Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka turystycznego?

2022-01-09 21:59:00
Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka turystycznego?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się rodzinne wypady za miasto albo wspólne nocowanie z dziećmi nawet w kilku miejscach podczas wakacyjnych podróży. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujcie, nawet wyjazdy z niemowlęciem może być bezpieczne, wygodne oraz przyjemne dla całej waszej rodziny. Aby mieć pewność, że wasza pociecha będzie zdrowo i spokojnie spała w nowym miejscu na wyjeździe, warto zaopatrzyć się w poręczne oraz niezwykle praktyczne łóżeczko turystyczne. Jak prawidłowo wybrać takie posłanie do spania? Zachęcamy do sięgnięcia po nasze wskazówki.

Łóżeczko turystyczne - sprawdzone w każdej podróży

Z czym kojarzą wam się meble z kategorii łóżeczka turystyczne i kojce dla dzieci? Pewnie niejedna osoba odpowie, że to lekkie i przenośne posłania do spania, bardzo przydatne w podróży z małym dzieckiem. Niestety część rodziców z lekkim dystansem oraz ostrożnością przegląda artykuły z tej kategorii łóżeczek dziecięcych. Opiekunowie maluchów zastanawiają się, czy łóżeczko turystyczne jest równie bezpieczne i wygodne, co tradycyjne łóżeczko drewniane, czy z takiego nowoczesnego posłania można korzystać częściej niż tylko podczas wakacji, ferii zimowych albo posyłania dziecka na kilka nocy u babci i dziadka. Warto zdać sobie sprawę, że na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo funkcjonalnych i praktycznych łóżeczek turystycznych: wielofunkcyjne modele z funkcją bujania dla noworodków (np. MILLY MALLY kołyska z pilotem STAR), łóżeczka z przewijakiem, moskitierą i wejściem bocznym (np. Sweet Dreams z pełnym wyposażeniem w kolorze pudrowego różu), czy model z 5-stopniową regulacją i opcją dostawienia do łóżka rodziców (np. łóżeczko przystawne Baby Mate Jeans).

Bezpieczeństwo przenośnego posłania to podstawa

Kiedy już podejmiecie decyzję o zakupie łóżeczka turystycznego dla dziecka, wybierzcie model charakteryzujący się systemem szybkiego i łatwego montażu, a zarazem bardzo bezpieczny dla małego użytkownika. Warto zdecydować się na łóżeczko turystyczne z zabezpieczeniem przed złożeniem (np. SAMBA 2020 r. CotoBaby), model wyposażony w kółka z hamulcem (np. łóżeczko Mirage Deluxe Blue Bird), albo też w wysokie boczne ścianki z siatką zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza (np. łóżeczko-kołyska Jane Gray). Z pewnością do najbardziej atrakcyjnych, a zarazem bezpiecznych łóżeczek dostępnych na rynku należą modele wielofunkcyjne z opcją tradycyjnego posłania do spania, czy też łóżeczka turystyczne z regulacją oparcia, którymi można wygodnie sterować elektronicznie (np. kołyska z pilotem MILLY MALLY PINK). Wybierając łóżeczko turystyczne dla swojej pociechy, koniecznie dostosujcie jego rozmiar i dodatkowe funkcje do wieku oraz aktualnych możliwości rozwojowych dziecka. Dla kilkumiesięcznych brzdąców idealne będzie łóżeczko turystyczne z płozami umożliwiającymi kołysanie, zaś dla starszych dzieci sprawdzi się z pewnością łóżeczko turystyczne - kojec (np. Milly Mally Kojec Fun Szary) z dodatkowymi wejściami na zamek - by maluch mógł samodzielnie wychodzić z łóżeczka podczas zabawy.

Wygoda i funkcjonalność łóżeczka turystycznego też się liczą

Jeśli przed wami ważna decyzja związana z zakupem łóżeczka turystycznego dla dziecka, postarajcie się wybrać model praktyczny, który będzie pasował nie tylko do wnętrza pokoju w hotelu, czy waszego wakacyjnego kampera, ale też da się wykorzystać na tarasie, w ogrodzie albo jako kojec przeznaczony do bezpiecznej zabawy malucha. Naszym zdaniem szczególnie warte wyboru są dwupoziomowe łóżeczka turystyczne. Tego rodzaju model mebelka dziecięcego sprawdzi się zarówno dla malucha jeszcze samodzielnie nie siedzącego, jak i również dla starszaka, którego można układać do snu na niższym poziomie łóżka, bez stosowania dodatkowych barierek czy osłon zabezpieczających przed wypadnięciem.

Podróżowanie z małym dzieckiem to z pewnością wspaniała i niezapomniana przygoda dla całej rodziny, ale tylko pod warunkiem, że będziecie do niej starannie przygotowani – zadbacie o bezpieczeństwo i komfort waszej pociechy. Planując listę zakupów na wakacyjny wyjazd z dzieckiem albo nawet rodzinny wypad na działkę, koniecznie zastanówcie się nad umieszczeniem na niej nowoczesnego, a zarazem atrakcyjnego wizualnie, praktycznego łóżeczka turystycznego dla noworodków i niemowląt.

Warto zobaczyć:

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski