• Kategorie
  • Szukaj
  • Pchacze, odpychacze i jeździki - kreatywne zabawki wspierające naukę przemieszczania się

Pchacze, jeździki czy odpychacze dziecięce - interaktywne, z barierką, drewniane oraz plastikowe w wielu kolorach.

Jedną z najważniejszych umiejętności, jaką nabywa dziecko około 12. miesiąca życia jest samodzielne chodzenie. Pierwsze kroki ciekawego świata malucha są niezgrabne i niepewne, dziecko bardzo często się przewraca. Z czasem malec podczas prób chodzenia nabiera więcej pewności siebie i próbuje złapać równowagę - przytrzymując się dorosłych, mebli lub innych przedmiotów z najbliższego otoczenia. Sprawdzonym i atrakcyjnym sposobem na wspieranie dziecka w nauce chodzenia oraz kontroli jego własnego ciała są zabawki takie chodzik pchacz, jeździk pchacz albo odpychacz. To dzięki nim maluch bezpiecznie stawia pierwsze kroki i poprzez zabawę nabywa cennych umiejętności przydatnych w dalszym rozwoju.

Pchacz dla dzieci - nieoceniona pomoc w nauce samodzielnego chodzenia

Jeśli szukacie wartościowej zabawki dla wszędobylskiego malucha, który coraz chętniej przemieszcza się na własnych nóżkach, warto zainteresować się czymś takim, jak chodzik pchacz dla dzieci. Co to takiego? Chodzik pchacz to zabawka przeważnie na czterech kółkach, dodatkowo zaopatrzona w stabilny uchwyt do trzymania przed sobą. Maluch, popychając go, łatwo utrzymuje równowagęnabiera pewności siebie przy stawianiu nóg i może szybciej przemieszczać się w wybranym kierunku. Na rynku artykułów dziecięcych znajdziecie obecnie wiele rodzajów pchaczy dla dzieci - wśród nich dostępne są takie przypominające kształtem taczkę, odkurzacz, kostkę manipulacyjną z rączką, albo nawet wózek do wożenia lalek. Dla dziewczynek idealny będzie dźwiękowy chodzik pchacz w kształcie uroczej biedronki poruszającej nóżkami, zaś małym chłopcom z pewnością przypadnie do gustu kolorowy pchacz łapiący kulki, który wyglądem bardzo przypomina żółto-pomarańczową koparkę.

Chodzik pchacz - inne funkcje wspierające harmonijny rozwój malucha

Podstawową funkcją zabawek chodzik pchacz jest bezpieczne podtrzymywanie dziecka stawiającego pierwsze kroki, ale warto wiedzieć, że większość artykułów z tej kategorii jest wyposażonych również w dodatkowe funkcje. Jeśli planujcie kupić pchacz dla dzieci posiadający kreatywne akcesoria dodatkowe i jesteście zainteresowani modelem pchacza, który ,,rośnie” wraz z maluchem, rozejrzyjcie się za czymś takim jak np. wielofunkcyjna lokomotywa 3w1. Zabawka posiada dźwięki i ruchome multisensoryczne elementy, które na pewno zaciekawią siedzące dziecko, posiada również funkcję stabilnego chodzika, a nawet jeździka - dla starszego dziecka. Kupując chodzik pchacz dla swojej pociechy, dobrze jest wybrać model doskonalący motorykę ciała, działający na różne zmysły, jak również wspomagający sprawność manualną oraz koordynację ruchów dziecka.

Pchacz, jeździk, odpychacz - atrakcyjne zabawki na spacer z małym dzieckiem

Kiedy wasze dziecko coraz lepiej radzi sobie z samodzielnym chodzeniem i potrafi już korzystać z zabawki takiej jak chodzik pchacz, możecie wybrać dla niego coś bardziej zaawansowanego, a mianowicie zabawkę z funkcją odpychania albo atrakcyjny wizualnie, jeździk pchacz. W kategorii jeździk pchacz dla dzieci znajdziecie starannie zaprojektowane i wykonane z troską o każdy detal mini rowerki do odpychania się nóżkami, albo ergonomiczne i wygodne jeździki przypominające kształtem samochód. Pchacze dla najmłodszych i jeździki oraz odpychacze to uniwersalne zabawki o szerokim zastosowaniu. Dziecko może korzystać z nich samodzielnie, bawiąc się w swoim pokoju, a przy odpowiedniej pogodzie, możecie śmiało zabrać taki jeździk auto dla chłopca, albo odpychacz dla dziewczynki do zabawy w ogrodzie, czy na spacer do parku. Chodziki pchacze, jeździki i odpychacze to bardzo lubiane przez maluchy zabawki, dzięki nim możecie zwiększyć ich aktywność ruchową czy rozbudzić zainteresowanie np. zasadami ruchu drogowego.

Pchacze i jeździki dostępne w sklepie Dziecięcy Świat

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każde dziecko jest inne: ma inne możliwości psychoruchowe, odmienne zainteresowania, preferencje kolorystyczne, czy ulubione zabawy. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdziecie zróżnicowaną ofertę pierwszych pchaczy, chodzików pchaczy, jak również jeździków oraz odpychaczy dla dziewczynki i chłopca. Zapraszamy do zapoznania się z zabawkami z kategorii pchacze jeździki, w której znajdują się te dopasowane do potrzeb kilkumiesięcznych niemowląt, jak i kilkuletnich, bardzo ruchliwych dzieciKolorowe interaktywne modele pchaczy, odpychaczy, jeździków od tak renomowanych firm jak np. EUROBaby, Milly Mally, B-Kids, czy Vtech to zachęcające do aktywności fizycznej, często multisensoryczne zabawki, które będą cieszyły wasze dziecko przez długi czas.