Wyprawka dla niemowlęcia- wybór miejsca do snu cz.1

2019-09-01 08:32:00
Wyprawka dla niemowlęcia- wybór miejsca do snu cz.1

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadają sobie przyszli rodzice- to jaki mebel wybrać do snu dla dziecka? Gdzie dziecko powinno spać w pokoju rodziców, we własnym pokoju, w kołysce, czy łóżeczku? Na rynku jest ogromny wybór wszelkiego asortymentu do spania. Należy jednak kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka.
Spanie w łóżku rodziców może okazać wygodnym rozwiązaniem gdy dziecko jest karmione piersią. Otóż mama nie musi wstawać, lecz może nakarmić niemowlę leżąc, często będąc
w półśnie. Wygodnym rozwiązaniem okaże się tutaj kokon niemowlęcy. Zabezpiecza on dziecko przed zgnieceniem czy sturlaniem. Tworzy zaciszną atmosferę oraz ułatwia zasypianie. Niemowlę śpiąc w swoim kokonie niemowlęcym zawsze czuje się jak w domu dlatego może posłuży
jako przenośne łóżeczko turystyczne. Można go używać jako leżaczek przenoszony do innego pokoju, na kanapę (pod warunkiem, że dziecko jeszcze samo się nie przemieszcza), dywan, dzięki czemu maluszek zawsze może towarzyszyć  mamie. Większość kokonów niemowlęcych można prać w pralce co jest dodatkowym atutem.
W pierwszych miesiącach życia maluszek jest bardzo mały i nie potrzebuje dużo miejsca do snu. Jednakowo kołyska dziecięca czy łóżeczko przystawne, tzw. przystawka nadają się na pierwsze miejsce do spania.
Kołyska i przystawka mają wspólną cechę - zawsze można śpiące dziecko umieścić w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Dzięki temu rodzic czuje się bardziej komfortowo i swobodnie, a dziecko bezpiecznie.
W łóżeczku dostawnym jedna ścianka zazwyczaj jest opuszczana, co umożliwia łatwy dostęp rodziców do dziecka w nocy, gdy domaga się ono, np. karmienia. Dodatkowo przystawki wyposażone są w kółka, dzięki którym można sprawnie przejechać w inne miejsce.  Kółka w razie potrzeby można zdemontować i używać jako wolnostojące łóżeczko. Kołyska niemowlęca - wyjątkową cechą i zaletą jednocześnie jest możliwość kołysania dziecka. Użytkując kołyskę należy pamiętać o zablokowaniu funkcji kołysania po zaśnięciu dziecka. Wyjątkowo ruchliwe dzieci mogą ją w czasie snu rozkołysać i z niej wypaść. Kołyski podobnie jak przystawki wyposażone są również dodatkowo w kółka. Niektóre modele posiadają funkcje elektroniczne takie jak: karuzela z kolorowymi zwierzętami lampką i melodiami.

Warto zobaczyć:

Autor:Grzegorz Kaczorowski