Łóżeczko turystyczne dla dziecka kojarzy się przede wszystkim z wygodą i bezpieczeństwem podczas rodzinnego wypoczynku. Niektórzy uważają je za nieoceniony sprzęt ułatwiający spokojny oraz zdrowy sen malucha podczas wakacyjnego wyjazdu. Inni wciąż traktują takie przenośne posłanie jako zbędny bajer wykorzystywany tylko okazjonalnie. Okazuje się jednak, że dostępne obecnie na rynku łóżeczka turystyczne to ciekawie zaprojektowane meble wielofunkcyjne, które przydają się i poza sezonem wakacyjnym, a nawet z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne łóżeczko drewniane w pokoju malucha.

Łóżeczko turystyczne - na to zwróćcie uwagę przed zakupem

Tego rodzaju mebel przenośny powinien był wygodny do transportowania oraz lekki przy przenoszeniu i zajmować mało miejsca, by łatwo było zapakować go na przykład do bagażnika. Wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka, wybierzcie model, który można sprawnie przesunąć za pomocą kółek niepowodujących zarysowań na podłodze. Łóżeczko turystyczne to mebel, który powinien spełniać również wszelkie zasady bezpieczeństwa – polecamy wam zakup modelu z zaokrąglonymi krawędziami, siatką zapewniającą stały dopływ powietrza oraz wygodnym wejściem zapinanym na zamek.

Łóżeczko idealne nawet dla noworodka

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele ciekawie zaprojektowanych i starannie wykonanych mebli dziecięcych z kategorii łóżeczko turystyczne. Jeśli macie w planach zakup łóżeczka turystycznego, które ma służyć noworodkowi – warto zastanowić się nad takim z funkcją kołyski, z podwieszanym materacem oraz z praktycznym przewijakiem. Jednym z ciekawszych modeli łóżeczek dziecięcych, które zapewniają maleństwom nie tylko komfort spania, ale również bezcenną bliskość mamy, są posłania turystyczne z kategorii turystyczne łóżeczko przystawne.

Łóżeczko optymalne do używania na zewnątrz

Warto mieć świadomość, że łóżeczko turystyczne to wygodne i ładnie zaprojektowany mebel przenośny. Możecie korzystać z niego nie tylko podczas noclegu w podróży, ale przy sprzyjającej pogodzie również na dużym balkonie, tarasie, na plaży, czy w ogrodzie. Rodzicom, którzy zastanawiają się nad zakupem łóżeczka turystycznego do korzystania z niego na zewnątrz, rekomendujemy modele z moskitierą lub niewielkim zadaszeniem chroniącym dziecko przed promieniami słońca. Jeśli wasze łóżeczko turystyczne będzie służyło starszemu dziecku np. jako kojec, zachęcamy do zainteresowania się modelami mającymi specjalny otwór, przez które dziecko może samo wychodzić.

Uniwersalne łóżeczko turystyczne - najważniejsze cechy

Oczywiście każda rodzina ma inne potrzeby i oczekiwania względem łóżeczka turystycznego, ale można wymienić cechy szczególnie istotne przy wyborze tego rodzaju mebla do spania dla małego dziecka. Jeśli macie zamiar zainwestować w praktyczne i przydatne w różnych sytuacjach łóżeczko turystyczne, zwracajcie uwagę na jego wagę, pojemność, łatwy montaż, nie zapominając również o bezpieczeństwie. Do największych atutów uniwersalnych łóżeczek turystycznych dla dzieci są również ułatwiające przesuwanie kółeczka z blokadą, siatka zapewniająca swobodną cyrkulację powietrza, jak również porządny, wygodny, łatwy do czyszczenia materac.

W sklepie Dziecięcy Świat oferujemy Państwu bogaty asortyment łóżeczek dziecięcych. Wśród nich znajdziecie również bezpieczne, wielofunkcyjne i przede wszystkim bezpieczne oraz wygodne modele łóżeczek turystycznych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, mając nadzieję, że w naszym asortymencie znajdzie się łóżeczko turystyczne zapewniające spokojny, zdrowy wypoczynek właśnie waszemu ukochanemu dziecku.

Warto zobaczyć: