Kiedy na świat przychodzi nasze upragnione dziecko, staramy się zrobić wszystko, by czuło się kochane, było bezpieczne i mogło się zdrowo, harmonijnie rozwijać. Ale pierwsze miesiące z niemowlakiem w domu bywają sporym wyzwaniem dla wszystkich członków rodziny – czasem trudno uspokoić płaczącego maluszka i pogodzić opiekę nad nim ze swymi codziennymi obowiązkami. Jeśli szukacie praktycznego, a zarazem wielofunkcyjnego urządzenia, które ułatwi zajmowanie się wymagającym niemowlakiem, warto byście zainteresowali się bogatą ofertą takich artykułów dziecięcych jak: huśtawka dla niemowlaka, leżaczek dla niemowlaka czy bujak dla niemowlaka. Dlaczego warto zainwestować w leżaczek, bujaczek albo huśtawkę dla niemowlaka? Kołysanie skutecznie uspokaja i wycisza maluszki, pozytywnie stymuluje ich układ przedsionkowy, przypominając im bezpieczne chwile, gdy były jeszcze pod sercem mamy.

Huśtawka dla niemowlaka do domu - czy to dobry pomysł?

Huśtawka kojarzy nam się z dziecięcą, wesołą zabawą w ogrodzie, albo sporych rozmiarów siedziskiem na sznurkach zawieszanym w futrynie drzwi naszego mieszkania. Tymczasem warto wiedzieć, że w ofercie najlepszych sklepów z artykułami dziecięcymi znajdziecie również ciekawych i funkcjonalnych akcesoriów takich jak np. huśtawka dla niemowlaka do domu. Nowoczesne modele huśtawek dla niemowląt możecie bez obaw stosować już do bujania i kołysania maluszków mających nawet 3 miesiące, czyli takich coraz bardziej zainteresowanych otaczającym je światem, choć fizjoterapeuci rekomendują ich stosowanie dla niemowląt umiejących samodzielnie siadać. Najlepsza huśtawka dla niemowlaka to taka wsparta na aluminiowej podstawie zakończonej gumowymi nakładkami, posiadająca miękkie wkładki i pasy zabezpieczające oraz dokładnie dopasowana do wieku dziecka. Warto zdawać sobie sprawę, że dobrej jakości huśtawka dla niemowlaka nie tylko sprawia dziecku wiele radości, ale też kształtuje jego zmysł równowagi i znacznie wspiera jego koordynację ruchową. Dostępne na rynku akcesoria takie jak huśtawka dla niemowlaka są nowocześnie zaprojektowane (napęd elektryczny lub zasilanie na baterie), zapewniają bezpieczeństwo (5-punktowe pasy ochronne w zestawie) i wielofunkcyjne (np. 12 melodii o regulowanym poziomie głośności w modelach np. 4 BABY Huśtawka ROCK'N RELAX XXI CAMEL). Szukacie atrakcyjnego, a jednocześnie praktycznego prezentu dla noworodka w rodzinie? Dobrym pomysłem może być zakup modelu unikatowej huśtawki Grace z 2-stopniową regulacją oparcia i obrotowym siedziskiem 360 stopni, która ma aż 5 szybkości kołysania, 9 spokojnych melodyjek i 5 różnych dźwięków natury. Produkty dla dzieci takie jak ten są nie tylko nowoczesne, posiadają przepiękny design, ale zostały stworzone też w trosce o bezpieczeństwo – zaopatrzenie w wyprofilowane miękkie siedzisko z odczepianą poduszeczką oraz detektor ruchu dziecka.

Leżaczek dla niemowlaka - bezpieczne, wygodne miejsce do snu i wypoczynku maluszka

Zanim wasze dziecko zacznie siadać, możecie mu sprawić wygodne a przede wszystkim bezpieczne i mobilne legowisko w postaci leżaczka. Starannie dobrany leżaczek dla niemowlaka pomaga dziecku rozwijać koordynację ruchową i sprzyja jego orientacji przestrzennej. Wybierając leżaczek dla niemowlaka, pamiętajcie, że powinien mieć on wzmocnione siedzisko i opcję ustawienia oparcia stosownie do potrzeb i wieku dziecka. Leżaczek dla noworodka swoim wyglądem na pierwszy rzut oka może przypominać ładnie zaprojektowaną zabawkę dla bobasa, ale kiedy dokładnie przyjrzycie się jego specyfikacji, przekonacie się, że to starannie zaprojektowane i wykonane urządzenie, mające zapewnić nie tylko rozrywkę, ale też komfort i bezpieczeństwo małym odkrywcom. Najciekawsze z dostępnych na rynku leżaczków dla noworodków np. model Hoopla CHICCO można używać przez dłuższy okres – od 0 aż do 18 kg wagi dziecka i ustawiać w różnych pozycjach, zależnie potrzeb i wzrostu dziecka, potem zaś, gdy maluch podrośnie, używać również w funkcji fotelika. Leżaczek dla noworodka może być przykładem udanego połączenie funkcjonalności z troską o harmonijny rozwój dziecka. Jak to możliwe? Warto wiedzieć, że leżaczki od renomowanych producentów zaopatrzone są w innowacyjny system Slide Line opracowany we współpracy z psychologiem, ułatwiający przesuwanie zabawek wzdłuż pałąka i umożliwiający różne opcje zabawy nimi.

Bujak dla niemowlaka - praktyczne urządzenie wielofunkcyjne

Ciekawą alternatywą dla huśtawek są nie tylko leżaczki, ale też bujaki dla niemowlaka, które określa się czasem mianem leżaczków kołysek. Modele bujaków przeznaczone dla najmniejszych dzieci urzekają nie tylko swoim wyglądem, ale też wyposażeniem – niektóre z nich są zaopatrzone w śliczne pałąki z zabawkami, delikatnymi wibracjami, mają też wgrane melodyjki włączane pod wpływem kołysania. Podobają wam się bujaki dla niemowlaka, ale szukacie naprawdę wielofunkcyjnych rozwiązań, które wspierają ponadto dziecko w rozwoju? W takim razie rekomendujemy wam wybór innowacyjnego bujaka dla noworodka np. od Tiny Love, który jest również wygodnym leżaczkiem oraz posiada funkcję krzesełka 3w1. Produkty takie jak wspomniany tutaj zestaw wielofunkcyjny stają się ciekawym i bezpiecznym miejscem do wypoczynku czy zabawy maluszka, a rodzicom dają możliwość wykonywania codziennych obowiązków w pobliżu posadzonego w bujaku maluszka. Wybierając bujaki dla noworodka od renomowanych firm, będziecie mieć pewność, że wasza pociecha będzie przybierała bezpieczną dla niej pozycję półleżącą i będzie fantastycznie się bawiła (modele bujaków są zaopatrzone np. w karuzele muzyczne z zawieszkami, efektami świetlno-muzycznymi, różnego rodzaju melodie). Wielu rodziców uważa bujak noworodka za ciekawe urządzenie, ale nie mają pewności, czy sprawdzi się on w przypadku ich dziecka i czy jest on naprawdę bezpieczny. Tymczasem wielofunkcyjne produkty np. Tiny Love 3w1 z budką można z powodzeniem stosować jako leżaczek, bujak albo przytulne łóżeczko oraz na bieżąco dostosowywać do potrzeb i aktywności waszego maluszka (pozycja z pomocą przy refluksie, pozycja sprzyjająca karmieniu, pozycja ułatwiająca kontakt wzrokowy i rozmowę z maluszkiem).

***

Huśtawka, leżaczek czy bujak dla noworodka to godny rozważenia zakup pod kątem wyprawki, czy prezentu dla niemowlęcia. Jeśli macie w planach zakup któregoś z tych akcesoriów pod kątem niemowlęcia, skorzystajcie z porady sprzedawców, albo skonsultujcie swoją decyzję u fizjoterapeutów. Zalecamy zakup huśtawki, leżaczka, czy bujaka dla noworodka tylko od sprawdzonych, wysoko cenionych w branży dziecięcej producentów. Źle dobrany lub niestarannie wykonany mebelek z tej kategorii może przyczyniać się do spłaszczeń główki, wzmożonego napięcia mięśniowego, osłabiać wątłe u maleństwa mięśnie brzuszka i obręczy barkowej. Jeszcze kilka lat temu takie akcesoria dziecięce jak huśtawka dla noworodka, leżaczek, czy bujak były traktowane jako zbędne gadżety i ratunek dla rodziców, którzy nie bardzo radzą sobie w opiece nad małym dzieckiem. Na szczęście od niedawna wzrasta świadomość dotycząca zalet huśtawek, leżaczków, bujaczków dla noworodków, zaś producenci dokładają wszelkich starań, by były one bezpieczne, wielofunkcyjne i ,,rosły” wraz z dzieckiem. Obecnie na rynku dostępne są nawet leżaczki, bujaczki typu 5w1, które łatwo przekształcić z leżaczka kołyski w oryginalny bujak z pałąkiem zaopatrzonym w zabawki.

Warto zobaczyć: