Wybór spacerówki nie jest wcale tak prostym zadaniem. Co roku producenci proponują nowe rozwiązania, przedstawiając je jako najlepsze. Przede wszystkim spacerówka musi być bezpieczna, funkcjonalna i wytrzymała – w końcu jest to zakup na kilka lat. Co trzeba rozważyć przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

Chcesz kupić spacerówkę? Warto rozważyć kilka rzeczy

Większość osób podczas wyboru wózka w pierwszej kolejności skupia się na cechach, które muszą wyróżniać wózek. Warto jednak na początku zrobić wstępną selekcję, określając ograniczenia. Przykładowo – jeżeli mieszkasz poza miastem, potrzebny Ci będzie wózek z solidnymi, pompowanymi kołami i porządną amortyzacją, co eliminuje z marszu klasyczne parasolki. Niestety nie sprawdzą się one na nieutwardzonych drogach. Dobrym wyborem w takim wypadku mogą być Espiro spacerówki. Firma oferuje wysokiej jakości wózki, które poradzą sobie z każdymi warunkami drogowymi.

Innym ograniczeniem może być wielkość bagażnika w samochodzie – dla niektórych duże znaczenie może mieć możliwość przewiezienia spacerówki. W przypadku osób, które nie mogą dźwigać, znaczenie będzie miała waga.

Co powinna mieć dobra spacerówka?

Po odrzuceniu produktów, które nie spełniają podstawowych kryteriów, możesz zastanowić się nad najbardziej pożądanymi cechami spacerówki. Tutaj również w grę wchodzą indywidualne upodobania. Niektórzy stawiają na maksymalną wygodę dziecka, dlatego szukają modeli z dużą budką z regulowanym siedziskiem, która ochroni dziecko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Inni cenią sobie zwrotność i prostotę składania spacerówki.

Są również osoby, dla których ogromną rolę odgrywa marka – ważne, by była solidna i polecana przez innych rodziców. Dobrym przykładem może być firma Espiro, spacerówki z asortymentu tego producenta posiadają długą gwarancję. Ponadto można wybierać z bardzo zróżnicowanych modeli.

Idealna spacerówka – czyli jaka?

W przypadku, kiedy kilka wózków spełnia podstawowe warunki, możesz zastanowić się nad niuansami. O podjęciu ostatecznej decyzji decydują często walory wizualne lub dodatkowe funkcje, takie jak: możliwość zamontowania kosza na zakupy lub uchwyt na torebkę.

Warto zobaczyć: