Jeśli jesteście w trakcie kompletowania wyprawki dla noworodka lub macie w planach remont pokoju swojej starszej pociechy, zapewne dużo czasu poświęcacie na wybór stabilnego i bezpiecznego łóżeczka dziecięcego. Warto pamiętać, że gwarancją bezpiecznego oraz komfortowego snu malucha jest jednak nie tylko odpowiednie łóżeczko, ale również materac. Jakie materace są obecnie dostępne na rynku artykułów dziecięcych? Który rodzaj będzie idealny dla niemowlaka lub dla starszego dziecka? Zapraszamy do skorzystania z informacji i wskazówek zawartych w poniższym tekście.

Ekonomiczny materac do łóżeczka dziecięcego - modele piankowe

Do najpopularniejszych rodzajów materaców dziecięcych powszechnie zalicza się modele lekkie i zazwyczaj antyalergiczne wykonane ze specjalnej pianki. Zanim jednak podejmiecie decyzję o zakupie materaca piankowego, dokładnie zapoznajcie się z cechami tego rodzaju pokrycia na łóżeczko. Materac do łóżeczka dziecięcego wykonany z poliuretanowej pianki jest zwykle atrakcyjny cenowo i przewiewny, ale może być podatny na odkształcenia i w konsekwencji nie zawsze korzystny dla zdrowia małego dziecka. Jeśli potrzebujcie materaca dla niemowlaka lub niemowlęcia w pierwszych miesiącach życia, raczej nie powinniście wybierać modeli wykonanych wyłącznie z termoelastycznej pianki – są one bardzo miękkie, a więc maluch może się w nie łatwo zapadać. Materac dla niemowlaka powinien odznaczać się kilkoma strefami poziomami twardości i posiadać właściwości antyalergiczne – jak np. model VIVO CLIMATEX od polskiego producenta Baby’s Zone. Jeśli chodzi o materac do łóżeczka dziecięcego z pianki, najlepszym rodzajem będzie taki wyprodukowany z pianki wysokoplastycznej, którą jest dosyć twarda i sztywna, a co więcej odporna na odkształcenia i odpowiednia dla kształtującego się dopiero kręgosłupa maleńkiego dziecka. Ciekawym i wartym rozważenia rozwiązaniem będzie zakup wysokogatunkowego materaca dwustronnego jak np. VARIO LATEX 120 cm x 60 cm, gdzie właściwości oddychającej poliuretanowej pianki R doskonale łączą się z elastycznością naturalnego lateksu.

Materac odpowiedni dla starszych niemowląt - modele lateksowe

Który materac do łóżeczka dziecięcego będzie odpowiedni dla waszej pociechy? W ostatnich latach dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również materace z lateksu naturalnego lub syntetycznego. Materac z prawdziwego lateksu będzie dobrym wyborem dla dziecka powyżej 6-miesięcy, idealnie dopasowuje się on do kształtu ciała niemowlęcia, a przy tym nie chłonie wilgoci i nie nagrzewa się. Dla rodziców dzieci ze skłonnością do uczuleń lub astmą polecanym rozwiązaniem będzie natomiast materac do łóżeczka dziecięcego z lateksu syntetycznego (zwykle mniej przewiewny od naturalnego kauczuku, ale za to o właściwościach antyalergicznych ). Czy lateksowy materac nadaje się również do stosowania u dzieci wymagających szczególnej opieki np. z powodu dysfunkcji narządu ruchu? Warto dokładnie zapoznać się z ofertą sklepów oferujących nowoczesne modele materacy dziecięcych. W naszym sklepie znajdziecie również lateksowe materace do zadań specjalnych np. ML1 antyalergic coversskutecznie zapobiegający wadom postawy i wspomagający leczenie chorób układu nerwowo-mięśniowego.

Ekologiczne materace z naturalnym wypełnieniem

Jeśli interesują was naprawdę nowoczesne rozwiązania i chcielibyście zakupić dla swojego dziecka materac do łóżeczka z ekologicznym wypełnieniem, zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych w naszym sklepie materacy dziecięcych premium. Wśród nich znajdziecie wiele atrakcyjnych modeli zawierających wpisujące się w ekotrendy wypełnienie np. z dobrze dopasowującej się do ciała gryki (jednostronny materac GRYKO-SEN), czy też z trwałego włókna kokosowego (DANPOL materac kokosowy KOALA). Materac do łóżeczka dziecięcego ze specjalnie przetworzonego kokosa lub gryki to sposób na zapewnienie dziecku prawidłowej cyrkulacji powietrza podczas snu oraz chronienie go przed roztoczami, czy uczuleniem.

Innowacyjne materace dwustronne i wielowarstwowe

Omawiając poszczególne rodzaje materacy do łóżeczka dziecięcego, nie sposób pominąć milczeniem wyjątkowych modeli hybrydowych – łączących w sobie właściwości np. materaca piankowego z lateksowym albo piankowego z naturalnym wypełnieniem. Materac do łóżeczka dziecięcego dwustronny lub łączony to z pewnością dobry dla zdrowia dziecka i bardzo ekonomiczny wybór. Takie materace odpowiadają zróżnicowanym potrzebom zarówno noworodków, jak i starszych dzieci – wystarczy więc odwrócić materac na drugą stronę, zamiast martwić się zakupem kolejnego modelu dostosowanego wyłącznie do starszych użytkowników.

Jesteście szczególnie zainteresowani modelami dwustronnymi materacy do łóżeczka dziecięcego i chcecie wiedzieć więcej na temat ich właściwości? Serdecznie zachęcamy do szczegółowego przejrzenia opisów dostępnych u nas modeli takich jak np. DANPOL materac kokos-pianka-kokos Komfort II T18 MP, czy też materac dla niemowlaka DUO LATEX i KOKOS COMFORT.

Warto zobaczyć: