Zanim wybierzecie fotelik samochodowy dla swojego dziecka powinniście zwrócić uwagę na szereg aspektów, tak by był on idealnie dopasowany nie tylko do wzrostu i wagi, ale również potrzeb rozwojowych malca oraz indywidualnych preferencji waszej rodziny. W szerokim asortymencie dostępnych u nas fotelików samochodowych marki Britax Romer znajdziecie między innymi godne polecenia modele z kategorii 15-36 kg Kidfix. Jakie właściwości mają foteliki samochodowe z takiego przedziału? Co warto wiedzieć przed ich potencjalnym zakupem? Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika!

Dla kogo będzie odpowiedni fotelik Britax Romer Kidfix 15-36 kg?

Foteliki samochodowe z kategorii 15-36 kg to te zaliczane do grupy III, czyli przeznaczone do bezpiecznego przewożenia dzieci starszych – w wieku około 3,5 do 12 lat. W ofercie naszego sklepu znajdziecie kilka modeli fotelików firmy Britax Romer Kidfix należących do kategorii wagowej 15-36 kg. Wśród nich dostępne są modele klasyczne i bardziej popularne wśród naszych klientów np. Britax Romer Kidfix SL z wysokim oparciem i miękkim obiciem oraz 3-pasami bezpieczeństwa, Britax Romer Kidfix 2 S z wyjmowanym oparciem i regulowanym zagłówkiem, bądź Britax Romer Kidfix 2 R z chroniącym okolice brzucha dziecka systemem SecureGuard oraz oparciem w kształcie litery V i z łatwą regulacją. Warto wiedzieć, że z linii produktów Kidfix 15-36 kg dostępne są u nas również foteliki samochodowe posiadające więcej funkcjonalności np. Britax Romer Kidfix III M z unikatową technologią SICT i ergonomicznie zoptymalizowaną przestrzenią siedziska, jak również innowacyjny model Kidfix M i-Size zgodny z najnowszą normą homologacji I-Size, systemem SecureGuard i ergonomicznym zagłówkiem. Niewątpliwie każdy z wymienionych wyżej fotelików samochodowych Britax Romer Kidfix 15-36 kg zagwarantuje waszemu dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas podróży.

Jak są montowane foteliki od 15 do 36 kg Britax Romer Kidfix?

Foteliki samochodowe z kategorii 15-36 kg są montowane przodem do kierunku jazdy, powinny być więc na tyle bezpieczne, by spełniały potrzeby młodych pasażerów poniżej 150 cm wzrostu. Niewątpliwie jednym z największych atutów fotelików samochodowych Britax Romer Kidfix 15-36 kg, które możecie nabyć w naszym sklepie, jest opcja ich mocowania za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa, lub też nowoczesnych punktów mocowania ISOFIX – dzięki którym będziecie mieć zagwarantowane trwałe połączenie siedziska fotelika z waszym pojazdem. Niezależnie od tego, który rodzaj montowania fotelika w samochodzie wybierzecie, możecie być pewni, że wasza pociecha będzie w nim dobrze chroniona i w komfortowych warunkach dotrze z wami w zaplanowane miejsce. Dlaczego? Pamiętajmy, że foteliki samochodowe Kidfix Britax Romer 15-36 kg są atestowane w Niemczech i przeszły pozytywne testy jakościowe w najnowocześniejszych zagranicznych laboratoriach.

Co wyróżnia fotelik samochodowy Britax Romer model Kidfix?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na niniejsze pytanie, ponieważ każdy w wymienionych wyżej modeli ma jakieś atuty i cechy szczególne, które mogą wyróżniać go na tle fotelików samochodowych z kategorii 15-36 kg. Naszym zdaniem do najnowocześniejszych i posiadających najwięcej funkcji przydatnych w podróży ze starszym dzieckiem należą dwa foteliki Britax Romer: Kidfix III M oraz Kidfix M i-Size. Pierwszy z nich bardzo dobrze przeszedł wymagające testy jakościowe ADAC Motorwelt 06/2019 i posiada szczególnie praktyczną opcję regulacji wysokości zagłówka oraz zwiększenie przestrzeni siedzenia o 20% w porównaniu z podobnymi modelami od innych producentów. Z kolei drugi fotelik samochodowy, czyli Kidfix M i-Size odznacza się nie tylko systemami chroniącymi w przypadku zderzeń bocznych i ergonomicznie zoptymalizowaną przestrzenią siedziska, ale także przydatnym dla starszych pasażerów wyjmowanym oparciem (dla dzieci powyżej 135 cm wzrostu).

Zakup fotelika samochodowego dla starszego dziecka to z pewnością ważna decyzja. Pamiętajcie, że foteliki samochodowe z kategorii wagowej 15-36 kg powinny w szczególny sposób uwzględniać różnice w wielkości głowy dziecka w stosunku do budowy pozostałych części jego ciała oraz budowę strukturalną kości młodego pasażera. Foteliki samochodowe Britax-Romer Kidfix 15-36 kg są godne uwagi ze względu na dwojakie możliwości mocowania w pojeździe (ISOFIX lub pasy), wysokie oparcia z miękkim obiciem, zazwyczaj w kształcie litery V oraz innowacyjną technologię SICT – zapewniającą doskonałą ochronę dziecka w razie wypadku na drodze.
Kupując fotelik samochodowy dla dzieci, bierzcie również pod uwagę uzyskane przez poszczególne modele wyniki testów jakościowych. Warto wiedzieć, że dobry jakościowo fotelik samochodowy powinien otrzymać ocenę minimum 4 w testach uderzeniowych (tak oceniono, chociażby wymieniany przez nas wyżej Kidfix M i-Size).

Warto zobaczyć: