Duży samochód na akumulator dla dzieci to doskonały pomysł na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Prowadzenie takiego pojazdu nie jest zbyt skomplikowane, a daje dziecku wiele satysfakcji i wspiera jego rozwój psychomotoryczny. Aby samochód na akumulator był bezpieczny i dobrze spełniał swoje funkcje podczas zabawy, powinien być użytkowany zawsze pod kontrolą osób dorosłych. Macie w planach zakup samochodu na akumulator na prezent i chcecie wiedzieć jak najwięcej o takiej zabawce? Kupiliście już dziecku takie auto, ale nie bardzo wiecie, jak je ładować? Poniżej znajdziecie garść przydatnych wskazówek na ten temat.

Samochód dla dzieci na akumulator - oto jego najważniejsze cechy

Dobrej jakości samochód na akumulator dla dziecka posiada miękkie koła zapewniające płynność jazdy, pilot do zdalnego sterowania dla rodzica, pasy bezpieczeństwa, jak również opcję powolnego i płynnego startu. Samochody elektryczne dla dzieci z prawdziwego zdarzenia zapewniają dziecku podczas zabawy stabilną pozycję i są wyposażone w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Kupując dziecku tego rodzaju samochód trzeba zwrócić uwagę na to, że w komplecie do każdego takiego pojazdu znajduje się ładowarka sieciowa, którą należy podłączyć do gniazdka sieciowego w domu.

Jak się ładuje samochód na akumulator dla dzieci?

Zarówno samochody elektryczne, jak i inne pojazdy tego typu (quady, motory, jeździki) działają na bazie akumulatorów żelowych. Akumulator takiego samochodu najczęściej jest zamontowany pod siedzeniem kierowcy, większość zabawek tego typu jest zaopatrzona w dwa akumulatory (ten drugi czasem pełni funkcję zapasowego). Ładując akumulator samochodu dla dziecku, powinniście pamiętać, że te zabawki mają szczelne akumulatory żelowe, które są bardzo czułe na nadmierne rozładowanie. Dlatego należy zadbać o to, by samochód nie zostawał pozostawiony rozładowany przez dłuższy czas po zabawie – bo może to powodować utratę jego pojemności i znacznie skracać jego żywotność. Zdaniem ekspertów już 3-dniowe pozostawienie akumulatora żelowego w stanie rozładowania może powodować jego zniszczenie, zaś tygodniowe zaniedbanie w tej sprawie sprawia, że akumulator jest już całkiem nie do naprawienia.

Czas ładowania samochodu na akumulator dla dzieci

Akumulator rozładowany do zera powinno się ładować od 8 godzin do 12-20 godzin, (najlepiej podłączyć go na noc) w zależności od jego pojemności, niekiedy konieczne jest podłączenie do ładowania drugiego równoległego akumulatora takiego auta. Kiedy przygotowujecie samochód na akumulator do zabawy dla dzieci, pamiętajcie, że nie należy rozładowywać jego akumulatora do napięć niższych niż 10,5V dl akumulatora 12V oraz 5,25V dla takiego o mocy 6V. Przy każdym zakupie samochodu na akumulator dla dzieci powinniśmy zwracać uwagę, jakie jest jego napięcie, wymiary i pojemność oraz stosować się do zasad użytkowania zabawki ściśle zgodnie ze wskazówkami producenta. Jeśli podłączycie do ładowania nie całkiem rozładowany akumulator, dobrej jakości pojazd akumulatorowy będzie zdatny do zabawy już po około 2 godzinach. Jeśli zależy wam na szybkim ładowaniu samochodu na akumulator dla dziecka, wybierzcie nie tylko dobry jakościowy model auta, ale też wydajniejszą ładowarkę do niego. W tym miejscu warto przypomnieć, że do samochodów na akumulator dla dzieci w żadnym razie nie wolno używać ładowarek do dużych akumulatorów ołowiowych. Czy samochód na akumulator dla dzieci to zabawka, która będzie służyła długo maluchowi? W dobrej jakości sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, a nawet w niektórych z akcesoriami dziecięcymi można obecnie kupić wiele dodatkowych elementów do samochodów na akumulator dla dzieci np. ładowarki, zapasowe akumulatory, panele muzyczne, tablice rejestracyjne. Niektóre ze sklepów oferujących samochody na akumulator dla dzieci dysponują nawet serwisem, gdzie można dokupić inne części wymienne np. sterowniki do samochodu do akumulator, silniczki czy pilot zdalnego sterowania.

Pojazdy na akumulator jak na przykład samochody dla dzieci to oryginalny i atrakcyjny prezent. Dobrze dopasowany model samochodu na akumulator to dla malucha doskonałe wprowadzenie do zasad ruchu drogowego, lekcja samodzielności, rozwijanie zdolności koncentracji i refleksu.

Warto zobaczyć: