• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla dzieci od niemowlaka do przedszkolaka.

Zabawki dla dzieci - jak wybrać te najlepsze, które będą im długo służyły?

Większość z nas ma w rodzinie małe dzieci i kiedy tylko mamy ku temu okazję, staramy się sprawić im przyjemność, kupując mniejsze, czy większe prezenty w postaci zabawek. Rodzice, dziadkowie i dalsi krewni wciąż usiłują pogodzić upodobania najmłodszych z trendami na rynku zabawek, ale czy można dziś za rozsądną cenę kupić coś, co sprawi dziecku frajdę i będzie wspierało jego rozwój? Wbrew pozorom zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając upominki i dla najmłodszych i tych starszych pociech.

Pierwsze zabawki dla dzieci – zwróć uwagę na potrzeby rozwojowe i miej na uwadze bezpieczeństwo maluszków!

Zanim kupisz coś dziecku, pamiętaj, że nie należy kierować się wyłącznie ceną i wyglądem zabawki. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka oraz wybór takiej zabawki, która będzie dostosowana do jego etapu rozwoju psychomotorycznego oraz wzrokowego. Jak więc zabrać się za zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka? Naszym zdaniem, od czasu do czasu można kupić maluchowi coś uniwersalnego np. maskotkę taką, jak Świnka Peppa, albo piesek z bajki Psi Patrol, która ucieszy i kilkumiesięcznego bobasa, i poważniejszego już przedszkolaka zafascynowanego postaciami z bajek. Ale najlepiej ofiarować dziecku zabawkę wspierającą jego rozwój. W naszym sklepie znajdziesz spory wybór zabawek dostosowanych dla dzieci w różnym wieku. Dla kilkumiesięcznych bardzo ciekawych świata brzdąców polecamy np. edukacyjną zabawkę mądry domek, który wyposażony jest w dwuspadowy podnoszony daszek z otworami do wrzucania przedmiotów, klawiaturę numeryczną i może służyć również jako pojemnik na inne zabawki. Jeśli szukasz zabawki edukacyjnej, która sprawić może przyjemność maluchowi i będzie też atrakcyjna dla bawiących się z nich rodziców, czy starszego rodzeństwa, rekomendujemy ci wybór produktu z szerokiej gamy produktów od Fisher Price np. taki, jak zabawka edukacyjna Ogódek Malucha. Ten zabawny ogródek zawiera 7 elementów aktywizujących, dzięki którym dziecko może poznać kolory, uczyć się liczyć, odkrywać warzywa i owoce, słuchać piosenek i ćwiczyć mowę. Daj rozkwitnąć wyobraźni malucha! Podaruj mu zabawkę idealną dla małych odkrywców.

Zabawki dla dziewczynek

Najchętniej wybierane zabawki dla dziewczynek to oczywiście lalki, wózki, różnego rodzaju akcesoria do zabawy w domzwiązane z gotowaniem i sprzątaniem. Faktycznie wiele małych panienek chętnie bawi się tego typu akcesoriami, ale są przecież i takie dziewczynki, którym największą frajdę sprawi zabawa samochodzikami, albo klockami konstrukcyjnymi dedykowanymi raczej dla małych chłopców. Jeśli wybieracie zabawkę dla małej dziewczynki, kierujcie się przede wszystkim jej zainteresowaniami i aktualnymi potrzebami psycho rozwojowymi. Wszak podział na zabawki adresowane wyłącznie do jednej płci, może ograniczać wyobraźnię dziecka i nakładać na nie krzywdzące kody kulturowe. Kto powiedział, że dziewczynkom nie wolno bawić się w strażaka, albo budować z klocków garażu na zdalnie sterowane autka?

Zabawki dla chłopców

Utarło się, że idealne zabawki dla chłopców to przede wszystkim klocki, samochody, wielopoziomowe garaże, wozy strażackie, albo też tory wyścigowe. Zdaniem psychologów w zakresie wczesnego rozwoju dziecka tego typu zabawki uczą chłopców głównie koncentracji, logicznego myślenia, koordynacji ruchowej oraz wiedzy o świecie. Co będzie najlepszą edukacyjną zabawką dla chłopczyka, która nie znudzi mu się po chwili i będzie służyła zabawie przez długi czas? Naszym zdaniem doskonałym pomysłem na prezent dla chłopcaklocki, układanki, albo też różnego rodzaju puzzle. Niezależnie od tego, czy wybieramy zabawki dla dziewczynki, czy zabawki dla chłopca, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i kupujmy zabawki uniwersalne – którymi można bawić się całą rodziną. Staraj się ograniczyć dostrzegalną wśród wielu współczesnych rodziców tendencję do zasypywania dzieci mnóstwem, często zbędnych zabawek.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zabawek edukacyjnych, kreatywnych, wspierających wszechstronnie rozwój dzieci w różnym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą dotyczącą zabawek.