Mieszkanie w mieście ma wiele plusów, ale zdrowo i przyjemnie jest choć raz na jakiś czas wybrać się z dzieckiem na dłuższą wycieczkę, zaplanować rodzinny piknik albo wspólnie pospacerować brzegiem jeziora. Niezależnie od tego czy wybieracie się na spacer po lesie, czy macie zamiar przemierzać kamieniste ścieżki gdzieś na wsi, powinniście mieć do dyspozycji odpowiedni wózek terenowy. Spacerówki dostosowane do wszelkich nawierzchni zostały zaprojektowane tak, że z łatwością prowadzi się je jednakowo po żwirze, wyboistej leśnej drodze lub też nierównym chodniku. Czego można się spodziewać po wózku na wyjazd w plener? Jaki model sprawdzi się w waszym przypadku? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie poniżej.

Wózek spacerowy dostosowany do różnych rodzajów terenów - jakie cechy powinien spełniać?

Kluczowe parametry wózków spacerowych przystosowanych do jazdy poza miastem to zawieszenie na wszystkie koła i rodzaj samych kół oraz specjalnie bieżnikowane opony. Dobrym przykładem pojazdu odpowiedniego na wyjazd za miasto jest, chociażby wózek spacerowy NUNO Riko- wyróżniający się nowoczesnymi bezdętkowymi kołami z poliuretanu oraz możliwością złożenia razem z budką i barierką. Przyjmuje się, że w spacerowych wózkach terenowych idealne są sporych rozmiarów koła pompowane lub żelowe (z poliuretanu), które dobrze sprawdzają się na nierównej nawierzchni, a przy tym skutecznie wytłumiają wszelkie drgania (zapewnią więc waszemu dziecku prawdziwy komfort podróży). Na wyjazdy w plener poza miasto szczególnie przydatny okaże się np. wózek spacerowy Optimo II easyGO do 22 kg, którego atutem są solidne gumowe, pompowane koła, hamulec łączony oraz aż 4-stopniowa regulacja oparcia obsługiwana tylko jedną ręką. Jeśli lubicie rodzinne wypady za miasto, postarajcie się wybrać wózek spacerowy uwzględniający potrzeby waszego dziecka, które szybko może poczuć się zmęczone i znudzone w czasie trasy. Do zalet wózków spacerowych na wyjazdy w plener za miasto zalicza się również budkę składającą się razem ze stelażem, maksymalny zakres regulacji siedziska oraz opcję zmiany montażu siedziska (tyłem lub przodem do kierunku jazdy). Wózek spacerowy wyróżniający się takimi cechami ułatwia kontakt dziecka z rodzicami, bądź opiekunami oraz pozwala zmęczonemu malcowi spokojnie zdrzemnąć się w czasie dłuższej podróży. Nieocenioną cechą wózków na wypad za miasto jest również regulowana rączka, która ułatwia pchanie takiego pojazdu i nie nadwyręża sił rodziców podczas jego prowadzenia z dzieckiem w środku.

Który wózek spacerowy jest optymalny na wyprawę do lasu, a który na piknik w okolicy jeziora?

Jeśli zdecydujecie się na zakup pojazdu z solidną amortyzacją i o większych kołach z całorocznym bieżnikiem np. taki jak wózek spacerowy do 22 kg Corso Euro-Cartt o będziecie mogli wraz z dzieckiem cieszyć się jego wieloma funkcjami, zapominając o trudach związanych ze zmianą otoczenia. Na wędrówki po lesie szczególnie przydatny okaże się zwrotny wózek z obrotowymi kołami przednimi – takie cechy wyróżniają między innymi wózek spacerowy do 22 kg STINGER AIR 4baby z amortyzacją, hamulcem kół tylnych i barierką ochronną 360°. Dzięki tym elementom będziecie sprawnie manewrować między drzewami lub prowadzić pojazd wąskimi, piaszczystymi dróżkami. Rodzicom, którzy planują wypad nad jezioro albo majowy piknik na trawie rekomendujemy zwłaszcza wózki spacerowe z możliwością wpięcia gondoli lub przenośnego fotelika. Będziecie mieli lepszy dostęp do swojego maluszka, a jednocześnie w pełni skorzystacie z wypoczynku na łonie natury.

Spacerówki wygodne w podróży i umożliwiające przyjemne wypady za miasto.

Pamiętajcie, że wózki odpowiednie na wypady poza miasto cechują się zwykle większą wagą i rozmiarami, dlatego wybierzcie taki model, który jest szybki i wygodny w składaniu, a przy tym spokojnie zmieści się w bagażniku samochodu. Tutaj warto przyjrzeć się bliżej opisowi takiego modelu jak: wózek spacerowy CANNY easyGO, tóry pomimo sporych rozmiarów, ma sprytnie zlokalizowany pod siedziskiem mechanizm składania i po złożeniu zajmuje zaskakująco mało miejsca w bagażniku. Dłuższe spacery, jednodniowe wycieczki oraz okazjonalne wypady za miasto wymagają od was jako rodziców odpowiedniego przygotowania. Zadbajcie więc o wózek spacerowy wyposażony w wielofunkcyjną budkę z filtrem UV50+, wybierzcie model posiadający duży kosz na zakupy i torbę na artykuły pielęgnacyjne, taki z praktyczną ochroną przeciwdeszczową i ocieplaną osłoną na nóżki, jak również wózek z praktycznym uchwytem na kubek. Może wasze uznanie zdobędzie np. ważący zaledwie 10 kg nowoczesny wózek spacerowy Foxter Kunert, który posiada wyżej wspomniane, dodatkowe elementy wyposażenia, niezbędne podczas każdej wycieczki? Jaki rodzaj wózka spacerowego do 22 kg będzie naszym zdaniem optymalnym modelem dla rodziców, którzy chętnie i często podróżują za miasto? Polecamy wam np. wózek spacerowy Quantum 2021 easyGO z amortyzowanymi, pompowanymi kołami i regulowaną budką przeciwsłoneczną z dodatkową sekcją pozwalającą na większe pochylenie oraz innowacyjny system składania jedną ręką.

Jeśli zawsze preferowaliście aktywny tryb życia i kochaliście wypady za miasto, wcale nie musicie z nich rezygnować ze względu na posiadanie małego dziecka. W naszym sklepie znajdziecie wiele atrakcyjnych modeli wózków spacerowych, które będą odpowiednie na wyjazd w plener poza miasto. Zachęcamy was do bliższego zapoznania się z naszą ofertą i poczytania na temat parametrów poszczególnych spacerówek, które proponowaliśmy w niniejszym tekście. Częste wypady za miasto to przecież ekstra przeżycie dla całej rodziny!

Warto zobaczyć: