Kiedy jest odpowiedni moment na zakup tapczanika dla dziecka?

2022-01-07 22:25:00
Kiedy jest odpowiedni moment na zakup tapczanika dla dziecka?

Wszystko, co wiąże się ze zdrowiem, wypoczynkiem i harmonijnym rozwojem dziecka to bardzo ważne kwestie dla jego rodziców, dlatego urządzając pokój malucha dokładają wszelkich starań, by spełniał on wszelkie potrzeby malucha, był bezpieczny i przytulny. Czy macie wrażenie, że wasze dziecko już wyrosło z pierwszego łóżeczka i potrzebuje większego, a zarazem wygodniejszego posłania o wyglądzie bardziej zbliżonym do łóżka osób dorosłych? Jeśli tak, koniecznie przeczytajcie niniejszy tekst – doradzamy, kiedy warto pomyśleć o zakupie tapczanika dla dziecka, zwracamy uwagę, jakie korzyści wynikają z wyboru np. łóżeczka drewnianego z funkcją tapczanika.

Większe łóżeczko drewniane czy tapczanik dla dziecka?

Kiedy wasza pociecha staje się coraz starsza i bardziej samodzielna, z pewnością dokładacie wszelkich starań, by jej otoczenie zmieniało się, było optymalnie dostosowane do aktualnych potrzeb oraz możliwości. Zdaniem większości pediatrów oraz pedagogów dziecięcych dobrym okresem na zmiany w dziecięcym pokoju, a co za tym idzie rozważanie zakupu nowego łóżeczka jest czas między 18 a 24 miesiącem życia dziecka. Jeśli na pierwsze łóżeczko dla swojej pociechy wybraliście standardowe łóżeczko drewniane o wymiarach 120 × 60 cm, pewnie zauważacie, że dorastający maluch potrzebuje już większej przestrzeni do spania i niekoniecznie komfortowo czuje się z ograniczeniami w postaci wysokich szczebelków pierwszego łóżeczka. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na, to kiedy jest odpowiedni moment na zakup tapczanika dla dziecka – jedne maluchy będą dobrze spały na takim łóżeczku już w wieku 2 lat, inne dopiero po ukończeniu 3. roku życia. Warto zawczasu zadbać o komfortowy i spokojny sen swojej pociechy i zakupić dziecku łóżeczko drewniane z funkcją tapczanika – jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, a jednocześnie minimalizujące stres, jaki może wiązać się dla dziecka ze zmianą pierwszego łóżeczka na takie o większym rozmiarze. Na rynku artykułów dziecięcych z kategorii łóżeczka dziecięce znajdziecie obecnie wiele interesujących polskich łóżeczek drewnianych, które można łatwo przekształcić w wygodne i bezpieczne posłanie dla starszego dziecka np. modele z firmy Klupś takie jak choćby łóżeczko drewniane – tapczanik Blanka biel o wymiarach 1400 × 70 cm.

Zakup łóżeczka drewnianego z funkcją tapczanika - czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców chciałoby kupić dla swojego dziecka tapczanik jako kolejne łóżeczko, ale mają obawy związane z tego rodzaju zakupem. Czy przejście na większe łóżko będzie dobre dla rozwoju psychoemocjonalnego dziecka? Czy ruchliwe dziecko nie spadnie z tapczanika? Czy maluch prześpi spokojnie całą noc na posłaniu takim jak nowoczesny dziecięcy tapczanik? Jeśli wasza pociecha nie ma problemów z nocnym wybudzaniem się, nie moczy się w czasie snu, nie reaguje lękiem na odseparowanie od rodziców, warto poważnie rozważyć zakup tapczanika dla dziecka. Tego rodzaju mebelek do spania dla dziecka to coraz częściej łóżeczko zaopatrzone w ochronne barierki, okazuje się więc równie bezpieczne, co tradycyjne łóżeczko drewniane ze szczebelkami i wysokim materacem. Zakup tapczanika dla dziecka albo łóżeczka drewnianego z funkcją tapczanika to przeważnie decyzja bardzo dobra również pod względem praktycznym oraz ekonomicznym. Warto zwrócić uwagę, że dostępne na rynku tapczaniki można często doposażyć o dodatkowe elementy lub korzystając ze wskazówek producenta zmodyfikować tak – aby służyły dziecku nawet przez kilka lat.

Korzyści ze spania na tapczaniku dla starszych dzieci

Oczywiście każde dziecko ma inne potrzeby, wymagania i oczekiwania, ale większość rodziców, którzy zdecydowali się na zakup tapczanika do dziecięcego pokoju wskazuje na podobne korzyści z tego faktu wynikające. Dzieci śpiące na tapczaniku są bardziej spokojne w nocy, czują się traktowane jak dorośli – chętniej więc stają się samodzielne np. podczas czynności toaletowych, czy ubierania się. Maluchy w wieku 2-3 lata korzystające z tapczanika w większości przypadków nie mają problemów z zaśnięciem, dużo rzadziej albo w ogóle nie budzą w nocy, po spaniu się wypoczęte i pełne niespożytej energii. Wybór tapczanika dla dziecka albo łóżeczka drewnianego z funkcją tapczanika to spora oszczędność czasu oraz miejsca, a zarazem gwarancja zdrowego i spokojnego snu malucha. Jeśli szukacie sprawdzonego sposobu na zapewnienie dziecku błogiego snu oraz wypoczynku niezbędnego przed beztroską zabawą lub początkami nauki, wybierzcie dla swojej pociechy wygodny, funkcjonalny tapczanik - najlepiej od polskiego producenta!

Warto zobaczyć:

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski