Rodzaje i kluczowe cechy wózków dziecięcych.

2022-03-23 14:31:00
Rodzaje i kluczowe cechy wózków dziecięcych.

Jeśli przed wami ważna decyzja związana z zakupem wózka dziecięcego, z pewnością zastanawiacie się, jaki wybrać, by dziecko czuło się w nim bezpiecznie i komfortowo. Jaki rodzaj wózka będzie optymalny biorąc pod uwagę wiek oraz możliwości rozwojowe waszej pociechy? Który wózek najbardziej sprawdzi się dla noworodka, który dla juniora, a jaki model wybrać pod kątem bliźniaków? Zachęcamy do sięgnięcia po nasze rady zawarte w poniższym artykule.

Wózki dziecięce głębokie - to od nich wszystko się zaczyna

Wózek głęboki zwany potocznie ,,gondolą” to bezpieczny pojazd, który umożliwia pierwsze spacery z dzieckiem już od pierwszych dni życia. Jeśli macie w planach zakup głębokiego wózka dziecięcego, rozważcie dokładnie nie tylko jego rozmiar, fason i akcesoria dodatkowe, ale też uwzględnijcie porę roku, w której przyjdzie na świat wasza pociecha. Dla noworodków urodzonych wiosną lub latem trzeba będzie mieć od razu wózek dziecięcy głęboki zaopatrzony w daszek przeciwsłoneczny i dodatkową wentylację, zaś dla maluszków urodzonych w okresie jesienno-zimowym niezbędne będą: dodatkowy pokrowiec ocieplający oraz folia chroniąca przed opadami deszczu i śniegu.

Wózki dziecięce spacerowe - pozwalają odkryć uroki spacerów z juniorem

Kiedy wasze dziecko już samodzielnie siedzi i staje się coraz ciekawsze otaczającego je świata, najwyższa pora pomyśleć o zakupie wózka spacerowego, który sprawdza się dla malców do około trzeciego roku życia. Wybierając wózek dziecięcy spacerowy, weźcie pod uwagę miejsce waszego zamieszkania, częstotliwość podróżowania, jak również to, czy jesteście zainteresowani kupnem wózka w standardowym rozmiarze, czy może bardzo lekkiej, składanej spacerówki typu ,,parasolka”. Podczas zakupu wózka dziecięcego typu spacerowego, koniecznie uwzględnijcie tereny i ukształtowanie powierzchni, jakie znajdują się w okolicy waszego zamieszkania. Jeśli w planach macie zakup spacerówki na nierówne chodniki, czy bardziej wymagające powierzchnie np. górzyste okolice, w waszym przypadku najlepiej sprawdzi się wózek spacerowy o większych i pompowanych kołach oraz nowoczesnych amortyzatorach.

Wózki wielofunkcyjne - ciekawe rozwiązanie dla praktycznych rodziców

Jeśli nie jesteście przekonani do zakupu klasycznego wózka głębokiego albo nie macie upatrzonej idealnej spacerówki, może warto rozważyć zakup uniwersalnego wózka wielofunkcyjnego. Wózek wielofunkcyjny to model kompaktowy składający się z kilku elementów, dzięki czemu kupujecie wózek dziecięcy tylko raz i dopasowujecie na bieżąco do wieku i zmieniających się potrzeb waszej pociechy. Jeśli lubicie praktyczne, ale niezbyt wyszukane rozwiązania, warto zainteresować się wózkiem wielofunkcyjnym 2w1, czyli takim składającym się z gondoli oraz spacerówki. Z kolei rodzicom, którzy planują częste podróże z małym dzieckiem, polecamy zakup wózka wielofunkcyjnego 3w1, czyli takiego, który oprócz gondoli i spacerówki ma jeszcze w komplecie pasujący fotelik samochodowy. Jeszcze bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie niewątpliwie zakup wózka wielofunkcyjnego 4w1 - czyli takiego z gondolą, spacerówką, fotelikiem samochodowym i kompatybilną bazą do fotelika.

Inne rodzaje wózków dziecięcych - może to coś dla was?

Warto zdać sobie sprawę, że w szerokim asortymencie dostępnych obecnie wózków dziecięcych, znajdziecie obecnie coś więcej niż te najbardziej popularne wózki głębokie, wózki spacerowe, czy wózki typu 2w1, 3w1, czy nawet 4w1. Dla rodziców bliźniąt albo rodzeństwa rok po roku idealny będzie specjalnie zaprojektowany wózek bliźniaczy, który łączy w sobie zalety wózka wielofunkcyjnego i często posiada oddzielnie zamontowane siedziska, a nawet gondole tak, aby podróż dla rodzeństwa była jak najbardziej bezpieczna oraz komfortowa. Przeczytaliście już cały artykuł i wciąż zastanawiacie się nad wyborem wózka idealnego właśnie dla waszego dziecka lub waszych dzieci? Dokładnie zapoznajcie się z ofertą sklepów z artykułami dziecięcymi, gdzie można nabyć często nawet tak unikatowe pojazdy, jak wózki dziecięce dla wieloraczków czy też wózki dziecięce idealne do joggingu.

Zachęcamy do dokładnego przyjrzenia się modelom atrakcyjnych wózków głębokich, spacerowych, wielofunkcyjnych i bliźniaczych, jakie znajdziecie w naszym sklepie ,,Dziecięcy Świat”. Mamy w asortymencie najnowocześniejsze modele wózków dziecięcych od renomowanych producentów (np. Paradise Baby, Britax Romer, Coto Baby, Shom Roberto Verini), które posiadają bogate wyposażenie, funkcjonalną konstrukcję oraz ponadprzeciętnie modny design.

Warto zobaczyć:

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski; Zdjęcie pobrane z pixabay.com