Jako rodzice małego dziecka z pewnością dokładacie wszelkich starań, by zapewnić mu zdrowy i harmonijny rozwój już od pierwszych dni życia. Czy dokonaliście już wyboru związanego z zakupem łóżeczka dziecięcego i dopasowanego do niego materaca? Jeśli to ważne zadanie jeszcze przed wami, dokładnie przeczytajcie niniejszy tekst. Wyjaśniamy w nim najczęściej występujące zaburzenia podczas snu i doradzamy, jak sobie z nimi radzić dzięki stosowaniu specjalnie przystosowanych materacy do łóżeczka dziecięcego.

Powszechnie znane zaburzenia snu

Zdaniem lekarzy jednym ze sprawdzonych sposobów dbania o zdrowie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych jest zapewnianie nie tylko odpowiedniej długości, ale też jakości snu. Naukowe badania z ostatnich lat pokazują, że wszelkie zaburzenia podczas snu mają ogromny wpływ na samopoczucie psychofizyczne zarówno dorosłych, jak i dzieci już od pierwszych chwil życia. Wśród najbardziej typowych zaburzeń podczas snu lekarze wyróżniają również kilka bardzo często występujących nawet u niemowląt, czy noworodków takich jak np. lunatykowanie, lęki nocne, koszmary senne, czy też chrapanie pierwotne. Każda z tych dolegliwości powinna być omawiana z pediatrą i w razie potrzeby konsultowana np. z psychologiem, ortopedą, czy fizjoterapeutą. Jeśli wasze dziecko śpi niespokojnie, bardzo wierci się podczas snu, budzi się z objawami paniki, albo cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, konieczne jest zasięgnięcie porady specjalisty a przede wszystkim zakup odpowiedniego materaca skutecznego w walce z wszelkimi zaburzeniami snu.

Materac do łóżeczka dziecięcego - jaki się sprawdza na zaburzenia snu?

Oczywiście sam materac nie może wyleczyć zaburzeń snu u dziecka, ale może on wyraźnie złagodzić niektóre ich objawy. Kiedy już zapewnicie swojemu dziecku odpowiednie miejsce i temperaturę do spania, warto zaopatrzyć je również w jeden z nowocześnie zaprojektowanych modeli luksusowych materacy do łóżeczka dziecięcego. Jakie cechy powinien spełniać materac przydatny w walce z zaburzeniami snu? Zdaniem fizjoterapeutów taki produkt ma idealnie dopasowywać się do kształtu ciała maluszka (jak np. materac dla niemowlaka VARIO VISCO 120cm x 60cm z pokrowcem Amicor), zapewniać mu właściwą wentylację. Jeśli zależy wam na zdrowym i harmonijnym rozwoju swojej pociechy, nie wahajcie się wybrać materaca dla noworodka czy starszego malucha, który posiada właściwości niwelujące napięcie mięśniowe czy zapobiegające bólom kręgosłupa. Wsparciem w walce z zaburzeniami snu u noworodka czy niemowlęcia są też poszczególne elementy materaca do łóżeczka dziecięcego np. materiał nawierzchniowy, czy też specjalny pokrowiec o cechach antyalergicznych w takich modelach jak np. np. FIKI MIKI Materac Lateks antyalergic 120/60/9,5 covers ML1 box.

Rodzicom, których dzieci borykają się z zaburzeniami snu albo są na takowe bardzo narażone, serdecznie polecamy materace dostępne w naszym sklepie internetowym - zwłaszcza te zaklasyfikowane do kategorii wyrobów medycznych, posiadające specjalne parametry antyalergiczne (np. materac FIKI MIKI SENSITIVE Antyalergic MS11 120/60/12, materac dziecięcy „VERA" MVHRPUR1 antyalergic covers) lub materace przydatne w prowadzeniu prozdrowotnej domowej gimnastyki z małym dzieckiem (np. FIKI MIKI Materac do ćwiczeń ruchowych Biały MRR1).

Pamiętajcie, że jednym z kluczowych czynników mających wpływ na zdrowy i harmonijny rozwój człowieka jest dobrej jakości sen. Zaburzeń snu zwłaszcza u noworodków oraz niemowląt nie można lekceważyć, w razie potrzeby należy jak najszybciej wdrożyć ich leczenie, nie zapominając o tak podstawowej kwestii, jak zakup materaca wspierającego regenerację podczas wypoczynku malucha.

Warto zobaczyć: