Na rynku artykułów dziecięcych znajdziecie obecnie bogactwo mebli przeznaczonych do spania i wypoczynku zarówno noworodków, niemowląt, jak i starszych maluchów. Nic więc dziwnego, że rodzice kompletujący wyprawkę dla swojej pociechy i urządzający wnętrza pokoju dziecięcego nieraz stają przed dylematem: jaki model łóżeczka wybrać? Jeśli wam też trudno zdecydować się, czy wybrać dla dziecka tradycyjne łóżeczko drewniane, czy łóżeczko turystyczne, a może takie w kształcie kojca, koniecznie przeczytajcie niniejszy tekst poradnikowy. Wskażemy wam najważniejszy cechy łóżeczek turystycznych, przedstawimy argumenty potwierdzające, że współcześnie produkowane łóżeczka turystyczne mogą z powodzeniem zastąpić te wykonane z naturalnego drewna.

Łóżeczko turystyczne zamiast drewnianego a kwestie bezpieczeństwa

Aby łóżeczko dziecięce dało się łatwo złożyć i przetransportować w czasie podróży, musi posiadać kilka charakterystycznych cech takich jak np. lekka konstrukcja, ruchome elementy w postaci metalowych rurek, jak również kółka do łatwego przestawienia. Wymienione wyżej atrybuty łóżeczek turystycznych niestety wzbudzają obawy niektórych rodziców – czy takie przenośne meble są stabilne i bezpieczne dla dziecka? Czy zakup tego rodzaju posłania do spania jest opłacalny? Czy nie lepiej zainwestować w tradycyjne, choć praktycznie niemożliwe do korzystania na wyjeździe łóżeczko drewniane? Okazuje się, że nowoczesne łóżeczka turystyczne są równie bezpieczne i wygodne dla dziecka jak kojarzone ze stabilnością oraz wysoką jakością modele łóżeczek drewnianych. Przeglądając artykuły z kategorii łóżeczka turystyczne i kojce dla dzieci, zwróćcie szczególną uwagę na te z systemem zapobiegającym złożeniu (np. Coto Baby Sandra Pink), na modele z płozami oraz kółkami wyposażonymi w hamulce (np. Mirage Deluxe Blue Bird), czy też takie zaopatrzone w praktyczny, bezpieczny i w pełni usztywniony przewijak (np. łóżeczko turystyczne MODERNO XVII BROWN 4 BABY).

Przenośne łóżeczko turystyczne - mało kto wie, jak wiele w nim zalet

Zanim zbyt pochopnie zrezygnujecie z zakupu łóżeczka turystycznego, powinniście odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie funkcje powinno spełniać miejsce do spania i wypoczynku waszej pociechy? Czy planujcie zakup kilku łóżeczek dla dziecka – stosownie do jego potrzeb rozwojowych i wyposażenia wnętrz waszego mieszkania, czy szukacie łóżeczka bardziej uniwersalnego, a przez to również ekonomicznego? Jeśli zależy wam na posiadaniu bezpiecznego i wygodnego łóżeczka z wieloma funkcjami przydatnymi zarówno w domu, jak i na wyjeździe, koniecznie poznajcie atuty dostępnych obecnie na rynku łóżeczek turystycznych. Może przypadnie wam do gustu atrakcyjne wizualnie łóżeczko Coto Baby Samba Lux z ochronną moskitierą oraz wygodną torbą do jego przewożenia? Może potrzeby waszej rodziny spełni oryginalnie zaprojektowane łóżeczko turystyczne przystawne Baby Mate Jeans? Naszym zdaniem ciekawym rozwiązaniem jest również łóżeczko turystyczne dostosowane do potrzeb noworodków i posiadające wysokie boczne ścianki z siatką zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza np. takie, jak łóżeczko/kołyska Jane Beige.

Łóżeczko turystyczne – kojec - dla kogo takie rozwiązanie

Wśród przenośnych mebli dziecięcych o wielu, często bardzo przyjaznych współczesnej rodzinie zastosowań, odrębną grupę stanowią te z kategorii łóżeczko turystyczne - kojec. Wspomniane modele wyróżniają ergonomiczne kształty i ciekawie zaprojektowana konstrukcja. Łóżeczko turystyczne – kojec z powodzeniem może spełniać funkcje nie tylko wygodnego miejsca do spania, ale również bezpiecznego azylu do zabawy klockami czy przeglądania książeczek. Jesteście zainteresowani łóżeczkami turystycznymi z funkcją kojca? Polecamy waszej uwadze szczególnie modele z bocznym wejściem zamykanym na zamek błyskawiczny (jak np. Milly Mally Kojec Fun Różowy Miś) albo takie ze składanym materacykiem i prostym mechanizmem złożenia (jak choćby model Conti Red Linen Coto Baby).

Łóżeczko turystyczne to zdecydowanie coś więcej niż tylko lekki i wygodny w transportowaniu substytut łóżeczka stacjonarnego wykonanego z drewna. Jeśli cenicie sobie nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i podoba wam się nietuzinkowy design łóżeczek z kategorii turystyczne, lub kojce, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Mamy nadzieję, że znajdziecie w nim model łóżeczka dziecięcego idealny właśnie dla waszej pociechy.

Warto zobaczyć: