Kompleksowy przewodnik po wózku Easy Go Domino: Bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygoda

2024-02-11 12:38:00
Kompleksowy przewodnik po wózku Easy Go Domino: Bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygoda

Wózek Easy Go Domino to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy poszukują wózka dziecięcego łączącego w sobie bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygodę. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego zaletom, konstrukcji oraz dodatkowym funkcjom, które sprawiają, że wózek ten cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców.

Wprowadzenie do wózka spacerowego Easy Go Domino

Marka Easy Go zdobyła uznanie na rynku wózków dziecięcych dzięki swoim innowacyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniom. Jednym z popularnych modeli tej marki jest wózek spacerowy Easy Go Domino, który łączy w sobie wygodę, bezpieczeństwo i atrakcyjny design. W kolejnych sekcjach przyjrzymy się bliżej jego cechom i funkcjom.

Opis wózka spacerowego Easy Go Domino

Wózek Easy Go Domino to lekki i wygodny wózek spacerowy, który sprawdzi się zarówno podczas miejskich spacerów, jak i na bardziej wymagającym terenie. Opis wózka spacerowego Easy Go Domino obejmuje takie cechy jak regulowane siedzisko, możliwość zamontowania miękkiej gondoli, czy też łatwość składania i rozkładania wózka. Wózek ten posiada również amortyzowane koła, które zapewniają komfort jazdy dla dziecka oraz wygodę prowadzenia dla rodzica.

Zalety i funkcjonalność wózka Easy Go Domino

Wśród zalet i funkcjonalności wózka Easy Go Domino warto wymienić:

 • lekka i wytrzymała konstrukcja,

 • regulowane siedzisko z możliwością ustawienia w pozycji leżącej,

 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa,

 • regulowany podnóżek,

 • amortyzowane koła z możliwością blokady kół przednich,

 • łatwość składania i rozkładania wózka.

Te cechy sprawiają, że wózek Easy Go Domino jest nie tylko wygodny dla dziecka, ale również łatwy i przyjemny w prowadzeniu dla rodzica.

Zestaw 2w1: Wózek dla dzieci i miękka gondola

Easy Go Domino dostępny jest również w opcji zestaw 2w1, co oznacza, że wózek można wykorzystać zarówno jako wózek dla dzieci w starszym wieku, jak i jako wózek głęboki dla niemowląt. W zestawie znajduje się miękka gondola, która może być łatwo zamontowana na stelażu wózka. Gondola ta posiada miękkie i wygodne wnętrze, regulowany daszek oraz folię przeciwdeszczową, co zapewnia komfort i ochronę dla dziecka. Dzięki temu rodzice mają do dyspozycji wózek, który będzie służył im przez dłuższy czas, dostosowując się do potrzeb rosnącego dziecka.

Bezpieczeństwo i normy europejskie

Wózek Easy Go Domino został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie dzieci, spełniając wymagania europejskich norm bezpieczeństwa. W kolejnych sekcjach omówimy, jakie elementy wózka zapewniają bezpieczeństwo dziecka oraz jakie normy europejskie spełnia wózek.

Bezpieczeństwo dzieci w wózku Easy Go Domino

Wózek Easy Go Domino posiada szereg elementów, które zapewniają bezpieczeństwo dziecka podczas spacerów. Należą do nich:

 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa – utrzymują dziecko w stabilnej pozycji, chroniąc je przed wypadnięciem z wózka,

 • amortyzowane koła – zapewniają komfort jazdy dla dziecka, minimalizując wstrząsy podczas jazdy po nierównym terenie,

 • blokada kół przednich – umożliwia zablokowanie kół przednich, co zwiększa stabilność wózka na nierównym terenie,

 • hamulec nożny – pozwala na zatrzymanie wózka jednym naciśnięciem, zapewniając kontrolę nad wózkiem w każdej sytuacji.

Dzięki tym elementom, wózek Easy Go Domino gwarantuje bezpieczeństwo dziecka podczas spacerów, zarówno w mieście, jak i na bardziej wymagającym terenie.

Europejska norma bezpieczeństwa dla wózków dziecięcych

Wózek Easy Go Domino spełnia europejską normę bezpieczeństwa EN 1888:2012, która określa wymagania i metody badań dla wózków dziecięcych. Norma ta obejmuje takie aspekty jak:

 • konstrukcja i wytrzymałość wózka,

 • stabilność wózka,

 • bezpieczeństwo pasów i zabezpieczeń,

 • hamowanie i blokowanie kół,

 • odporność na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Spełnienie europejskiej normy bezpieczeństwa EN 1888:2012 przez wózek Easy Go Domino świadczy o jego wysokiej jakości i dbałości o bezpieczeństwo dzieci podczas spacerów.

Szczegółowe wymiary i konstrukcja wózka

W tej sekcji omówimy wymiary wózka Easy Go Domino, jego konstrukcję oraz materiały użyte do produkcji. Pozwoli to na lepsze zrozumienie, jak wózek sprawdzi się w codziennym użytkowaniu oraz jakie korzyści przynosi jego system składania.

Wymiary wózka Easy Go Domino

Wózek Easy Go Domino charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, które ułatwiają jego przechowywanie i transport. Wymiary wózka po złożeniu wynoszą 60 cm szerokości, 90 cm długości i 40 cm wysokości. Po rozłożeniu wózek ma 60 cm szerokości, 100 cm długości i 110 cm wysokości. Dzięki tym wymiarom, wózek łatwo zmieści się do bagażnika większości samochodów oraz nie zajmuje dużo miejsca w domu.

System składania wózka i jego zalety

System składania wózka Easy Go Domino został zaprojektowany z myślą o łatwości i szybkości składania oraz rozkładania wózka. Wózek można złożyć jednym ruchem, co pozwala na szybkie przygotowanie go do transportu czy przechowywania. Zalety tego systemu to:

 • szybkość i łatwość składania,

 • możliwość składania wózka jedną ręką,

 • kompaktowe wymiary po złożeniu,

 • automatyczne zabezpieczenie przed rozłożeniem wózka podczas transportu.

Montaż siedziska i miękkiej gondoli

Wózek Easy Go Domino pozwala na montaż siedziska oraz zamontowanie miękkiej gondoli, co czyni go praktycznym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą korzystać z wózka zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Instrukcje montażu są proste i intuicyjne, a kroki do zamontowania siedziska i gondoli to:

 1. rozłożenie ramy wózka,

 2. zamocowanie adapterów do ramy wózka,

 3. umieszczenie siedziska lub gondoli na adapterach,

 4. zablokowanie siedziska lub gondoli za pomocą zabezpieczeń.

Dzięki tym krokom, montaż siedziska i miękkiej gondoli jest szybki i łatwy, co pozwala na swobodne korzystanie z wózka w różnych konfiguracjach, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Koła i ich regulacja

W tej części omówimy amortyzację kół wózka Easy Go Domino, ich właściwości oraz możliwości regulacji. Pozwoli to na lepsze zrozumienie, jak wózek sprawdzi się podczas codziennych spacerów oraz jakie korzyści przynosi jego konstrukcja.

Amortyzacja kół dla wygody i bezpieczeństwa

Amortyzowane koła wózka Easy Go Domino zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas spacerów. Amortyzacja kół pozwala na lepsze tłumienie nierówności terenu, co przekłada się na komfort jazdy dla dziecka oraz mniejsze obciążenie dla ramy wózka. Korzyści płynące z amortyzacji kół to:

 • lepsze tłumienie drgań i nierówności,

 • większy komfort jazdy dla dziecka,

 • zmniejszenie obciążenia ramy wózka,

 • poprawa bezpieczeństwa podczas jazdy po nierównym terenie.

Regulowane koła: przednie i duże koła

Wózek Easy Go Domino posiada regulowane koła, co pozwala na dostosowanie wózka do różnych warunków terenowych. Przednie koła są obrotowe, co ułatwia manewrowanie wózkiem, natomiast duże koła z tyłu zapewniają stabilność i lepsze tłumienie nierówności. Różnice między kołami przednimi a dużymi to:

 • przednie koła są obrotowe, co ułatwia manewrowanie,

 • duże koła z tyłu zapewniają stabilność i lepsze tłumienie nierówności,

 • możliwość blokady obrotu przednich kół w celu zwiększenia stabilności na nierównym terenie.

Średnica kół i ich wpływ na codzienne spacery

Średnica kół wózka Easy Go Domino została dobrana tak, aby zapewnić komfort podczas codziennych spacerów. Większa średnica kół pozwala na lepsze tłumienie nierówności oraz łatwiejsze pokonywanie przeszkód, takich jak krawężniki czy kamienie. Wpływ średnicy kół na komfort spacerów to:

 • lepsze tłumienie nierówności,

 • łatwiejsze pokonywanie przeszkód,

 • większa stabilność wózka,

 • poprawa komfortu jazdy dla dziecka.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Wózek Easy Go Domino oferuje również szereg wysokiej jakości dodatkowych funkcji i akcesoriów, które zwiększają komfort i wygodę podczas spacerów. W tej sekcji omówimy pojemny kosz na zakupy, budki przeciwsłoneczne oraz folię przeciwdeszczową.

Pojemny kosz na zakupy

Wózek Easy Go Domino wyposażony jest w pojemny kosz, który umożliwia przechowywanie niezbędnych przedmiotów podczas spacerów. Kosz na zakupy jest łatwo dostępny i pozwala na przenoszenie zarówno zakupów, jak i niezbędnych akcesoriów dla dziecka. Zalety pojemnego kosza na zakupy to:

 • łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów,

 • możliwość przenoszenia zakupów oraz akcesoriów dla dziecka,

 • duża pojemność, dzięki której można uniknąć noszenia dodatkowych toreb.

Budki przeciwsłoneczne dla ochrony przed słońcem

Wózek Easy Go Domino wyposażony jest również w budki przeciwsłoneczne, które chronią dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Budki przeciwsłoneczne są wykonane z materiałów o wysokim współczynniku ochrony przed promieniowaniem UV. Właściwości budki przeciwsłonecznej to:

 • ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych,

 • wysoki współczynnik ochrony przed promieniowaniem UV,

 • możliwość regulacji kąta nachylenia budki w zależności od kierunku padania promieni słonecznych.

Folia przeciwdeszczowa dla ochrony przed złymi warunkami pogodowymi

Wózek Easy Go Domino posiada również folię przeciwdeszczową, która chroni dziecko przed deszczem i wiatrem. Folia przeciwdeszczowa jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają ochronę przed złymi warunkami pogodowymi, jednocześnie umożliwiając prawidłową cyrkulację powietrza. Właściwości folii przeciwdeszczowej to:

 • ochrona przed deszczem i wiatrem,

 • zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza,

 • łatwość montażu i demontażu folii na wózku.

Podsumowanie

Wózek Easy Go Domino to kompleksowe rozwiązanie dla rodziców, którzy poszukują wózka łączącego bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygodę. Wózek ten oferuje szeroką gamę zalet, takich jak:

 • zestaw 2w1 z miękką gondolą bądź rok po roku,

 • spełnienie europejskich norm bezpieczeństwa,

 • szczegółowe wymiary i konstrukcja,

 • regulowane koła z amortyzacją,

 • pojemny kosz na zakupy,

 • budka przeciwsłoneczna z wysokim współczynnikiem ochrony przed promieniowaniem UV,

 • folia przeciwdeszczowa dla ochrony przed złymi warunkami pogodowymi.

Wózek Easy Go Domino to doskonały wybór dla rodziców, którzy cenią sobie praktyczność, komfort i bezpieczeństwo podczas spacerów z dzieckiem. Dzięki swoim zaletom, wózek ten sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas dłuższych wycieczek.

Warto zobaczyć:

Autor:Grzegorz Kaczorowski