Jak optymalnie dobrać fotelik Britax Romer dla dziecka? Zwróć uwagę zwłaszcza na kategorie wiekowe. Liczba produktów: 49

Kategorie
Filtruj

Optymalny wybór fotelika Britax Romer dla dziecka: kategorie wiekowe i bezpieczeństwo podróży

Fotelik Britax Romer ma za zadanie gwarantować dziecku komfortową podróż, a w razie gwałtownego hamowania, czy też wypadku chronić jego zdrowie i życie. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru fotelika samochodowego podług kategorii wiekowych i zdecydować się na zakup modelu rekomendowanego dla potrzeb niemowląt i dzieci starszych. Jeśli chcecie zagwarantować dziecku bezpieczną podróż oraz cenicie sobie nowoczesne rozwiązania, polecamy wybrać jeden z fotelików Britax Romer.

Fotelik Britax Romer Baby-Safe 0-13 kg — fotelik dostosowany do potrzeb niemowlaka.

Dla niemowląt należy wybrać fotelik samochodowy z grupy 0/0+, który umożliwia ułożenie dziecka w naturalnej pozycji, co jest zresztą bezpieczne dla jego delikatnego kręgosłupa. Jeśli rozglądacie się za nosidełkiem z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa i zapewniającym maluszkowi ergonomiczną pozycję leżącą, pewnie zainteresuje was Baby-Safe 0-13 kg Britax Romer montowany tyłem do kierunku jazdy. Ten model fotelika samochodowego jest przeznaczony dla dzieci o wadze do 13 kg, z powodzeniem możecie korzystać, z niego podróżując również samolotem.

Fotelik Britax Romer King II 9-18 kg — Uniwersalność dla dzieci do 18 kg

Dla dzieci w wieku 3-5 lat i wadze od 9 do 18 kg rekomendowane są foteliki z grupy I, które montowane są zwykle z wykorzystaniem systemu Isofix lub 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Jeśli chcecie mieć pewność, że zakupiony przez was fotelik samochodowy będzie naprawdę bezpieczny i zapewni dziecku prawdziwy komfort podróżowania, wybierzcie King II 9-18 kg Britax Romer z innowacyjnym systemem Pivot Link, który to w razie wypadku ogranicza przesuwanie się fotelika do przodu. Warto wspomnieć, że specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych pasażerów w tym modelu fotelika zastosowano aż 3 pozycje nachylenia. To umożliwia przystosowanie tego wyposażenia samochodu do zwiększenia komfortu podróży dziecka.

Fotelik Britax Romer KIDFIX² S 15-36 kg — Praktyczny dla dzieci starszych

Foteliki Britax Romer z grupy III zalecane są z kolei dla dzieci starszych o wadze 15-36 kg. Jednym z najbardziej komfortowych i bezpiecznych fotelików samochodowych należących do tej kategorii jest fotelik Britax KIDFIX2S 15-36 kg Britax Romer. Ten nowoczesny produkt testowany wielokrotnie w niemieckim centrum badawczym został wyprodukowany z zastosowaniem technologii SICT – która zapewnia ochronę podczas zdarzeń bocznych. Ten model fotelika posiada również funkcjonalny system SecureGuard, co sprawi, że znacznie chroni on okolice brzucha dziecka w razie wypadku.

Fotelik obrotowy Britax Romer DUALFIX M PLUS 360’ — Fotelik idealny do jazdy przodem i tyłem

Jeśli cenicie sobie nowoczesne rozwiązania i chcecie bardzo sprawnie zamontować fotelik w samochodzie, warto zainteresować się modelem Fotelik obrotowy DUALFIX M PLUS 360’. Dzięki funkcji obrotu o 360 stopni, ten rodzaj fotelika obrotowego Dualfix M Plus do 18 kg Britax Romer można łatwo przesunąć w kierunku otwartych drzwi i błyskawicznie, a jednocześnie bezpiecznie umieścić dziecko w odpowiednim kierunku. Co więcej, omawiany tutaj model obrotowy posiada również wiele funkcjonalnych pozycji odchylenia, które można dostosowywać indywidualnie do potrzeb dziecka i warunków podróży samochodem.

Fotelik Britax Romer Evolvafix 9-22 kg — Popularny z 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa

Wielu rodziców wybierając fotelik Britax Romer dla dziecka, chętnie posiłkuje się pozytywnymi opiniami innych klientów. Właśnie dlatego chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę również na ceniony przez rodziców fotelik samochodowy Britax Evolvafix 9-22 kg z łatwą i stabilną izolacją ISOFIX i systemem bezpieczeństwa Click&Safe. Ten sprawdzony typ fotelika Britax Romer został wyprodukowany z użyciem technologii SICT – to właśnie dlatego jest szczególnie bezpieczny w przypadku tzw. zdarzeń bocznych.

W naszym sklepie znajdziecie również inne produkty Britax Romer, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.