Pojawienie się niemowlaka w domu z pewnością całkowicie zmienia nasz świat. Musimy zadbać o to, aby maluszek miał swoje miejsce do odpoczynku i snu. Rodzice stają przed dylematem odnośnie do tego, jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego już teraz warto bliżej przyjrzeć się dostępnym propozycjom!

Jak przygotować łóżeczko dla noworodka?

Pamiętajmy o tym, że łóżeczko dziecięce może dawać kilka korzyści jednocześnie. W małym mieszkaniu sprawdzają się łóżeczka z funkcją kołyski i opcją przewożenie bobasa do innego pomieszczenia. Popularnością już od lat cieszą się łóżeczka drewniane, które posłużą dziecku przez wiele miesięcy. Najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo w takim miejscu.

Jakie łóżeczko dla niemowlaka warto wybrać? Wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania. W podróżach z pewnością przyda nam się łóżeczko turystyczne, które zaskakuje funkcjonalnością i łatwością użytkowania. Po wyborze trzeba odpowiednio przygotować miejsce dla maluszka. 

Ogromne znaczenie ma dobranie pościeli i pokrowca, które powinny być wykonane z naturalnych surowców. Ponadto nie zapominajmy o komfortowym materacu dla dziecka, odznaczającym się sprężystością i solidnym podparciem dla ciała maluszka. Jeśli chodzi o prześcieradła, bezpieczna są wersje z gumką, przylegające do materaca. Do przykrycia wybrać można otulacz, rożek lub śpiworek. Nie należy umieszczać w łóżeczku zabawek i innych akcesoriów, które mogłyby wpływać na bezpieczeństwo naszego dziecka. 

Jaki materac do łóżeczka dla niemowlaka?

Wygodne materace do łóżeczka to podstawa - musimy je dobrać starannie i dokładnie. Jaki materiał spełni swoje zadania? Na uznanie zasługują następujące propozycje:

  • Pianka poliuretanowa - cechuje się dużą gęstością.
  • Lateks - zapewnia równomierne podparcie dla ciała dziecka. 
  • Mata roślinna - przykładowo wykonana z włókien kokosa, lnu lub łuski gryczanej. 
  • Pianki wysokoelastyczna - wyróżnia się wytrzymałością i przewiewnością. 

Poszukując materaca dla dziecka, warto zwracać uwagę na jego wypełnienie. Powinno być wykonane z surowców posiadających certyfikat bezpieczeństwa. Dzięki temu mamy pewność, że łóżeczka niemowlęce doskonale spełnią potrzeby nowego członka rodziny. W razie wątpliwości poprośmy o pomoc specjalistę w sklepie z akcesoriami dla dzieci. 

Warto zobaczyć: