Jeśli jesteście rodzicami dziecka w wieku przedszkolnym doskonale zdajecie sobie sprawę, że wasza pociecha coraz więcej czasu pragnie spędzać w swoim cudownym królestwie – czyli własnym pokoiku. Do najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecka bez wątpienia należy łóżeczko. Jak wybrać odpowiednie miejsce do spania dla przedszkolaka? Jakie modele łóżek najlepiej sprawdzają się dla maluchów 3, 4 i 5-letnich? Zapraszamy do lektury wpisu poradnikowego na temat tej ważnej kwestii.

Cechy łóżeczka dla dziecka w wieku przedszkolnym

Przedszkolaki są bardzo aktywne ruchowo, ciekawe świata, ich codzienne zabawy stają się coraz bardziej skomplikowane i bogate w szczegóły. Okres przedszkolny to ten obfitujący w wiele emocji, czasem lęki związane z odseparowaniem dziecka od rodziców śpiących w innym pokoju. Jeśli szukacie łóżeczka, które sprosta potrzebom żywotnego i wrażliwego przedszkolaka, poważnie rozważcie zakup łóżeczka drewnianego. Waszej uwadze polecamy zwłaszcza wysokiej jakości łóżeczka od renomowanych polskich producentów np. Drewex albo Klupś. Łóżeczko drewniane idealne dla malucha uczęszczającego do przedszkola to takie charakteryzujące się solidną budową, odporne na wstrząsy i wykonane z litego drewna pokrytego nietoksycznym lakierem lub w pełni ekologicznymi farbami. Jakie łóżeczko drewniane wybrać dla swojej pociechy? Zachęcamy byście dokładnie przyjrzeli się modelom łóżek dla dzieci przypisanych do kategorii mebelki dziecięce – z pewnością znajdziecie tam funkcjonalne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne posłanie dla swego ukochanego przedszkolaka.

Klasyczne łóżeczko drewniane

Wybór i zakup łóżka dla przedszkolaka to poważna sprawa - jeśli jednak podejmiecie słuszną decyzję, łóżeczko drewniane będzie służyło waszemu dziecku nie przez kilka miesięcy, ale cały okres przedszkolny, a nawet pierwsze lata nauki szkolnej. Niektórzy rodzice nie doceniają funkcjonalności i innych walorów, jakie mają dostępne na rynku łóżeczka drewniane. Tymczasem ,,łóżeczko drewniane” to obecnie pojęcie określające wiele nowocześnie zaprojektowanych modeli mebli dziecięcych. Dla maluchów w wieku przedszkolnym rekomendujemy zwłaszcza łóżeczka drewniane z funkcją tapczanika, mające kilka wyjmowanych szczebelków oraz praktyczne 3 poziomy ułożenia materaca.

Modne łóżeczko drewniane domek lub tipi

Jeśli w bogatej ofercie dostępnych na rynku klasycznych łóżeczek drewnianych nie znaleźliście tego idealnego właśnie dla waszej pociechy, warto przyjrzeć się bliżej łóżeczkom drewnianym w nowej odsłonie. Co powiecie na modne ostatnimi czasy łóżeczko drewniane domek albo tipi? Wymienione wyżej modele łóżeczek drewnianych o nietypowym kształcie przywodzą na myśl przytulne wnętrza w skandynawskim stylu, a przy tym są starannie wykonane – zwracają uwagę dbałością o każdy detal, często mają zaokrąglone i dokładnie wyszlifowane elementy, jak również pojemne szuflady na pościel czy drobne zabawki. W szerokim asortymencie łóżeczek drewnianych domek albo tipi znajduje się co najmniej kilka rozmiarów, które powstały na podstawie tabel prezentujących wagę i wzrost typowe dla dziewczynek i chłopców w wieku przedszkolnym. Wybierając łóżeczko domek lub tipi dla dziecka, postarajcie się o takie, które będzie zapewniało dziecku bezpieczną przestrzeń do spania, wypoczynku, albo wesołej zabawy. Pamiętacie swoje dzieciństwo, kiedy to uwielbialiście szykować domek z krzeseł przykrytych kocem, albo budowaliście na wersalce rodziców konstrukcję przypominającą piracki statek lub namiot tajemniczych Indian? Dzięki nowoczesnym formom łóżeczek drewnianych możecie zapewnić swoim przedszkolakom extra zabawę – nie zapominając równocześnie o ich bezpieczeństwie podczas snu.

Warto zobaczyć: