Jeśli planujcie zakup łóżeczka dziecięcego, pewnie zdążyliście już zauważyć, jak bogata jest oferta dostępnych na rynku mebli do spania i wypoczynku dla najmłodszych. Naszym skromnym zdaniem szczególnie warte uwagi są stabilne i wytrzymałe łóżeczka dziecięce wykonane z drewna. Czy już wiecie, na co trzeba zwracać szczególną uwagę, wybierając łóżeczko drewniane do pokoiku niemowlęcia albo przedszkolaka? Czy macie świadomość, jakie pułapki mogą czyhać na rodziców, którzy kierują się przy zakupie łóżeczka drewnianego obiegowymi opiniami znajomych lub tzw. pierwszym wrażeniem? Zachęcamy do wnikliwej lektury tego tekstu poradnikowego, być może ułatwi on dokonanie ważnego wyboru, jakim bez wątpienia jest zakup łóżeczka drewnianego dla waszej pociechy.

Łóżeczko drewniane tylko od sprawdzonych producentów

Łóżeczka drewniane powszechnie kojarzą się z wysoką jakością wykonania i bezpieczeństwem, ale trzeba mieć na względzie, że meble dziecięce tego typu nie zawsze są tak stabilne, wytrzymałe i przyjazne maluszkom, jak mogłoby się wydawać. Zanim zdecydujecie się na zakup pięknego łóżeczka drewnianego dla swojej pociechy, dokładnie poznajcie historię firmy jego producenta, sprawdźcie, czy wybrany przez was model spełnia normy jakościowe oraz posiada potrzebne certyfikaty dotyczące np. materiałów, z których wykonane jest łóżeczko drewniane. Przykładem godnych polecenia artykułów z kategorii łóżeczka drewniane są te od takich polskich producentów jak np. Klupś albo Drewex. Wyżej wymienione łóżeczka drewniane cechuje nie tylko najwyższa jakość wykonania i design przyjazny dziecku, ale też bezpieczne wykonanie np. z użyciem wyłącznie nietoksycznych, ekologicznych farb i lakierów.

Łóżeczko drewniane w rozmiarze i kształcie adekwatnym do potrzeb dziecka

Jednym z pierwszych pytań, na jakie musicie sobie odpowiedzieć kupując łóżeczko drewniane do pokoju dziecka, jest to dotyczące jego rozmiaru i przewidywanego czasu jego użytkowania. Jeśli macie w planach zakup pierwszego łóżeczka dla delikatnego noworodka lub wciąż bardzo wrażliwego niemowlęcia, wystarczy klasyczne łóżeczko drewniane ze szczebelkami w kolorze klasycznej bieli, lub w kolorze naturalnego drewna pokryte bezbarwnym lakierem. Z kolei rodzicom, którzy szukają bardziej uniwersalnego i ekonomicznego jednocześnie rozwiązania, rekomendujemy wybór nowoczesnego łóżeczka drewnianego z 3 wyjmowanymi szczebelkami, oraz 3 poziomami ułożenia materaca – będzie ono idealnie dostosowywało się do potrzeb zmieniającego się wraz z wiekiem dziecka. Jeśli myślicie o zakupie łóżeczka drewnianego, które będzie mogło służyć również starszemu dziecku – w wieku żłobkowym lub nawet przedszkolnym, zachęcamy was do zapoznania się z ofertą ciekawych w kształcie i praktycznych mebelków do spania z funkcją tapczanika.

Mebel będący prawdziwą ozdobą dziecięcego pokoiku

Wybierając mebel do spania do pokoju dziecka, oczywiście należy kierować nie tylko względami praktycznymi i bezpieczeństwem oraz rozmiarem łóżeczka. Trzeba mieć na względzie, że łóżeczko drewniane to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju, który służy maluchowi do zabawy, wypoczynku, jak również ma zapewnić jakże potrzebne poczucie bezpieczeństwa i własności, o którą uczy się samodzielnie dbać, utrzymywać ją w porządku. Jeśli jesteście zwolennikami urządzania pokoju dziecka w klasycznym, dość minimalistycznym stylu, zachęcamy do rozejrzenia się za modelami w standardowych rozmiarach i kształtach. Rodzicom, którzy nie przepadają z kolei za zbyt nowatorskimi meblami dziecięcymi warto polecić łóżeczka drewniane w klasycznych kształtach, ale wzbogacone o dodatkowe elementy np. szufladę na pościel i występujące w ciekawych wersjach kolorystycznych np. łóżeczka drewniane w kolorze dębu, grafitu, albo ozdobione na ramach aplikacjami przyjaznymi dziecku. Zdecydowanie do najbardziej oryginalnych, ale też modnych, a przy tym funkcjonalnych łóżeczek drewnianych należą te w stylu skandynawskim – łóżeczka drewniane domek albo tipi.

Zakup łóżeczka drewnianego dla dziecka to bardzo poważna sprawa. Warto zwrócić uwagę na wiele parametrów i uwzględnić wiele czynników, mając na uwadze nie tylko bezpieczeństwo i dobro dziecka, ale również aspekty wizualne związane z tak ważną częścią waszego domu, jaką jest królestwo dziecka, czyli jego pokoik.

Warto zobaczyć: