Każdy szczegół w tym wypadku ma duże znaczenie. 

Warto zobaczyć: