Materace lateksowe - wady i zalety

2022-02-05 18:05:00
Materace lateksowe - wady i zalety

Zakup łóżeczka do dziecięcego pokoju wiąże się z wyborem dopasowanego do niego materaca dla niemowlaka czy starszego malucha. Czy zastanawialiście się może nad zakupem lateksowego materaca do łóżeczka dziecięcego? W ostatnich latach największym zainteresowaniem klientów cieszą się materace termoelastyczne, ale warto wiedzieć, że także odpowiednio dobrany materac lateksowy zapewni małemu dziecku bezpieczny i zdrowy sen. Poznajcie najważniejsze cechy produkowanych współcześnie materacy z lateksu.

Materac lateksowy - czyli właściwie jaki?

Lateksowy materac dla noworodka czy starszego dziecka to produkt, do wykonania którego posłużył naturalny lub syntetyczny kauczuk z materiałem płynnym. Materace lateksowe z naturalnego kauczuku składają się z mieszaniny naturalnego mleczka kauczukowego z substancją go stabilizującą oraz innych składników takich jak np. woda, sole mineralne, cukry oraz białka żywicy. Z kolei materace wyprodukowane z lateksu sztucznego to produkty będące pochodną kauczuku naturalnego, uzyskane w złożonych procesach chemicznych. W kategorii materacy lateksowych z pewnością do najlepszych jakościowo należą te produkowane z użyciem naturalnego mleczka kauczukowego pozyskiwanego z drzew rosnących w Ameryce Środkowej i Południowej. Materace z kauczuku syntetycznego zwykle są tańsze od tych z naturalnego lateksu i są uważane za te w pełni antyalergiczne, ale z pewnością są gorszej jakości, a co za tym idzie zużywają się częściej niż materace lateksowe naturalne.

Wybór materaca z lateksu - czy to na pewno dobra decyzja

Wiele osób ma wątpliwości, czy warto kupić lateksowy materac do łóżeczka dziecięcego. Większość artykułów dziecięcych tego rodzaju wyróżnia wysoka cena, często znacznie przewyższająca koszt nabycia popularnego na rynku materaca piankowego. Poza tym, omawiając poszczególne typy materacy z lateksu, trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie produkty lateksowe są wolne od wad. Materace z lateksu syntetycznego może cechować słabsza przepuszczalność powietrza i średnia twardość – nieodpowiadająca przecież każdemu użytkownikowi. Co więcej, zdaniem wielu klientów materace lateksowe cechuje stosunkowo małą odporność na wilgoć, temperaturę oraz promieniowanie UV. Oczywiście wyżej wymienione mankamenty nie dotyczą wszystkich typów rozwiązań stosowanych w materacach lateksowych. Jeśli macie w planach zakup lateksowego materaca do łóżeczka dziecięcego, uważnie przejrzyjcie ofertę sklepów z materacami dla dzieci klasy premium. Z pewnością uda wam się znaleźć model jak najlepiej dopasowany do potrzeb waszej pociechy.

Lateksowy materac dla dziecka - zwróćcie uwagę na idealne dopasowanie

Jeśli rozglądacie się za materacem, który zapewni dziecku spokojny i zdrowy sen, warto rozważyć zakup dobrej jakości materaca właśnie z lateksu. Atutem tego rodzaju materaca do łóżeczka dziecięcego jest idealne dopasowanie do kształtu ciała, ponadprzeciętna elastyczność oraz wypośrodkowana twardość takiego posłania. Choć materace lateksowe należą do produktów stosunkowo drogich, warto mieć świadomość, że są wytrzymałe i dobrze użytkowane mogą służyć również młodszemu rodzeństwu waszej pierworodnej pociechy. Materac lateksowy może być dobrym rozwiązaniem, jeśli szukacie modelu odpowiedniego dla malucha z astmą albo alergią. Większość materacy lateksowych (dotyczy to zwłaszcza tych z kauczuku syntetycznego) nie ma właściwości uczulających, a ponadto jest bardzo łatwa do utrzymania w należytej czystości. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup materaca lateksowego, często wśród jego zalet wymieniają także dobrą elastyczność punktową i przyjemną sprężystość.

Czy zakup lateksowego materaca do łóżeczka dziecięcego to dobra decyzja?

Zdecydowanie tak, jeśli weźmiecie pod uwagę poszczególne cechy materacy wykonanych z naturalnego i sztucznego kauczuku. Wbrew obiegowym opiniom niektórych osób, lateksowy materac dla noworodka też może być wygodny, trwały, a przy tym zdrowy dla waszej pociechy. Zachęcamy was do bliższego zapoznania się z ofertą materacy dziecięcych klasy premium dostępnych na naszej stronie.

Dostępne u nas modele takie jak: TRIO LATEX COMFORT 120x60, VARIO LATEX 120cm x 60cm z pokrowcem Cotton-BCI, czy też DUO LATEX i KOKOS COMFORT 120x60 cm to przykłady nowocześnie zaprojektowanych materacy dziecięcych, które stanowią wyjątkowe połączenie: wysokiej jakości, trwałości, elastyczności, jak również kilku stopni twardości – dopasowanych do potrzeb małego dziecka.

Warto zobaczyć:

 

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski; Zdjęcie autorstwa Emma Bauso z Pexels