• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe Britax Romer gwarantują komfort i bezpieczeństwo, podane wszelki testom, polecane przez rodziców i ekspertów.

Jak optymalnie dobrać fotelik samochodowy dla dziecka? Zwróć uwagę zwłaszcza na kategorie wiekowe.

Fotelik samochodowy ma za zadanie gwarantować dziecku komfortową podróż, a w razie gwałtownego hamowania, czy też wypadku chronić jego zdrowie i życie. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru fotelika samochodowego podług kategorii wiekowych i zdecydować się na zakup modelu rekomendowanego dla potrzeb niemowląt i dzieci starszych. Jeśli chcecie zagwarantować dziecku bezpieczną podróż oraz cenicie sobie nowoczesne rozwiązania, polecamy wybrać jeden z fotelików Britax Romer.

Baby-Safe 0-13 kg Bitax Romer - fotelik dostosowany do potrzeb niemowlaka

Dla niemowląt należy wybrać fotelik samochodowy z grup 0/0+, który umożliwia ułożenie dziecka w naturalnej pozycji, co jest zresztą bezpieczne dla jego delikatnego kręgosłupa. Jeśli rozglądacie się za nosidełkiem z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa i zapewniającym maluszkowi ergonomiczną pozycję leżącą, pewnie zainteresuje was Baby-Safe 0-13 kg Bitax Romer montowany tyłem do kierunku jazdy. Ten model fotelika samochodowego jest przeznaczony dla dzieci o wadze do 13 kg, z powodzeniem możecie korzystać z niego podróżując również samolotem.

DUO PLUS 9-18 kg Britax Romer - uniwersalny fotelik dla dzieci do 18 kg.

Dla dzieci w wieku 3-5 lat i wadze od 9 do 18 kg rekomendowane są foteliki z grupy I, które montowane są zwykle z wykorzystaniem systemu Isofix lub 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Jeśli chcecie mieć pewność, że zakupiony przez was fotelik będzie naprawdę bezpieczny i zapewni dziecku prawdziwy komfort podróżowania, wybierzcie DUO PLUS 9-18 kg Britax Romer z innowacyjnym systemem Pivot Link, który to w razie wypadku ogranicza przesuwanie się fotelika do przodu. Warto wspomnieć, że specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych pasażerów w tym modelu fotelika zastosowano aż 3 pozycje nachylenia. To umożliwia przystosowanie tego wyposażenia samochodu do zwiększenia komfortu podróży dziecka.

KIDFIX² S 15-36 kg Britax Romer - praktyczny fotelik dla dzieci starszych

Foteliki samochodowe z grupy III zalecane są z kolei dla dzieci starszych i o wadze 15-36 kg. Jednym z najbardziej komfortowych i bezpiecznych fotelików należących do tej kategorii jest KIDFIX² S 15-36 kg od firmy Britax RomerTen nowoczesny produkt testowany wielokrotnie w niemieckim centrum badawczym został wyprodukowany z zastosowaniem technologii SICT – która zapewnia ochronę podczas zdarzeń bocznych. Ten model fotelika posiada również funkcjonalny system SecureGuard, co sprawi, że znacznie chroni on okolice brzucha dziecka w razie wypadku.

RWF 360’ DUALFIX² R Britax Romer - fotelik idealny do jazdy przodem i tyłem

Jeśli cenicie sobie nowoczesne rozwiązania i chcecie bardzo sprawnie zamontować fotelik w samochodzie, warto zainteresować się modelem RWF 360’ DUALFIX² RDzięki funkcji obrotu o 360’ ten rodzaj fotelika do 18 kg można łatwo przesunąć w kierunku otwartych drzwi i błyskawicznie, a jednocześnie bezpiecznie umieścić dziecko w odpowiednim kierunku. Co więcej, omawiany tutaj model obrotowy posiada również wiele funkcjonalnych pozycji odchylenia, które można dostosowywać indywidualnie do potrzeb dziecka i warunków podróży samochodem.

Evolva 1-2-3 SL 9-36 kg Britax Romer - popularny fotelik z 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa

Wielu rodziców wybierając fotelik samochodowy dla dziecka, chętnie posiłkuje się pozytywnymi opiniami innych klientów. Właśnie dlatego chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę również na ceniony przez rodziców model Evolva 1-2-3 SL 9-36 kg Britax Romer z łatwą i stabilną izolacją ISOFIX i systemem bezpieczeństwa Click&Safe. Ten sprawdzony typ fotelika od Britax Romer został wyprodukowany z użyciem technologii SICT – to właśnie dlatego jest szczególnie bezpieczny w przypadku tzw. zdarzeń bocznych.

W naszym sklepie znajdziecie również inne modele fotelików samochodowych marki Britax Romer, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej np. Romer Black, Romer Wine, Romer Grey, Cosmos Black, Blue Marble, Fire Red itp. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.