• Kategorie
  • Szukaj
  • Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)

Foteliki samochodowe dla dzieci w przedziale wagowym 0 - 13 kg

Witamy Państwa serdecznie w kategorii poświęconej fotelikom samochodowym przeznaczonym dla dzieci ważących nie więcej niż 13 kg. Dzisiaj właściwie każdy z rodziców zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania takiego fotelika, mimo że istota jego obecności nie od zawsze była tak oczywista. Ciężko bowiem odmówić sobie tego rodzaju komfortu i wygody dla swojej pociechy i dla samego siebie. Mimo licznych, pobocznych korzyści podstawowym zastosowaniem takiego fotelika jest zapewnienie szczególnie malutkiemu dziecku bezpieczeństwa, które powinno być najważniejsze dla każdego rodzica. 

Komfortowe foteliki samochodowe dla dzieci 

Własne dziecko jest największym skarbem w oczach każdego kochającego rodzica. My jako firma dystrybuująca artykuły dziecięce doskonale sobie zdajemy z tego sprawę, dlatego swoją ofertę budowaliśmy przede wszystkim z myślą o jego komforcie i bezpieczeństwie. Podczas jazdy samochodem, czy to do żłobka, czy w każde inne miejsce, dzięki użyciu fotelika kilkakrotnie spada prawdopodobieństwo poniesienia urazu przez dziecko w przypadku ewentualnego zderzenia lub natychmiastowego hamowania. Co więcej, w znacznym stopniu zminimalizowane są dla niego odczucia spowodowane przyspieszeniem lub gwałtownymi ruchami pojazdu. Foteliki są bowiem skonstruowane w taki sposób, by odczuwanie siły przyspieszenia rozkładały na najsilniejsze części ciała maleństwa. W przypadku dzieci ważących mniej niż 13 kg jest to wyjątkowo ważne, ponieważ to właśnie one są najbardziej podatne i czułe na tego typu czynniki. Jazda zabezpieczona fotelikiem zapewnia transport, podczas którego dziecko będzie dużo spokojniejsze i znacznie lepiej zniesie podróż. Dzięki temu kierowca może także jechać z większą uwagą skupioną na drodze i tym, co dzieje się na ulicy. Atutem jest oczywiście także sama satysfakcja z zapewnienia dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Jednym z podstawowych fotelików do 13 kg występujący bardzo często w zestawach wózków 3w1 jest fotelik samochodowy do 13 kg Starter 0+, natomiast renomowanym fotelikiem jest nosidełko Maxi Cosi Cabrio FIX

Budowa i funkcja tego typu fotelika

Foteliki samochodowe dla dzieci w przedziale wagowym od zera do 13 kilogramów różnią się od tych, z których mogą korzystać większe i cięższe dzieci. Ten model umożliwia pozycję leżącą, która jest typowa dla wieku dziecka, oscylującego w okolicach 15 miesięcy. Jego użytkowanie nie tylko amortyzuje przed niepożądanymi odczuciami, ale jego budowa dodatkowo zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem spowodowanym niefortunnym zdarzeniem na drodze lub nawet zwykłą zabawą. Co więcej, samochodowe łóżeczka zostały wyprodukowane na pewnym podwyższeniu, dzięki któremu możliwe jest swobodne doglądanie maluszka przez rodzica podczas jazdy. Wiele z fotelików samochodowych dla noworodków można zakupić w pakiecie z pasującym do niego wózkiem mianowicie nosidełko Starter 0+ easyGO. Takie rozwiązanie może stanowić świetny sposób transportowania niemowlęcia pomiędzy mieszkaniem, wózkiem, a samochodem, bez konieczności wybudzania go z drzemki. Jeśli będą mieli Państwo więcej pytań, dotyczących fotelików samochodowych, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego za pośrednictwem numeru widocznego na górze każdej strony witryny.