Zanim zaczniecie zastanawiać się nad wyborem spacerówki dla swojej pociechy, koniecznie weźcie pod uwagę aktualne miejsce zamieszkania, własną mobilność oraz dostęp do komunikacji publicznej. Jeśli macie w planach zakup wózka spacerowego miejskiego, z pewnością optymalny będzie dla was model łatwy w manewrowaniu, wielofunkcyjny, a przy tym przykuwający uwagę swym nietuzinkowym designem.

Jaki wózek spacerowy miejski będzie zatem odpowiedni dla dziecka i spełni wszelkie wasze oczekiwania? Zapraszamy do lektury tego krótkiego poradnika, dzięki któremu łatwiej wybierzecie pojazd wręcz stworzony do spacerów po miejskiej ,,dżungli”.

Wózek spacerowy do używania w mieście - poznajcie jego najważniejsze cechy

Dobry wózek spacerowy określany jako miejski to taki, który będzie sprawdzał się podczas spacerów po parkowych alejkach i przyblokowych chodnikach. Jeśli mieszkacie w mieście, powinniście szukać modelu, z którym bez trudu można zejść i wejść po schodach, wsiąść do autobusu, czy tramwaju, albo sprawnie przemieszczać się między sklepowymi półkami. Idealnym pojazdem dziecięcym na każdą porę roku w mieście będzie na przykład
wózek spacerowy MOODY XX do 22 kg charakteryzujący  się lekką aluminiową ramą
i praktyczną amortyzacją przód/tył.

Czy istnieje idealny wózek miejski, który będzie wam służył od pierwszych dni życia dziecka, aż do końca przygody z podróżowaniem takim pojazdem? Przeglądając oferty sklepów z artykułami dziecięcymi, warto wybrać bestsellerowy wózek spacerowy do 22 kg VOLT PRO Euro-Cart, który można łatwo złożyć razem z budką i barierką. Ten atrakcyjny model wózka spacerowego w 4 kolorach umili wam spacer z dzieckiem nawet w letnie, bardzo upalne dni - do jego największych atutów należy bowiem zaopatrzenie
w rozbudowaną budkę przeciwsłoneczną z dodatkową sekcją, wentylatorem i daszkiem.

Na co jeszcze powinniście zwrócić szczególną uwagę, wybierając spacerówkę optymalną dla miejskich warunków? Tutaj idealnie sprawdzą się nowocześnie zaprojektowane i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb nowoczesnych rodziców modele o modnej pastelowej kolorystyce np. wózek spacerowy MINIMA PLUS easyGO. Ten śliczny i ultralekki wózek spacerowy jest niezwykle przyjemny w prowadzeniu, dzięki zastosowaniu w nim podwyższonej prowadnicy, wygodnej nawet dla rodziców o wysokim wzroście.

Pamiętajcie, że miejski wózek spacerowy powinien być wyposażony również w sprawdzone i starannie wykonane amortyzatory, które radzą sobie na nierównych chodnikach. Tutaj doskonale sprawdzi się smukły wózek spacerowy B-AGILE M Britax Romer Do jego największych atutów należy podwójne, wzajemnie niezależnie od siebie zawieszenie oraz skrętne koła przednie, przydatne w wąskich np. sklepowych alejkach, bądź na nierównym terenie poza miastem.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem wózka stanowiącego udane połączenie klasyki
z nowoczesnością, polecamy wam np. stylowy wózek spacerowy STINGER XXI 4baby, który wyróżnia się piankowymi kołami o małej ścieralności, a przy tym ma bardzo i wygodny system składania oraz wielofunkcyjną, przedłużaną budkę.

Miejski wózek spacerowy dla bliźniąt - jakich modeli powinni szukać nowocześni rodzice?

Jeszcze do niedawna wśród wielu z nas pokutowało błędne przekonanie, że spacerówka dla bliźniąt jest ciężka, szeroka i trudna w użytkowaniu na terenach miejskich. Na szczęście coraz więcej producentów artykułów dziecięcych wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców rodzeństwa w tym samym lub bardzo zbliżonym wieku, oferuje wielofunkcyjne, kompaktowe i zaskakująco lekkie wózki spacerowe dla dwójki maluchów. Doskonałym przykładem na to, że miejski pojazd dla dzieci może być ponadprzeciętnie praktyczny i nadawać się także na wypady po poza miasto jest, chociażby wózek spacerowy DOMINO easyGO wyposażony w bezdętkowe, poliuretanowe koła wyjątkowo odporne na ścieranie. Co więcej, wózek spacerowy DOMINO easyGO to również model o szerokości 72 cm, a więc bez trudu można się z nim zmieścić w większości drzwi (np. na klatkę schodową, czy u wejścia do osiedlowego sklepu).

Jeśli jesteście rodzicami bliźniąt albo maluchów w bardzo podobnym wieku i nadzwyczaj cenicie sobie modny wygląd spacerówki, być może powinniście się zdecydować na nowoczesny bliźniaczy wózek spacerowy FUSION 2019 easyGO Denim typu ,,tandem”. Ten atrakcyjny model waży zaledwie 13 kg i jest wyposażony w bardzo duży kosz na zakupy. Wybierając miejski pojazd spacerowy dla rodzeństwa, warto zdecydować się na model taki jak choćby bliźniaczy wózek spacerowy TWINS RED 4baby. Taka nowoczesna ,,parasolka” wyróżnia się stosunkowo niewielkim rozmiarem i szerokością, dlatego bez problemu przejedziecie nim przez większość drzwi bez konieczności uprzedniego składania tego pojazdu dla bliźniąt.

Podsumowując: wózek spacerowy miejski powinien być zwinny, skrętny i łatwy
w składaniu (najlepiej jedną ręką). Nie zapomnijcie zaopatrzyć się też w model wygodny przy manewrowaniu, który sprawdzi się w sklepie, w transporcie komunikacją miejską albo przy pokonywaniu dużych lub mniejszych schodków. Większość rodziców marzy o modnym wózku spacerowym, który zada im szyku podczas przechadzek na terenie rodzinnego miasta.
W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele funkcjonalnych modeli miejskich wózków spacerowych. Naszym zdaniem szczególnie przydatne będą dla was te wyróżniające się lekką i aerodynamiczną konstrukcją oraz te z dużym koszem zakupowym i dodatkową torbą pielęgnacyjną.

Warto zobaczyć: